Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A munkáltató által fizetendő...

A munkáltató által fizetendő utazási hozzájárulás kötelező vagy adható? Sztem kötelező a főnök szerint nem és orra alá készülök dugni a jogszabályt de előtte kérdezek.

Figyelt kérdés

Ha a cég pesti én meg a dolgozó mucsaröcsögei akkor a jogszabály szerint a cég 80 akárhány százalékos utazási hozzájárulást kell fizessen. Ez nem munkáltatói nagyvonalúság kérdése, ez nem adható, ez jár, kötelező. A cég megteheti hogy elküld ha nem éri meg nekem fizetni de azt nem teheti meg hogy állományban tart és nem fizet.


Ezt jól gondolom? Uis a főnök nem ad egy fillért se. 6 hónapja vagyok itt eddig tartott az ígérgetés (meg a türelem részemről) most új lemez forog a főnöknél: nem kötelező szerinte csak adható. Hát sztem meg nem.

Úgyhogy azt tervezem kinyomtatom a jogszabályt és orra alá nyomom aztán lesz ami lesz. Persze ha kirúg akkor irány a bíróság, hiszen 6 havi pénzzel akkor is lóg nekem, mert még egy fillért se kaptam.


2015. dec. 29. 20:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

itt a jogszabály:


"A munkába járással kapcsolatos utazási költségtérítés szabályait a 39/2010. (II. 26.) kormányrendelet tartalmazza, amely többek között meghatározza a munkába járás fogalmát, és a munkáltató által kötelezően fizetendő utazási költségtérítés eseteit valamint mértékét.


A 39/2010. (II. 26.) Korm. rendelet 2. § a) pontja szerint munkába járásnak minősül:


a közigazgatási határon kívülről a lakóhely vagy tartózkodási hely, valamint a munkavégzés helye között munkavégzési célból történő helyközi (távolsági) utazással, illetve átutazás céljából helyi közösségi közlekedéssel megvalósuló napi munkába járás és hazautazás, továbbá


a közigazgatási határon belül, a lakóhely vagy tartózkodási hely, valamint a munkavégzés helye között munkavégzési célból történő napi munkába járás és hazautazás is, amennyiben a munkavállaló a munkavégzés helyét - annak földrajzi elhelyezkedése miatt - sem helyi, sem helyközi közösségi közlekedéssel nem tudja elérni.


A napi munkába járás a lakóhely vagy a tartózkodási hely és a munkavégzés helye közötti napi, valamint a munkarendtől függő gyakoriságú rendszeres vagy esetenkénti oda- és visszautazás, a hazautazás pedig a munkahelyről legfeljebb hetente egyszer - az általános munkarendtől eltérő munkaidő-beosztás esetén legfeljebb havonta négyszer - a lakóhelyre történő oda- és visszautazás.


A munkába járás fogalmának értelmezése két jogszabály vonatkozásában is meghatározó. A munkába járással kapcsolatos utazási költségtérítésről szóló 39/2010. (II. 26.) Korm. rendelet azokat a feltételeket rögzíti, amelyek megléte esetén a munkáltató a Munka Törvénykönyvének előírásaiból eredő kötelezettsége alapján köteles a meghatározott formában és mértékben megtéríteni a munkába járással kapcsolatban felmerült kiadásokat. A személyi jövedelemadóról szóló törvény 25. §-a pedig a munkába járás jogcímen (akár kötelezően, akár nem kötelezően) kifizetett költségtérítés adókötelezettségéről rendelkezik.

2015. dec. 29. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
86%-át köteles fizetni Mucsa és Pest között. De Budapesten belüli helyi közlekedés az csak "adható" kategória.
2015. dec. 29. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Nyugodtan dugd az orra alà, majd megoldja a főnököd elbocsàtàssal, ès keres helyetted egy helyit, akinek nem kell fizetni. Dönts!
2015. dec. 29. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
41%
Jajj előző, érdekes nálunk mindenkinek fizetik mert így törvényes. Tök jogos, hogy szól és kéri ami jár! Ne legyünk már birkák.
2015. dec. 29. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Jár, tehát kötelező a hozzájárulás a munkáltató részéről.


Ha 6 havi bérrel tartozik, akkor miből gondolod, hogy ezt fizetni óhajtja?


Bíróság helyett először a Munkaügyi és Munkavédelmi Felügyelőséghez fordulj panasszal. Tudnak hatni a munkáltatókra. Ha ők sem járnak sikerrel, akkor jöhet a munkaügyi bíróság.

2015. dec. 30. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Nem tartozik 6 havi bérrel. Bérrel egy fillérrel se tartozik. Utazási pénzzel tartozik.

Nem is értem: szted ha 6 havi pénzzel tartozna még ott lennék? Ha nem jönne meg a fizum időben max 1 hetet várnék és pattannék.

Azért nem is értem az olyan cikkeket mely szerint tanároknak a klik 4 havi pénzzel lóg.


??? Ez hogy lehet? Hát ki az a hülye aki 4 hónapja nem kapott fizut és még bejár???

És állítólag több ezer ilyen tanár van...

No comment. Ha ez igaz meg is érdemlik.

Rég otthagytam volna a helyükben, nem 4 hónap után, hanem 1-2 hét türelmi idővel.

2015. dec. 30. 13:01
 7/12 anonim ***** válasza:
Költői kérdés:mire kellett 6 hónapot várni?? Max 2 hónap után feltünhetett vona,hogy csak vakítanak.
2015. dec. 30. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Nos, a fizumat megkaptam és megkapom, és amíg nincs más meló addig úgy vagyok vele hogy még így is megéri.

De persze nem felejtek semmit és ha maradok ha kirúgnak/felmondok, ezt a pénzt akkor is bevasalom. Más nem akkor bírósággal.

2015. dec. 30. 16:04
 9/12 A kérdező kommentje:

"majd megoldja a főnököd elbocsàtàssal, ès keres helyetted egy helyit"


Erre meg annyit tudom mondani hogy azért vett fel engem 40 km-ről mert nem talált helyit.... ennyit erről.

Keresni persze lehet (sok szerencsét) és ha talál engem kitehet, de azt ne gondolja hogy azzal hogy engem kitesz a téma lezárva. Mert bizony addig nem távozom, amíg egy fillérrel is tartozik. Ha fizetés, ha utázis pénz tök mindegy. 5 ft-ot se hagyok itt.

Mert ugye a főnök úgy képzeli ha sokat ugrálok majd kirúg (ha talál valakit persze) és ezzel lezárva a téma. Dehogy lesz lezárva. Akkor kezdődik majd csak igazán.

2015. dec. 30. 16:11
 10/12 anonim ***** válasza:

Nagyon helyes!


Ettől függetlenül ne ítélkezz azok felett - és főleg ne hülyézd le őket, - akik mégis várnak a pénzükre, és még így sem mennek el a cégtől.

Mi kívülállók nem tudhatjuk, hogy kinek milyen nyűge van, meg tudja-e oldani az életét másképp, vagy sem.

2015. dec. 31. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!