Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Rossz helyre utalták a magánny...

Rossz helyre utalták a magánnyugdíj befizetésemet. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Az uj munkahelyemen beléptettek egy uj magánnyugdíj pénztárba és két havi befizeést oda utaltak. Ekkor szoltam nekik,hogy ugyan én egy másik magánnyugdijpénztárnál vagyok és legyen szivesek oda utalni. A következö fizetésemböl a levonásokat már oda utalták és azt mondták,hogy az elözö két havi befizetést is rendezik a régi meglévö pénztáram felé. De erröl semmi papirt nem akarnak adni. Hogyan tudnám kideriteni,hogy ez megtörtént és nem sumákolja el a munkáltatom ezt a két havi befizetést?
2010. márc. 25. 16:32
 1/4 anonim ***** válasza:

A pénztári befizetéseket az Apeh szedi.

2 dolgot tehetsz. Vagy megkérdezed a pénztáradat az egyenlegedről különös tekintettel az ominózus hónapokra- itt ki kell derüljön, h megjött-e a pénz,

vagy az Apehnnak írsz egy levelet ezzel a kérdéssel.

A céged ezt úgy rendezi, hogy önrevizió keretében módosítja a pénztári bevallást. Ennek az átfutása pár hónap, úgyhogy ha ez a módosítás mostanában volt, akkor még a pénztáradnál sem biztos hogy bekönyvelték, nem megy az olyan gyorsan. ..

2010. márc. 25. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha egy nyugdíjpénztár új taggal bővül előszőr is le kéne ellenőrizniük, hogy az illető nem tag e valahol, de legalább a főnöködnek illett volna rákérdeznie nálad. De ha már megtörtént, akkor ezt ha jól gondolom/tudom a valódi magánnyuddíj pénztárad úgymond szedheti be a másikon. Viszont aki kötötte nedek annál meg tudod kérdezni, hogy hol tudsz utánajárni. Pl. az AEGON-nál, ha jól tudom a neten utána lehet nézni valami azonosítóval, ami biztos rajta van a szerződésen.
2010. márc. 25. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Nem hagyom ennyibe,ha nem intézik,munkaügyi birosághoz fordulok! Most lépek ki a cégtöl,mert szerencsére találtam jobb munkát. 4 honapot voltam a cégnél ebböl 1ikbe volt csak minden rendben... a többöbe mindig valami gubanc volt vagy a potlékkal vagy a bérletpénzel vagy a szabadságnapokkal és még sorolhatnám...
2010. márc. 25. 18:08
 4/4 anonim ***** válasza:
A cégnek kell önellenőrzést végezni, javítani a magánnyugdíjpénztár kódját. Miután az önellenőrzést feldolgozta az APEH, a már befizetett összeget át kell vezettetnie a másik magánnyugdíj pénztári folyószámlára az APEH-nál. Miután ezt is feldolgozta az APEH, akkor küld a magánnyugdíjpénztárnak pénzt, ezután fogják csak ott lekönyvelni a te számládra. Úgyhogy légy türelmes, ez nem egy-két hét amíg rendbe jön. Amúgy a bérlapodon látnod kellett volna, hogy melyik nyugdíjpénztárba számfejtik a tagdíjadat...
2010. márc. 26. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!