Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Felszeretnék mondani a munkahe...

Neumann19 kérdése:

Felszeretnék mondani a munkahelyemen mert találtam egy jobb fizetős munkahelyet. Közös megegyezést akartam! Nem mentek bele csak rendes felmondással. Rendkívüli felmondáshoz ez jó indok?

Figyelt kérdés

50 km -re lakok a munkahelyemtől.Különjárati busszal járok .

De az autót csak egy sofőr vezeti egy héten 1 nap szabadnapot akkor. 1 nap 3 műszakot visz. sokszor észre veszem hogy mikor utazunk már majdnem elbóbiskol nem tudja magát kipihenni mert minden kanyar után 4 órát pihen utána megint indul.Ráadásul 17 személyes és van hogy 20-23-an vagyunk a buszon sokszor még alnom is kell szoval nem biztonságos.VAlaki valamit? Válaszokat köszönöm előre is!!



2014. aug. 25. 16:16
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
94%
ha a különjáratot a cég üzemelteti, akkor ezt így írd le nekik, hogy nem érzed magad biztonságban ... természetesen erre lehetne a válaszuk, hogy akkor járj menetrendszerintivel, azonban az általad leírtak olyan szabálytalanságokat tartalmaznak (ha így van) amin nagyot bukhat a cég, tehát jobb, ha azt mondják inkább vond vissza amit leírtál, és egyezzetek meg a felmondásban, elengednek
2014. aug. 25. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
még ezt az azonnali fel mondást se szóban se irásban nem közöltem. közös beleegyezéssel nem menek bele. szó szerinte kötelez a 30 napra. azt mondták maximum 22 napra lecsökkenti. de nekem ez se elég annyit nem vár a másik munkahely. Ez teljes mértékben így van minden áldott nap többen utazunk abuszon a kelleténél és csak 1 sofőr van .
2014. aug. 25. 17:02
 3/14 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem ez nem lehet indok, abszolút független a te munkakörülményeidtől (senki nem kötelez arra, hogy az ő buszukkal járj dolgozni, a sofőr beosztásához meg neked nincsek közöd). De nem értem a kérdést. Múltidőben fogalmaztál, vagyis már felmondtál? Vagy megpróbáltad, aztán nem lett belőle semmi?
2014. aug. 25. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
94%
Rendkívüli felmondással csak abban az esetben élhetsz, ha a munkáltató súlyos jogszabálysértést követ el. Egyébként meg ha ilyet adsz be úgy, hogy a munkáltatód súly jogsértést nem követett el ellened (pl. nem fizetett ki), az semmisnek tekintendő.
2014. aug. 25. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

de valahogy le kéne számolnom másik munka hely jobban fizet.

Ez keveset fizet és meg is fingatnak ugyesen. akkor valami meg oldás közös beleegyezésbe nem mennek bele. már próbáltam. Hallottam olyat is hogy kilépettel. magyar kisétálsz a gyárból és többet nem mész. 1 havi átlag keresetet le vonnak és segélytől is megvonnak egy évig.

Köszönöm a válaszokat.

2014. aug. 25. 17:52
 6/14 A kérdező kommentje:
*magyarul
2014. aug. 25. 17:53
 7/14 A kérdező kommentje:
fizetek a buszért havi 8 ezer ft.vagyis levonják a béremből. havi bérletem 51 ezer ft lenne.havi keresetem meg minimálbér
2014. aug. 25. 18:24
 8/14 anonim ***** válasza:
48%

Az utazási költségeket meg kell térítenie a munkáltatónak, jogosulatlanul szedte be eddig a 8.000,- Ft, az eddig befizetett költségekért fizetési meghagyást nyújthatsz be.


A rendkívüli felmondásról pedig Mt. 78. § (1) bek. alapján annyit, hogy a munkáltató vagy a munkavállaló a munkaviszonyt azonnali hatályú felmondással megszüntetheti, ha a másik fél

a) a munkaviszonyból származó lényeges kötelezettségét szándékosan vagy súlyos gondatlansággal jelentős mértékben megszegi, vagy

b) egyébként olyan magatartást tanúsít, amely a munkaviszony fenntartását lehetetlenné teszi.

2014. aug. 25. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
79%
Nem!
2014. aug. 25. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
de én aláirtam egy olyan paapirt hogy levonhatja tőlem. azért irtam alá mert akkor kirugott volna.és munka nélkül maradtam volna. most meg lenne új lehetőség és nem tudok hamar felmondani.
2014. aug. 26. 04:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!