Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Saját lakás Budapesten vagy...

Saját lakás Budapesten vagy albérletezés Angliában?

Figyelt kérdés
Külföldön dolgozó magyar vagyok,5.éve Angliában élek. ITT sajnos albérletben lakom, Ami egyre drágább,dolgozni pedig egészségügyi problémák miatt (a lábaim kikészültek AZ álló munkától)csak heti max.30 órát tudok (szakácsnö vagyok).A lakbérre igy a jövedelmem 75%a megy el, 25% kaja, nem tudok semmit sem félretenni!!! A múlt hónapban megörököltem egy 3 szobás pesti lakást rokonoktól. Ha eladom, AZ árából sajnos nem tudom itt kinn lakást venni, mert AZ itt 20x annyiba kerül. Valószinü AZ a pénz elkopna néhány év alatt.....igy hezitálok, lehet jobb lenne hazaköltözni egy saját házba, kerttel (Nagy kert ban hozzá) mint itt egy 3*4m-es albérleti szoba. Szinvonalasabb lakást bérelni itt 1000-1500 font havonta, de Nagy kerttel, simán elkérik a 2000 fontot is. Mai árakon!!! Ahhoz heti 100 órát kellene dolgoznom, Ami AZ én visszeres lábammal már lehetetlen. Heti 30 óra még elmegy....jó kérdés persze, találok-e munkát Pesten, ha hazaköltöznék, ....5 éve azért jöttem ide Ki mert nem volt állásom.Tudom, sokan azért dolgoznak külföldön hogy késöbb odahaza lakást vehessenek.....nekem ez csak "lett"

2015. dec. 29. 16:08
 1/5 anonim ***** válasza:
74%
5 èv alatt azèrt illett volna fèlretenni valamit. Meg mi az hogy "sajnos albèrletben"? Ott nem lehet èlni? Menj haza, bàr az ìrott stìlusod alapjàn teljesen mindegy, hisz keseredettsèg sugàrzik az ìràsodbòl. Igènyeid megvannak, hozzà valò fizetés viszont nincs. Fordìtva kène inkàbb, azaz a fizetèsedhez igazítsd az igènyeidet. Pl. amíg èn nem engedhettem meg magamnak pl. egy amerikai utat, addig nem kívànkoztam oda. Ennyi a titkom.
2015. dec. 29. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

SZerintem menj haza. Saját lakással egyértelműen jobban (de legalább úgy) lehet élni mint Nyugaton bérlakásban.


A többi tényezőről nem is beszélve.

2015. dec. 29. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Egy 3 szobás pesti lakást fenn is kell tartani: Itthon heti 30 órás munkából tuti nem tudnál megélni (napi 6 óra kb. 60 ezer), arról nem beszélve, hogy itthon szakácsnőként nemigen van 6 órás munka.


Megélni akkor tudnál, ha kiadnád a 3 szobából az egyiket - de az kérdéses, hogy

1- ezt mennyire szeretnéd

2.- hol van a lakás, mert pl. kertvárosban nehezebb, kevesebbet tudsz kérni érte.

2015. dec. 29. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nyugodtan hazajöhetsz, mára a szakácsokat igen jól megfizetik, pont azért, mert legtöbbjük elhúzott külföldre, itthon már kincsnek számítanak. A 3 szobából, ha csak egyet kiadsz, meglehet a rezsid és simán tudsz félre is tenni. (ugyanis elszálltak az albérlet árak is)
2015. dec. 29. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem írtad, hány éves vagy, akarsz-e családot illetve ezzel kapcsolatban milyen céljaid vannak, mert ez is sokat számít.


2 lehetőséged van:

1.) hazajössz és itthon próbálsz munkát találni

2.) kinn maradsz és kintről intézed a lakás ügyeit, esetleg más meló után nézel kinn


Nem ajánlom, hogy eladd, ha ennyire semmit nem tudtál félretenni, én az első lehetőség pártján állok. Kérdés az is, mennyi munkaév után kapnád kintről a nyugdíjadat, mert a kinti nyugdíjjal majd itthon eléldegélni jó lenne. Azt is fontold meg, a kinti színvonalas egészségügyi ellátás része akarsz-e lenni idős korodban vagy az itthoni összeomló rendszeré. Szerintem ezek mentén a szempontok mentén mérlegelj.

2015. dec. 30. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!