Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Nálam felejtett tárgyért 1,5...

Nálam felejtett tárgyért 1,5 év után jelentkezett a tulajdonos, reklamálhat az állapotát illetően?

Figyelt kérdés
Körülbelül másfél évig volt a birtokomban egy mikrofon, melyet a gazdája nálam felejtett, többször is felszólítottam, hogy jelentkezzen érte, felajánlottam, hogy elviszem neki, de mindig volt valamilyen indok, ami miatt nem tudta tőlem átvenni. Ennyiben is maradt a dolog, az idő elteltével egy másik személy többször is használta a mikrofont, amelyen megjelentek az erre utaló nyomok. Nemrégiben megjelent a gazdája és elvitte, majd reklamálni kezdett az állapotát illetően. Ki szeretné fizettetni, az egyébként tökéletesen működő, de az idők során kissé elkopott mikrofont. A kérdésem az lenne, hogy van-e hozzá joga?

#mikrofon #tulajdonjog #anyagi kár #magántulajdon megrongálása
2016. febr. 6. 16:18
 1/4 anonim ***** válasza:
Nincs. Röhögd arcon.
2016. febr. 6. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én is azt mondom nem kell vele foglalkozni. Egyénként a régi Ptk-ban volt egy olyan, hogy felelős őrzés, de az újban ez már nincs benne.
2016. febr. 6. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ez nem adásvétel volt egy aukciós oldalon, hanem egyszerűen csak járt Nálad az illető és ott felejtette?

Ha eladás volt, akkor valóban köteles lettél volna abban az állapotban megőrizni, de ha egyszerűen csak Nálad felejtette, akkor nincs miről beszélni - miért nem jött érte?

2016. febr. 6. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Vedd fel videóra mikor pofán röhögöd lécci!
2016. febr. 6. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!