Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha a munkaszerződésben 16:00...

Ha a munkaszerződésben 16:00 A munka vége, de a főnök fél 5öt mond, akkor kötelező fél 5ig maradni?

Figyelt kérdés
Vagy csak akkor, ha a szerződésben fel van tüntetve hogy az ebédidőt le kel dolgozni??
2016. febr. 8. 16:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem akarsz munkanélküli lenni akkor maradsz. Az hogy mi van a szerződèsben, a mai, munkàltatòk fölényes helyzetèben mindegy.
2016. febr. 8. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Közmunkán vagyok, irodába tettek be.. azok akik az utcán vannak és mondjuk sepregetnek ők elmennek 4kor a kutya nem szól nekik...és ugyanúgy van ebéd szünet nekik is..


De nekem le kell dolgozni ? Hogy működik ez ????

2016. febr. 8. 17:21
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Alapesetben az ebédidőt le kell dolgozni, a törvény ugyanis azt írja elő, hogy a munkaközi szünet nem része a munkaidőnek. Pont azt kell megállapodásba foglalni, ha a munkaidő részévé teszik.
2016. febr. 8. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Tehát ha nincs írásba foglalva hogy le kell dolgozni, akkor nem kötelezhet rá ?
2016. febr. 8. 18:15
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem, ha nincs írásba foglalva, akkor le kell dolgoznod az ebédidőt...

Pl az van a szerződésben, hogy napi nyolc óra (vagy heti 40), fél óra szünettel, akkor fél ötig kell dolgoznod.

HA nem kellene ledolgozni, akkor kellene belefoglalni, hogy a munkaidőnek része a munkaközi szünet.

2016. febr. 8. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Értem.

Csak ez igazságtalan, hogy attól mert irodába dolgozok, én maradjak fél 5ig.. de ugyanannyi pénzt kapok, mint az, aki utcán összeseper naponta 3 falevelet..

2016. febr. 8. 18:50
 7/11 A kérdező kommentje:
És ő már 4kor megy haza.
2016. febr. 8. 18:51
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Az nem igazságtalan, hogy te a meleg ugyanannyit kapsz, mint az, aki esőben, hóban, szélben kint van? NA látod. (pedig én is irodában dolgozom)
2016. febr. 8. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Nem, nem igazságos.

Mert ők nem csinálnak semmit, hazamennek ha aláírtak..

és senki sem szól nekik, mert "hagyjad, közmunkás"

2016. febr. 8. 19:23
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
... semmi nem akadályoz abban, hogy keress magadnak másik munkát...igen, tudom, nincs munka a faluban, öreg vagy, nem keresett a szakmád, van 8 gyerek és nem vesznek fel sehová...és, hidd el tudom, milyen, amikor sehová nem akarnak felvenni éveken keresztül, megoldottam én is
2016. febr. 8. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!