Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Miért engedik, hogy a nyugdíja...

Miért engedik, hogy a nyugdíjasok elvegyék mástól a munkát? L/21

Figyelt kérdés
Van egy munkatársam aki már ősszel nyugdíjba mehetett volna, de maradt mert akkor csak 80 ezret kapna a 120 helyett. Nem lehet ez ellen tenni valamit? Annyira dühítő, hogy mástól veszik el a munkát. Nekem is fél év volt mire találtam munkát.

2015. dec. 17. 15:14
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
37%
Ugyanúgy joga van dolgozni, ahogy neked. Ha egy nyugdíjas el tudja venni a munkádat, akkor inkább veled van a probléma.
2015. dec. 17. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
75%

A felvázolt helyzettel semmi gond nincs. Nyilván te is jobban örülnél a 120 ezres jövedelemnek, mint a 80 ezresnek, ezért valakit megszólni nem lehet. Így ráadásul nemhogy pénzbe kerül az adófizetőknek, hanem még ő maga fizeti az adót.


Az már tényleg kissé igazságtalan, hogy valaki nyugdíj mellett visszamegy dolgozni, így kapja egyrészt a nyugdíjat és a munkabért is. Segély sem jár munka mellett. Úgy gondolom, hogy ilyen esetben el kellene dönteni, hogy nyugdíj, mert már elfáradt, és nem szeretne dolgozni, vagy továbbra is munka. A kettő együtt nem korrekt.

2015. dec. 17. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
62%

"Úgy gondolom, hogy ilyen esetben el kellene dönteni, hogy nyugdíj, mert már elfáradt, és nem szeretne dolgozni, vagy továbbra is munka. A kettő együtt nem korrekt."


Csakhogy azt a pénzt ideális esetben nem a te zsebedből veszi ki, mivel x éven keresztül fizette a nyugdíjjárulékot. Ezt kapja vissza.

2015. dec. 17. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
30%
De a fiataloknak lehet HD kamos melójuk.
2015. dec. 17. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
35%
# 3 Ideális esetben nem, de ideális esetben az emberek spórolnának életükben, és a nyugdíj intézményére nem is lenne szükség. A jelenlegi nyugdíjasokat a jelenlegi dolgozók tartják el, amivel nem is lenne gond, hiszen a korábbiakat meg a jelenlegi nyugdíjasok tartották el. A probléma csak ott jelentkezik, hogy egyre kevesebb a dolgozó.
2015. dec. 17. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
45%
Engem meg az bosszant, hogy mindenhova diákot vesznek fel...akkor most mit tehetek? Semmit.
2015. dec. 17. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
44%

"ideális esetben az emberek spórolnának életükben, és a nyugdíj intézményére nem is lenne szükség"


Tisztában vagy a nyugdíj fogalmának a jelentésével?

2015. dec. 17. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
73%

Hát sokszor én is haragszok az ilyenekre.

Mikor árvíz volt nálunk minden éjjelre lehetett menni "őrködni" elég jó pénzért, talán közel 10-12 ezerért egy éjszakára. Az össze falubeli jómódú! nyugdíjas ott volt, a több gyerekes apák meg nem mehettek, mert a nyugdíjasoknak is kell a lehetőség alapon...

És nem kisnyugdíjasok voltak tényleg, hanem olyanok, akinek szép ház, autó stb.

A munkahelyemen is van néhány nyugdíjas, akik fél állásban vannak, pontosan nem tudom miért, de ilyen csökkentett munkaképsségű emberek, némelyik meséli, hogy 100-120 ezres nyugdíjat kapnak, és még itt dolgoznak 6 órában 80 ezerért nálunk. Nekem ez is dühítő, ha le van százalékolva, akkor hogy dolgozhat heti 30 órát, mikor nyugdíjat is kap?

2015. dec. 17. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
68%

"mivel x éven keresztül fizette a nyugdíjjárulékot. Ezt kapja vissza."


Nem hiszem el, hogy ennyire bonyolult felfogni a nyugdíjrendszer működését.

NEM azt kapja, amit befizetett! Azt már rég elverték az elvtársak. Minden kettőberakott nyugdíjast, inaktívat JELENLEGI kettőberakott aktívak befizetéseiből fizetnek ki. Semmit nem számít, hogy Mari néni 40 évig mennyit fizetett, nem releváns. Az a pénz már sehol sincs.

Igen, ez egy k.urva nagy piramisjáték. Nem véletlenül van mindenki beszarva.

2015. dec. 17. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Még mindig nem értem, hogy miért baj, ha dolgoznak.

A versenyszférában a cégeknek nyilván megéri foglalkoztatni ezeket az embereket is, különben elküldenék őket.

Közszférában meg keresetkorlátozás vonatkozik rájuk[1].

Nem jelentenek az államnak pluszköltséget, sőt, fizetnek az államkasszába, amit amúgy már nem tennének, mivel nyugdíjasok.


1: [link]

2015. dec. 17. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!