Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Az jogos, hogy két hét után...

Az jogos, hogy két hét után felmondtam és most ki akarnak fizettetni velem 20000 Ft-ot?

Figyelt kérdés
Napi bejelentéses voltam, így dolgoztam volna 1 hónapot. Tegnap felmondtam és ma hívtak, hogy ki kellesz fizetnem valami után 20000 Ft körüli összeget. Most csak le akarnak húzni, vagy van alapja? Kihez forduljak, ha átverésről van szó?

2016. jan. 20. 16:08
 1/8 anonim ***** válasza:
7%
Első körben mondjuk nézd meg a szerződésedet...
2016. jan. 20. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem láttam munkaszerződést, reggel kellett aláírni ilyen "egyszerűsített foglalkoztatási jogviszony"-os papírt.
2016. jan. 20. 16:12
 3/8 anonim ***** válasza:
75%
Azt azért csak megmondták Neked, hogy mi után kell kifizetned a 20 ezer ft-ot, nem?
2016. jan. 20. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Valami olyasmit értettem, hogy a napi bejelentés után naponta 1000 Ft az adó és mivel idő előtt léptem ki, ezért velem fizettetik meg. Viszont az elején erről egy szó nem esett.
2016. jan. 20. 16:27
 5/8 anonim ***** válasza:
90%
A bejelentés módosítható, tehát törölhető is. Ez a fizess te csak mese.
2016. jan. 20. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
75%
link lemaradt: [link]
2016. jan. 20. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
66%

Igen, egyszerűsített foglalkoztatásban (alkalmi munka) tényleg napi 1000 ft a munkáltató fizetendő terhe/adója, a munkabéreden felül.


"Az alkalmi munka:a munkáltató és a munkavállaló között


a) összesen legfeljebb öt egymást követő naptári napig, és

b) egy naptári hónapon belül összesen legfeljebb tizenöt naptári napig,"


Ha 2 hétig voltál, akkor elvileg csak 2x5 napot dolgozhattál, így 10 ezer ft-nál nem lenne több, amit követelhetne rajtad, de mivel Te a napokat ledolgoztad, így nincs joga semmit sem követelni. Kár akkor érte volna, ha nem mész be ezalatt az idő alatt dolgozni. És igen, a foglalkoztatás időpontja módosítható.

2016. jan. 20. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Mivel a járulékot a munkáltatónak kell megfizetni, semmilyen jogcímen nem követelheti rajtad. Akkor sem követelhetné, ha már nem tudja módosítani a bejelentést, ez az ő kára, így járt. Egyszerűsített foglalkoztatásban egyébként nem igazán értelmezhető a felmondás sem.
2016. jan. 20. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!