Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Földet (szántó) valóban csak...

Davin89 kérdése:

Földet (szántó) valóban csak az vehet, akinek van valamilyen mezőgazdasággal kapcsolatos végzettsége?

Figyelt kérdés
Faterom gondolkodik rajta, hogy ha lejár a földhaszonbérleti szerződés, eladja a földjét. Hogy a családban maradjon -meg hát ugye a földnek értéke van- gondoltam megveszem tőle, de akkor hallottam, hogy nem olyan egyszerű az.
2016. febr. 16. 13:13
 1/2 anonim ***** válasza:

Azt nem tudom hogy a szabály hogy szól. De azt igen hogy az egykori szülőfalum környezetében a földeket olyan spekulánsok vették meg akiknek semmiféle mezőgazdasági végzettsége vagy ismerete nincs.

Vagy tartsa meg édesapád vagy te vedd meg tőle és bérbe is adhatod ha nem akarod művelni.

2016. febr. 16. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Vagy szakképzettnek ( Arany kalászos okj elég), vagy 3 éve őstermelőnek kell lenned már hozzá 2013 óta, de az még csak a lehetőséget nyitja meg, mivel helyinek kell lenned mellette. Ezzel egyidejűleg kifüggesztésre kerül a földhivatalban és a helyi önkormányzatnál is a helyiek előtt, mivel nekik van elővételi joguk, de mindent megvétózhat még a fölbizottság és földhivatal is.


Az más kérdés, hogy helyi vállalkozás is helyinek számít aminek a tulaja lehet még akár Eu-s állampolgár is.

2016. febr. 16. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!