Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy az online...

Miért van az, hogy az online hirdetési oldalakon (pl. jofogás.hu) a legtöbb elektronikai terméknek, amit eladni szándékoznak nincsenek papírjai, garanciája, doboza stb?

Figyelt kérdés
Jó ideje kacérkodom a gondolattal, hogy vásárolnék egy iPad air tabletet. Újan túl drága lenne, de egy 1/2-1 évest már meg tudnék engedni magamnak. Ahány hirdetést láttam, szinte egyiknek sincsenek meg a vásárlási papírjai, garanciája, doboza stb. Valahogy nem értem ezt a hozzáállást. Ennyi lopott termék lenne vagy mi a fene? Mindenki azt mondja, hogy ajándékba kapta vagy külföldön vásárolta. S akkor mi? Valahogy olyan hihetetlen számomra, hogy ajándékba veszünk valakinek egy ilyen drága elektronikai cikket és nem adjuk vele a garanciapapírt vagy a számlát. Vagy ha külföldön is vásároljuk, nem adnak legalább egy kasszabont, valamit? Nekem például az összes ilyen terméknek megvan az összes papírja, doboza, tartozéka stb. Ha valamit eladok, ha már nincs is garanciában és a vásárló igényli adok mindent, amit vásárláskor kaptam.

2016. jan. 19. 16:59
 1/3 anonim ***** válasza:
Nekem is gyanús az ilyen. Ne vedd meg, mert simán lehet lopott.
2016. jan. 30. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Valószínűleg lopott termékek. nem érdemes megvenni, mert elviszik a rendőrök vagy megismeri a gazdája. csak pappirokkal blokk fontos és dobozban szabad venni.
2016. febr. 6. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
mert megveszik olcson kinabol ahol (magyar)afa, vam nelkul joval olcsobb, na meg kevesebb kezen megy keresztul. De nincs hozza semmilyen papirja amit oda tudna adni neked.
2016. febr. 23. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!