Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Albérletbe vagyok, és szeretné...

Albérletbe vagyok, és szeretnék csomagot rendelni, de a lakáshoz kiírva nem én vagyok amit a postás lát. Most a saját nevem, vagy a tulajdonos nevére rendeljem? ÉS vélhetően nem fogom tudni átvenni, így postára kell majd mennem érte.

Figyelt kérdés

Nem tudom, hogy mi legyen, a csomagra 2 nevet írassak fel(szabad olyat)? Ilyen jófogásos dologról van szó.

Vagy írjam a saját nevemre, de akkor meg sem talál, csak a csengőt látja, és hogy nem erre a névre ment oda.

De ha a tulaj nevére írom, akkor most egyáltalán megkaphatom postán mikor át akarom venni?

A lakcímkártyámon nem az itteni címem van. A személyimben meg nem ő van az anyja neve helyén. Szóval nem tudom azonosítani, hogy én vagyok akinek a csomag jött.

Most mit lehet csinálni?


Vagy ha a saját nevemre rendelem, de nem tudom átvenni. Akkor egyáltalán elküldik az értesítőt, ha nem az a név van kiírva a csengőhöz, mint a címzett? És ez esetben ha az én nevemen van, még akkor sem tudom lakcímkártyával bizonyítani, hogy én ott lakok.


Budapesten vagyok, de rendelni akarnék csomagot jófogásról, de nem otthonra, mert még annyi esélyem sincs hozzá hogy hozzám jusson.


Most ilyenkor hogyan tudok magamhoz rendelni csomagot???

És nem értékes- legalábbis nincsen rá írva az értéke- csomagról van szó.



Most az egy dolog hogy a jófogásnak van valami átvevős helye, valami saját izémizéje, de most úgy általában is érdekelne a dolog.



Köszönöm a rendes válaszokat!!



2016. jan. 6. 22:55
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
100%
Érthető a dilemma. Csomagautomatába kéne kérned, ha a csomag mérete engedi. Postának is van, de a Foxpost is jó.
2016. jan. 6. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 A kérdező kommentje:

Ahogy elnézem ez a Csomagautomatába ez nem annyira magánszemélyek között zajló dolog, itt

"Webáruházi vásárlásnál válassza a Csomagautomata szállítási módot!"

Hát ha én a jófogáson/hardverapron privát levélben megbeszélek valakivel valamit(akár még ha én lennék aki elad valamit, egy hozzám hasonló helyzetbe lévő valakinek), akkor nem nagyon van erre lehetőség, ahogy elnézem. Pedig érdekes egy megoldásnak tűnik.

2016. jan. 6. 23:25
 3/35 anonim ***** válasza:

Én úgy csináltam mindig, hogy a saját nevemre rendeltem, és nem volt belőle a gond.


A kapucsengőn a tulajdonos neve volt csak kint, de a postaládán az enyém is.

A postások mindent bedobnak, ami arra a címre szól, névtől függetlenül.


A postás be tud jutni a házba,

2016. jan. 6. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
93%

Fogsz egy darab öntapadós papírt, és a te nevedet is ráteszed a csengőre. De amúgy ha a címzés stimmel, becsenget a postás akkor is, ha nem találja a neved. Elvégre egy családban is többen laknak, és csak egy nevet szoktak a csengőre írni.

Amúgy ha úgysem vagy otthon, miért oda kéred, miért nem a munkahelyedre? Vagy kérheted postapontra is lakcím helyett, akkor email-értesítést kapsz, amint megérkezett az általad megjelölt postára (ezt a feladónak add meg), és ott felveheted.

2016. jan. 6. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
89%

[link]


Ezzel szoktam küldeni, itt van olyan lehetőség, hogy eleve postán kell átvenni, és magát a postát is meg kell adni, hogy melyik legyen.

2016. jan. 6. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:

De ha nem tudja átvenni a postán nem adják oda a lakcím miatt.

Magánszemély is tud automatába küldeni. Nézd meg a Foxpost honlapján

2016. jan. 6. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 A kérdező kommentje:

Hát igen, a lakcímmel van a gond.

Ahogy elnézem a csomagautomata, foxpost , meg pick-pack pont is mindet csak regisztrált webáruházaknál lehet használni. Legalábbis a foxpostnál is a weboldalukon ez a mondat nem túl kedvező ilyen szempontból. „Válaszd ki a webáruházban a neked tetsző termékeket, majd a kiszállítási lehetőségeknél kattints a FOXPOST-ra!”

Erről a postapontról nem találtam semmit, de lehet ez is ugyan az a csomagautomata.


Munkahelyre nem túl praktikus rendelni, mert hát teljesen változó az is hogy épp mikor vagyok ott, és mennyi ideig, és a kiugrok átvenni a csomagot sem épp jó. Egyetemista vagyok.


A vatera futár is gondolom csak a vaterával működik, ami amúgy is kapcsolódik a többi csomagpont hoz is mint a pick-pack és foxbox, csomagautomatához is.



2 teljesen magánszemély egymásnak küldött csomagja az ami problémás. Mint a jofogas, vagy hardverapro, startapro, ezek inkább csak tárolják a hirdetéseket de a lebonyolítás már magánszemélyek között zajlik, semmi webáruház, és kiszállítási mód kiválasztása nincsen!

2016. jan. 6. 23:49
 8/35 anonim ***** válasza:
Ha a saját nevére kéri, akkor odaadják a postán is a csomagot, akkor is, ha a lakcím nem egyezik. Nekem legalább is mindig odaadták, soha nem volt gond.
2016. jan. 7. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
Attól, hogy nem a te neved van a csengőn, még kérheted a te nevedre. Pl ha én rendelnék valamit, nekem se az én nevem van kiírva, hanem apukámé.
2016. jan. 7. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
93%

Mi lenne, ha a tulajdonos neve mellé kiragasztanál egy másik cetlit, amin a Te neved szerepel, és rendelnél a saját nevedre. Ha meg elköltözöl, akkor le lehet venni a matricát.


Nekem eddig ebből sosem volt gondom albérletben.

2016. jan. 7. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!