Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Szerinted a magyar adócsaló...

Szerinted a magyar adócsaló vállalkozókat sokkolná ha Magyarországon is kéne 13-14. havi fizetést adni a melósoknak, mint Ausztriában?

Figyelt kérdés
Dührohamot kapnának szerintetek ettől?
2016. febr. 12. 11:58
 1/4 anonim válasza:
44%
Sokkolná. Ne dolgozz magyar vállalkozónak proli, azok a legzsiványabb disznók a világon, ők használják ki a legjobban a honfitársaik nyomorát, nem csak belföldön, de még külföldön is!
2016. febr. 12. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Ja, a magyar vállalkozó Nyugaton is ilyen.


Múltkor olvastam egy álláshirdetést, szakácskát kerestek valami hotelbe.


700-900 eurós fizetést ígértek szakképzett szakácsnak, 100 fős konyhára kell főzni.


Tirolban ilyen helyeken a mosogató is többet kap, a magyar meg a szakácsot akarja ennyiért dolgoztatni.

2016. febr. 12. 12:05
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az adócsalás és a 13-14. havi bér között semmilyen kapcsolat nincs.
2016. febr. 12. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
78%

ez a kérdés nem először kerül ki, és koönkrétan ezzel a szakácsos példával.

a 13. havi fizetést sok helyen beépítették a bérbe.

tehát ha vki pl. 120 ezret keresett, és kapott 13. havit, akkor azt szétdobták, és a megszűnés után 120 helyett 130-at keres.

én sosem tartotta értelmes dolognak.

mégis hány hónap van egy évben? 13? 14?évente hány hónapot nyugdíjas valaki?

13-at????

ez csak egy elnevezés, de nagyon bugyuta.

nevezzük jutalomnak, prémiumnak, mozgóbérnek, motivációnak, mindegy.

így máris adható, és adják is sok helyen.

2016. febr. 12. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!