Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Magyarországon a nyugdíjasok...

Magyarországon a nyugdíjasok jövedelme gyakorlatilag meghaladja a dolgozók jövedelmét. Adatok lent. Egész Európában itt vannak a bérekhez képest a legmagasabb nyugdíjak?!

Figyelt kérdés

[link]



Kérdem én ezek után : Hogyhogy ingyenes nekik a tömegközlekedés mikor ilyesmi még a nyugati jóléti államokban sincs (pl Ausztriában 38 %os kedvezménnyel utazhat jelenleg egy nyugdíjas)


Hogy lehet az hogy a sima dolgozó bére a létminimumot se éri el, de a nyugdíjasok medián jövedelme meghaladja a dolgozók medián jövedelmét?


Felháborítónak tartom hogy ez az ország nem a fiataljait támogatja, akik értelemszerűen a jövő nemzedéke, hanem a kútba dobálja a pénzt és a nyugdíjasokat tekintek első számú rétegnek.


2015. márc. 30. 14:03
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
55%
Mi az hogy a dolgozó bère nem éri el a létminimumot? Aki minimálbért keres, az vessen magára. Nem kötelező senkinek sem keveset keresni. Gondolom a nyugdíjas szüleidtől is sajnálod majd a 40 év alatt kemény munkájával megkeresett nyugdíjat amit kapnak, csak mert te képtelen vagy rendes bért keresni.
2015. márc. 30. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:

"Aki minimálbért keres, az vessen magára"


Szóval téged nem érdekel hogyan él a takarító aki takarítja utánad a szemetet? Vagy a mosogató aki mossa a nyugdíjas tányérkáját az étteremben? EZ komoly?

2015. márc. 30. 14:46
 3/25 A kérdező kommentje:
És nem éri el a létminimumot a melós bére. Az 87 rongy körül van, a nettó minimálbér egyedülállóként meg nettó 67 rongy.
2015. márc. 30. 14:47
 4/25 anonim ***** válasza:
62%

"Szóval téged nem érdekel hogyan él a takarító aki takarítja utánad a szemetet? Vagy a mosogató aki mossa a nyugdíjas tányérkáját az étteremben? "


Voltam mosogató 3,5 évig. Tudom, hogy kemény meló. De nem akartam egész életemben azt csinálni, ezért tanultam, tepertem, hogy más életem legyen. Nem a nyugdíjasokat, az épp aktuális kormányt, vagy egyebeket kezdtem el szidni, hanem tettem azért, hogy ne minimálbért kelljen keresnem. Mindenki előtt adott a lehetőség, csak kihasználni nem sok ember képes. Sokkal könnyebb mást hibáztatni azért, mert a saját életed valamiért sikertelen.

2015. márc. 30. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
45%

Nem értem a problémádat.

Megtehetjük, telik rá bőven. Dübörög a gazdaság. Egész Ojropa a magyar vircsaftszvundert csodálja.

2015. márc. 30. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
22%
Nem supervisor vagyok. Saját vàllalkozádom vezetem. 4 embernek és családjuknak nyújtok biztos megélhetést.
2015. márc. 30. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
71%
Informatikával foglalkozó cégem van, alkalmazottaim közel sem minimálbért kapnak. De a felfogásod sok mindent megmagyaráz. Szerinted aki viszi valamire az nem tisztességes. Ezért nem megy az emberek többsège semmire.
2015. márc. 30. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
68%

Egyrészt a mediánt nézni ez esetben félrevezető, főleg úgy, hogy nem ismerjük a módszertant.

Másrész szégyelje magát az, aki sajnálja a nyugdíjasoktól a nyugdíjat!

2015. márc. 30. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
36%

"főleg úgy, hogy nem ismerjük a módszertant"


Sosem késő tanulni: [link]


Nem sajnáljuk a nyögdíjat, de a pénz - a közhiedelemmel ellentétben - nem a pénzfán terem. Azt a nyögdíjat a gazdaságnak kell kinyögnie.

2015. márc. 30. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
78%
Ferigyerek, értelmező olvasást sem ártana tanulni egyeseknek...a #10-es pontosan tudja mi a medián ;)
2015. márc. 30. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!