Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mi tortenik akkor, ha terhesse...

Mi tortenik akkor, ha terhesseg alatt megszunik a munkaviszonyom (hatarozott ideju szerzodes, nem hosszabbitjak meg)? Jogosult leszek e igy, a szules utani tamogatasokra?

Figyelt kérdés

Hosszu tortenet ez, de megprobalom par mondatban. Gyermekvallalas elott allaunk a ferjemmel.1 evet kulfoldon toltottem, nem fizettem TB-t magam utan. Juliusban ezt elkezdtem, tehat mar biztositott vagyok 2 honapja(meg 4 honap szukseges, h osszejojjon a bizonos 180 nap biztositottsag). Jelenleg van egy olyan helyen dolgozom, ahol nem problemaznak varandossag eseten, de eleg strapas melo ez, valtanek. Viszont az uj munkaltato tart attol, h terhes leszek, s fizethet utanam dolgokat (nem tudom mennyit es miert?). Ennek kikuszobolese erdekeben hatarozott ideju szerzodest kotne velem. Szarmazhat ebbol karom? Marmint elesek igy valamilyen tamogatastol?

Tanacstalan vagyok.

Koszonom a segitsegeteket!


2008. szept. 17. 09:11
 1/4 anonim ***** válasza:
Hát persze!! Az a lényeg, hogy biztosított legyél a szülés napján, különben semmiféle ellátátást nem kapsz, csak a 27 000 forintos GYEST. Figyelj, ha szeretnéd, vállald el, de amint lejár a határozott idő, vedd igénybe a 45 nap passzív tp-t, majd menj el munkanélkülire. Így leszel jogosult a terhes gyermekágyi segélyre és a GYED-re is! Üdv
2008. szept. 17. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ha a munkaviszony megszunese utan fizetem magamnak a TB-t, akkor sem valok jogosulta?
2008. szept. 17. 09:23
 3/4 anonim ***** válasza:
De szerintem akkor igen, be kellene menned a TB-hez és ezt megkérdezni, nem akarok hülyeséget írni, ezért mondom! De miért akarod fizetni, ha ott van a munkanélküli? Majd ők fizetik! Bár lehet, hogy nem leszel jogosult, mert nincs elég napod. Sztem menj be a munkanélkülibe és a TB-hez is, hogy nehogy rosszul járj! Sok sikert!
2008. szept. 17. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Akkor kapsz gyed-et és ilyeneket, ha a szülést megelőző két éveben minimum 180 napig biztosított voltál és amikor szülsz akkor is az vagy, akkor vagy biztosított ha dolgozol, táppénzen vagy, munkanélkülit kapsz, egyéni vállalkozó vagy ... tehát ezt kell figyelembe venned.
2008. szept. 18. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!