Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Rendkívüli felmondás? Ebben...

Rendkívüli felmondás? Ebben az esetben, ez jó indok? Kérem, hogy hozzáértők válaszoljanak.

Figyelt kérdés
Egy irodai alkalmazottként dolgozom a fővárosban. Imádom a munkám, vagyis imádtam de a kollegám elviselhetetlen, beteg, és már többször jeleztem a főnök nőmnek, hogy lehetetlen mellette dolgozni, olyan tünetei vannak. Orvoshoz menni nem hajlandó már több hónapja, én pedig már gyomorideggel jövök be mindennap, enni sem tudok, és semmit nem tesznek ez ügyben. (ők a szomszéd épületben vannak tehát nem tapasztalják). Így eljutottam odáig, hogy szeretnék elmenni innen, mert nem foglalkoznak azzal, hogy mit mondok. Szerintetek ez esetben beadhatom az azonnali hatályú felmondást?

2016. febr. 4. 15:10
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem.
2016. febr. 4. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nem,kamuzz valamit.


[link]

2016. febr. 4. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
A beteg alatt pontosan mit értesz? Mert ha fertőző vagy mentális betegsége van, akkor szerintem azért erre lehet hivatkozni. Ha viszont csak annyi, hogy nem bírod nézni pl a kiütéseit az nem elég. Viszont sokkal egyszerűbb kirúgatni magadat mint neked megindokolni az azonnal felmondásodat. Hidd el, ha egy hétig "elfelejtesz" bemenni, a következő héten már nem is kell.
2016. febr. 4. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
nem indok, amúgy, mi a baja?
2016. febr. 4. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Az indok nem jó!


Ha a testi épségedet, egészségedet veszélyezteti a kollégád, és Te erről informáltad a felettesed, de Ő semmit nem tett a megoldás érdekében, akkor jogos az azonnali felmondás.

Alaposabban ismerni kéne a kollégával való problémád.

2016. febr. 4. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

"Viszont sokkal egyszerűbb kirúgatni magadat mint neked megindokolni az azonnal felmondásodat. Hidd el, ha egy hétig "elfelejtesz" bemenni, a következő héten már nem is kell."


ilyen ostoba tanácsot nehogy megfogadj. már miért lenne egyszerűbb kirúgatnod magad? ha indokot találnak arra, hogy kirúgjanak, akkor aláírod, hogy nem jól végezted a munkád. aztán majd a munkaügyi bíróságon találod magad, ahol kártérítést követelnek tőled, hiányzik ez?

ha nem mész be, azzal is kárt okozol a cégnek, ha alád akarnak vágni, ezzel csak nekik segítesz.

igenis sokkal egyszerűbb a valóságot megmondani/leírni. nem lehet könnyű, hogy a szeretett munkát valaki más miatt kell otthagynod. de mégis mi ez a betegség, miért nem írod le? annyira egyedi, hogy sokan ráismernének?

jól írták, ha a te egészségedet is veszélyezteti, akkor jogos a felmondás. ha csak csúnya látvány, akkor nem.

ha itt nem mered leírni, akkor írd meg privátban.

2016. febr. 4. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
durva köhögés fél éve, hányásig fullad, gusztustalan....mint ha TBC lenne......elviselhetetlen már, és észre se veszi magát körülbelül.
2016. febr. 5. 16:32
 8/9 anonim ***** válasza:

szerintem ez nem elég indok, ha nem fertőző.

tulajdonképpen ez csak zaj. nem állná meg a helyét egy munkaügyi perben sem.

az, hogy gusztustalan, relatív, mert van, aki bírja, van, aki nem.

én teljesen megértelek, mert én is érzékeny vagyok az ilyen dolgokra, és rám jön a hányinger.

konkrétan most is innom kellett, annyira nem bírom...

akinek szóltál, ő a legnagyobb főnök a cégnél? ha nem tett semmit, esetleg felsőbb szinten is próbálkozhatsz.

mivel ez rendkívüli felmondásra nem indok, és beletörődtél, hogy inkább felmondasz, mint ezt hallgasd, add be a rendes felmondást.

egyrészt hátha észbe kapnak, és tesznek valamit.

ha meg nem, akkor letöltöd a felmondási idődet, de ha így állt hozzád a főnököd, akkor te is megteheted, hogy elmész táppénzre.

2016. febr. 5. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
teljesen megértelek, én panelban lakom és az új szomszédom akar nagy hangon megdögleni már hónapok óta, iszonyat idegesítő, volt, hogy éjjel felébredtem rá... ha a főnököd nem tesz semmit, akkor hagyd ott a helyet a francba.
2016. febr. 7. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!