Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Milyen lehetőségeim vannak,...

Milyen lehetőségeim vannak, ha a tervem nem válik be?

Figyelt kérdés

Végzős középiskolás vagyok. Kecskeméten duális képzésen szeretnék továbbtanulni. Ez azért jó nekem, mert a családom nem elég módos ahhoz, hogy finanszírozni tudja a tanulmányaimat.


Attól félek egyetlen cégbe se vesznek fel, ekkor milyen lehetőségeim vannak? Nem zavar, ha nehéz lesz tanulni és dolgozni is egyszerre, nálam a kávé megoldja az ilyen gondokat. A célomat tehát meg akarom valósítani, csak nem tudom hogyan lehetne biztos úton haladni.


Mihez értek? Informatikához, az elektronikát leszámítva. Weblapkészítés, programozás. Egyébként bármit meg tudok tanulni, ha kell (nyáron például), ezért még egy részmunkaidős állást is bevállalnék. A diákhitel utolsó nálam, mivel veszélyesnek tartom, ha nem tudom befejezni a tanulmányaimat valamilyen oknál fogva.


Szeretnék tehát némi útmutatást kérni, milyen lehetőségeim vannak? A válaszokat előre is köszönöm!


2016. febr. 6. 14:17
 1/1 anonim ***** válasza:

Szia.


Szerintem nem kell félni attól, hogy egy cég sem vesz fel. Valószínűleg úgy alakul majd a sulik befejezése után, hogy először csak valami "gagyi" céghez tudsz bejutni (akár több hónap keresgélés után), ahol a főnök se, a kollégák se, a munka se az igazi, de indulásnak jó lesz. Közben rájössz, hogy jó az, amit eddig tanultál, de jó lenne még pl. egy angol nyelvvizsga/megtanulni gépírni, és közben keresel aktívan másik melóhelyet. Lesz több tapasztalatod, az akkori melóhely révén ismeretségek, egy kis spórolt pénzed, így 1-2 év után tudsz váltani.


A család lehet, hogy nem módos, de lelkileg biztos tudnak segíteni, ha elbizonytalanodnál. Testvérek, nagynéni, nagybácsi, szomszéd, ilyenkor sok rokon szívén viseli a sorsod. Ha az ismeretségi körben beszélsz róla, hogy munkát keresel, segíteni fognak! Ha hallanak valamilyen lehetőségről, szólnak! Nálam így volt. A barátok is sokat tudnak segíteni, érdemes sok embert megismerni egyetemen. Ha van párod, ő is tud segíteni, nem szégyen az ő segítségét se kérni.


Gondolj arra, hogy olyan nincs, hogy valaki a diplomától nyugdíjig abszolút ne kapjon semmilyen munkát. Ha meg legalább valamilyen munkát is kap, abból lehet feljebb mászni.


Annyira átérzem a helyzetedet! Én is átvergődtem ezen, illetve még tart, mert még csak az első munkahelyemet nyúzom 8 hónapja :) Ha esetleg később eszedbe jut, hogy kiírtad ide ezt a kérdést, megírhatod, hogy hogyan alakult a sorod. :)


A diákhitelt én se tartom jó ötletnek, érdemesebb szerintem nyaranta teljes munkaidőben melót vállalni (akár mezőgazdasági munka, ha abszolút nincs más, de itt főleg a barátok tudnak segíteni, akik hallanak itt-ott rokonnál, ismerősnél lehetőségekről, gyári munka, vendéglátós munka, stb). Itt össze tudnál spórolni a tanévre egy kis pénzt, amit beosztanál, és kitartana egy ideig. Ha esetleg Kecsón informatikai cégekhez beadnád az önéletrajzod? Netes cégnyilvántartásban guglin keresnél? Csak mondod, hogy hamarosan munkát keresel, és szeretnéd leadni az önéletrajzod. Nem fognak furán nézni! Át szokták futni és elteszik! Az email-ben küldöttre rá se bagóznak.


Szorítok! Kitartást!


23/N

2016. febr. 6. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!