Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogyan mondjak fel gyorsan és...

Hogyan mondjak fel gyorsan és kíméletesen próbaidő alatt? A csoportvezetőnél vagy a HR-esnél kell csak jeleznem? Már aznap leléphetek?

Figyelt kérdés
Még nincs ebben tapasztalatom, próbálom kerülni a konfrontációkat. A hely nem hozza az ígért dolgokat, sőt. Köszönöm előre is a tippeket, tanácsokat.

2016. febr. 8. 09:58
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Próbaidő alatt indoklás nélkül felmondhatsz. Bemész, szólsz, hogy nem jössz többet, és kéred a papírokat. Ennyi a történet.
2016. febr. 8. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ. :)
2016. febr. 8. 10:05
 3/9 anonim ***** válasza:
18%
Megmondod hogy átcsesztek és felmondassz.
2016. febr. 8. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem, miért akarod kerülni a konfrontációt: egyszerűen oda kell menni, és higgadtan, normálisan megmondani, hogy nem erről volt szó: "A hely nem hozza az ígért dolgokat,"

Még az is lehet, hogy megváltoznak a dolgok, ha látják, hogy nem egy "palimadár"-ral van dolguk (bocs).

Csak csendben és halkan kérdezem: ki álljon ki Érted, ha nem Te saját magad? Nem kell asztalt borogatni, stb. csak normálisan elmondani, hogy nem erről volt szó, ha a dolgok nem változnak, felmondasz. ha erre azt mondják, hogy nem változnak, jó, mondjál fel, akkor még mindig felmondhatsz, de legalább megpróbáltad.

2016. febr. 8. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek a tanácsokat.

Az a helyzet, hogy a munka és a munkatársak is olyanok, hogy tudom, nem változik semmi majd a jövőben sem, ha szóvá teszem, inkább még kevésbé fognak hozzám szólni. Elég alkalmazkodó ember vagyok, de ebbe a környezetbe egyszerűen nem tudok beilleszkedni. A HR-essel már beszéltem erről, mint új belépő. Azt mondta, korábban is voltak már gondok emiatt a csapattal. Ha egy kb ismeretlennek ezt elmondja, ott tényleg gond lehet. Tudom, hogy az elődöm is csak kb 2 hétig bírta. Nem próbálok megváltoztatni semmit. Majd rájönnek, hogy ha senki nem marad meg, elrontják a dolgaikat.

BP-n keresek munkát, szóval biztos, hogy találok sokkal jobbat is.

2016. febr. 8. 11:15
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Jó, hát azt eddig nem írtad le, hogy egy komplett kollektíva akar "kiutálni" - így ezt én sem tudhattam :-) Legtöbbször inkább a munka túl sok, tovább kell dolgozni, nem annyit fizetnek, amennyit megígértek - ilyenekre gondoltam, hogy jelezd.
2016. febr. 8. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
A túlórákkal - bár elvileg próbaidő alatt nem nagyon szoktak ilyesmivel előjönni - még ki is lennék békülve. De amikor napi 8 órát ilyen fontoskodó senkikkel kell töltenem, az kiakaszt. Azért köszi.
2016. febr. 8. 11:25
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
A csoportvezető nem a munkaadód!
2016. febr. 8. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi, már ma felmondtam. :)
2016. febr. 9. 19:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!