Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mennyi pénzt érdemes félrerakn...

Mennyi pénzt érdemes félrerakni havonta?

Figyelt kérdés

A havi bevétel százalékában értem. Nyilván van egy határ, amit még inkább elkölt az ember, mert nincs értelme 5-10e forintokat félretenni.

Ti mennyi raktok félre? Százalékban értem elsősorban, de írhattok összeget is.



2016. jan. 30. 22:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
61%
50%
2016. jan. 30. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
96%

5-10 ezer forintot ugyanúgy érdemes lehet félretenni.


Sőt, alapból minél csóróbb vagy, annál fontosabb, hogy tegyél félre. Ha van már 100 milliód a bankban, akkor el is költheted a jövedelmed, mert van elég tartalék.

2016. jan. 30. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
85%

"nincs értelme 5-10e forintokat félretenni."


Így sosem lesz félretett pénze az embernek... %-ban kifejezni ezt pedig pont hülyeség. Nyilván a minimálbér felét ha megszakadsz, sem tudod félretenni. Míg ha 1 millió keresel havonta, akkor lehet, hogy többet is félre tudnál. Szóval a havi megtakarításod a lehetőségeid és céljaid alapján állítsd be. Neked kell eldönteni, hogy hajlandó vagy-e olcsóbb párizsit venni a boltban, hogy többet tegyél félre, vagy sem. Természetesen ez minden más költésedre, igényedre vonatkozik. Annyit tudnék javasolni, hogy mindig hónap elején rakj félre. Készíts költségvetést, hogy a maradék pénzedből ki tudj jönni, így nem kell hónap végén a megtakarításhoz nyúlni.

2016. jan. 31. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
32%

Nagyrészet. :)

Sokk embernel azt latom mikor többet keres akor meg többet költ fölösleges dolgokra, mert ma élek mivan ha holnap meghalok?


Én ugy csinaltam példaul ha 50.000 emelték a fizetesemt akor automatikosan 2/3 pluszba megtakaritotam. Azaz kb. 33.000 ft. 27.000 meg élköltötem, luxus dolgokra. A pénzt folyamatosan fektetem be. Most már oda értem hogy már nemis tudok annyi pénzt elkölteni amenyi a bevételem. (Most nem 100 milliókra kell gondolni)

2016. jan. 31. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
82%
Attól függ, mire teszi félre az ember. Én nagy nyaralásokat tervezek nyárra, ezért úgy csinálom, hogy fizetéskor 50.000 ft-ot lerakok. Aztán mikor következő fizetés megjön, hozzácsapom azt, amennyim még megmaradt a többiből :) Van hogy 10 ezer is megmarad, egyébként ez csak úgy tud összejönni hogyha nagyon spórolok mert havi 95 ezer ft a fizetésem. Te mire szeretnél félretenni, kérdező? :)
2016. jan. 31. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
67%

Inkább úgy fogalmaznék, hogy 6-18 hónapnyi tartalékot érdemes építeni. Az, hogy a tartalék mennyi a havi minimum kiadásaidból kiszámolható.



Viszont ha kirúgnak a melóhelyedről, akkor manapság kb ez a 6-12 hónap az átlag az álláskereséshez.

2016. jan. 31. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
89%

"Én ugy csinaltam példaul ha 50.000 emelték a fizetesemt akor automatikosan 2/3 pluszba megtakaritotam. Azaz kb. 33.000 ft. 27.000 meg élköltötem, luxus dolgokra. "


Tök jó neked, hogy 50e-s emelésből 60e-rel tudsz gazdálkodni :D

2016. jan. 31. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
74%
Mi ketten albérletben Budapesten keresünk nettó 300E forintot, ebből minden hónapban félreteszünk min 130E max 150E forintot.
2016. jan. 31. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Én is pont ilyesmikre gyűjtenék, hogy biztonsági tartalék, meg nyaralás esetleg. Eddig úgy voltam vele, hogy majd mindig marad ami marad, és ha több lesz a bevételem, mint a kiadásom, akkor növekszik a pénz a számlámon és kész.

Aztán rádöbbentem hogy ez nem ilyen egyszerű, mert elvertem mindig mindent.

Megpróbáltam, hogy hó elején félretenni, hogy csak x összeget költhetek, de az sem jött össze, nem tudtam betartani.

Nem vagyok képes félretenni egy fillért sem, pedig elvileg kellene tudjak.

2016. jan. 31. 12:01
 10/12 anonim ***** válasza:
7-es természetesen igazad van, elírtam. 17.000 helyet 27.000 írtam...
2016. jan. 31. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!