Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mi történik, abban az esetben...

Mi történik, abban az esetben ha a bírósági végrehajtó, ingatlan végrehajtást kér, egy adott adóssal szemben?

Figyelt kérdés
Van egy elég nagy adósságom, ami egy bírósági per költségéből addódig. Én vagyok a per vesztese, és a bíróság engem kötelezett a per költségek, ki fizetésére. A per költség, a szakértők, és az ügyvéd költségekkel együtt több milliós tétel. (3,4 millió Ft) Ezt az összeget egyben nem tudtam ki fizetni. Jelenlegi jövedelmem mindössze havi nettó 20300 Ft, ami a magasabb összegű családi pótlék, amelyet saját magam jogán kapom. Ebből a végrehajtó nem tudott végre hajtani. Most az ingatlanon van a sor. Na de kérem szépen. Most jön a kérdés ezen része mit és hogyan tehet meg a végrehajtó? Ugyanis egy azaz 1 ingatlanom van. Az amiben jelenleg is lakom, életvitelszerűen. Csakhogy az adott ingatlannak 3 tulajdonosa van. 1/2, 1/4, és 1/4 tulajdoni részben. Az én ingatlan részem, az adott ingatlanból, az egyik 1/4 tulajdon rész! És akkor itt jön az újabb csavar! Mert ugyanis az én 1/4 ingatlan tulajdon részemen már eleve, özvegyi haszon élvezeti joggal terhelt. Itt a haszon élvezeti joggal terhet, rész lehet még érdekesebb. Hogy kié az özvegyi haszon élvezeti jog, és az ingatlan többi tulajdon joga? Merül fel a kérdés. Az özvegyi haszon élvezeti jog az édesanyámat illeti, szintén édesanyámat illeti az adott ingatlan legnagyobb tulajdon jog része az 1/2 része az ingatlannak. A másik 1/4-ed rész az öcsémé. Tehát az én 1/4 tulajdon részemen és az öcsém 1/4 tulajdon részén édesanyámnak özvegyi haszon élvezeti joga van, a lakás maradékán pedig tulajdonos az édesanyám. Tehát az egész ingatlan tulajdoni része érthetően: Édesanyám túladjon joga 1/2 és az adott ingatlan másik 1/2 részén meg özvegyi haszon élvezeti jog az édesanyámé. Az én ingatlanom tulajdon része 1/4 amely haszon élvezeti joggal terhelt, és az öcsém ingatlan része szintén 1/4, ami amely haszon élvezeti joggal terhelt. Nem tudom érthető-e? Ilyenkor mi van? És mi a teendő? Mit tehet a végrehajtó? Jelzálogot tehet-e a végrehajtó az ingatlanra? El árverezheti így is az ingatlant? És ha el árverezik az ingatlant, akkor abban az esetben ki veszi meg? Főleg, úgy hogy csak 1/4 ingatlant árverezhet el a végrehajtó. Ráadásul még az el árverezni kívánt tulajdon rész, még özvegyi haszon élvezettel terelt. Na most ilyenkor mi van? Te meg vennél egy ilyen ingatlant? Amit így árvereznek el?

2016. jan. 26. 14:22
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
10-es válasz írónak. Szerintem egy 4-5 millió Ft simán rá menne a lakásara, fel újítás esetén. Tehát nem biztos, hogy meg éri meg venni. A fürdő szoba, van a legrosszabb állapotban, utána pedig a konyha!
2016. jún. 15. 15:13
 12/13 anonim válasza:
54%
Pedig van aki megveszi!Mi is jártunk szinte hasonló cipöben! És igenis, lessz aki ezeknek a feltételeknek ellenére megveszi, te pedig szépen kiköltözöl a lakásból! Vannak a bírosági végrehajtónak is olyan ismeretségi köre, hogy az ilyen olcsó ingatlanokra vadásznak! Nekik van hol lakni, ezt befektetésnek veszik, te pedig szépen kiköltözöl!
2017. dec. 30. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:
54%
Nem értem az ilyen embereket, hogy tartozásuk van, utánna meg ök vannak felháborodva, ha elveszik azt amilyük van! Kit érdekel, hogy neked csak egy lakásod van, amiben laksz! Rendezd az adósságod, és akkor nem veszik el tölled! Mit gondolsz, hogy te tartozhatsz valakinek, és azt sose kell visza adni?Akkor ennyi erövel mindenki lophatna, kérhetne kölcsön, de vissza sose kellene adni!
2017. dec. 30. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!