Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Nyugdíjpénztárral kapcsolatos...

Nyugdíjpénztárral kapcsolatos kérdés?

Figyelt kérdés

Kaptunk egy levelet az egyik önkéntes nyugdíjpénztártól, amiben az van,hogy apa egyéni számláján x Ft van jelenleg.

Csakhogy ő 2 éve meghalt.

Ezesetben úgymond elúszott a pénz vagy mivel ő meghalt, én kivehetem?



2016. febr. 1. 15:14
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha még nem volt nyugdíjas, amikor meghalt, azaz még nem kezdtek el járadékot folyósítani neki, akkor az a pénz az örökösöké.
2016. febr. 1. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Még nem volt nyugdíjas. És akkor ezügyben elegendő ha telefonálok az adott nyugdíjpénztárnak, elmondják a dolgokat, teendőket, és valószínűleg felvehetem a pénzt?
2016. febr. 1. 15:36
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Vagy bemész valamelyik ügyfélszolgálatukra.
2016. febr. 1. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors választ!

Remélem tényleg kifizetik.

Egyébként ha ennél számít valamennyire az,hogy mióta volt ennél a nyugdíjpénztárnál, akkor idén lesz 15 éve.

2016. febr. 1. 15:39
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem számít, mióta volt ott, csak hogy még a befizetési szakaszban volt, nem abban, amikor már neki kezdtek el fizetni. Ha jelölt meg halálesetre kedvezményezettet (például az anyukádat), akkor azé a pénz, ha nem, akkor a törvényes örökösöké, azaz a tiéd (meg tesóidé, ha vannak).
2016. febr. 1. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 belapus ***** válasza:

Örökölhető, elvileg.

Legegyszerűbb eset, ha a pénztártag már eleve megjelölte a kedvezményezett személyét.

Ha ez nem történt meg, az öröklés szokásos szabályai az érvényesek.

Nem tudom, hogy a 2 év ebben az esetben mit jelent, vajon ennyi idő elteltével is igényelhető-e az örökség ?

Mindenképpen érdemes lenne fölvenni a kapcsolatot az adott pénztárral, esetleg egy kimondottan jogi fórumon érdeklődni.

2016. febr. 1. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm a segítséget.
2016. febr. 1. 15:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!