Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Felmondhatok minden indoklás...

Felmondhatok minden indoklás nélkül, ha nincs szerződés illetve nem vagyok rendesen bejelentve?

Figyelt kérdés
Megtehetem e azt, hogy felhívom a munkáltatóm és mondom neki hogy következő naptól nem megyek be? Nem rég kezdtem, de nem olyan mint amilyennek azt be lett adva, nincs szerződés és nem is vagyok rendesen bejelentve. Annyi a gondom, hogy már meg van a beosztás, és hogy ezért "reklamálhat-e" a munkaadó? Köszönöm!

2016. febr. 8. 17:32
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Feketemunkásként még ha szó nélkül nem mész be, akkor is max annyit tud tenni, hogy nem adja oda az aktuális fizetésed. De ezt mondjuk akkor is megteheti, ha bejelented. A feketemunka törvénytelen, így nincsenek előírásai sem.
2016. febr. 8. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
72%
Elmehetsz, amúgy is van próbaidő, még ha rendes szerződésed is van
2016. febr. 8. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
60%

" nem vagyok rendesen bejelentve?"


Ez alatt mit értesz?


Arra hivatkozva, hogy nincs írásos szerződés, a dolgozó a munkaviszonyát a munkába állását követő 30 napon belül szüntetheti meg. Emiatt ugye kell a felmondásba indok. Egyéb esetben nem kell a dolgozónak indokolnia a felmondását különösképpen nem próbaidő alatt, valamint "rendes" felmondás esetén sem. Próbaidő alatt nincs felmondási idő, utána már van. Azonnali hatályú felmondás esetén sincs, hiszen azért azonnali hatályú.


A béred mindenféleképpen köteles kifizetni, az az ő sara, ha nem dolgoztatott hivatalosan. Pontosan azért van az a bizonyos 30 nap, mert így védve vagy az ellen, hogy megvádoljanak feketemunkával.

2016. febr. 8. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
De nem alkalmi munkás vagy, ugye?
2016. febr. 8. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nem alkalmi munkan vagyok, de ugy kell bejelentenem magam minden reggel
2016. febr. 9. 09:33
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Akkor alkalmi munkán vagy. Olyankor a szerződés sem kötelező. És a bejelentés ennyi (ugyan nem neked, hanem a munkáltatónak kéne megtennie, de végül is megtörtént), ennél "rendesebb" bejelentés nincs egyszerűsített foglalkoztatásban.

Természetesen bejelentheted, hogy holnaptól nem mész, hiszen semmi nem kötelez rá, hogy menj.

2016. febr. 9. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2016. febr. 9. 10:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!