Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Valóban felesleges dolgokra...

Valóban felesleges dolgokra költöm a pénzünket?

Figyelt kérdés

Nem vagyunk a legjobb helyzetben anyagilag, de bizonyos dolgokról nem tudok lemondani. Ilyenek pl egyes élelmiszerek (édesség, kapszulás kávé, narancslé), és egyéb holmik (körömlakk, drágább sminkek). Tudom, hogy rosszul csinálom, de úgy érzem, ezek nekem igenis fontosak, hogy jól érezzem magam.

De ilyenkor meg kicsit instabil a hó vége....


2016. jan. 10. 15:25
 1/10 anonim ***** válasza:
86%
Ha megkeresed rá a pénzt, akkor szerintem nem probléma. Akkor kezdődnek a gondok, mikor valami sokkal fontosabb dolog elől megy el a pénz ilyesmire.
2016. jan. 10. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
78%

Ha a hosszútávú megélhetéseteket nem veszélyezteti, akkor szerintem sem baj.

Nálunk az az alap, hogy befizetjük a kötelező kiadásokat, a maradékkal meg azt csinálunk, amit akarunk. A múlt hónapban két hét alatt elvertük az egészet. De nem baj, hiszen amit kellett, azt ugye kifizettük.


Szerintem a baj akkor kezdődik, ha a számlákat tologatod ezek miatt, vagy ha van gyereked és nem tudod megfelelően etetni. Ha egyébként minden ki van fizetve, ami kell, akkor a maradékot végül is arra költöd, amire akarod.

2016. jan. 10. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
61%

Márpedig ahogy írod, hogy a hó vége eléggé instabil (= jó szöveg!), akkor bizony valamin változtatni kell.


1. Csoki, bolti üdítők totál feleslegesek, mert egyáltalán nem egészségesek! Tehát jobb lenne valami mást, és olcsóbbat keresni a napi nasihoz. A kapszulás kávé helyett is lehet találni sok finom, aromás őrölt kávét! Döntsd el, hogy a benne levő cukor miatt van-e rá szükséged, vagy valóban a koffeinra, és annak megfelelően állj át valami másik, olcsóbb termékre.


2. A kozmetikai szerekről sem kell feltétlenül lemondanod addig míg az anyagi helyzet megengedi, max. megnézni, hogy kevésbé márkás = olcsóbb termékek közül melyikkel tudnál megbarátkozni.


3. Ha nem vagy képes ezeken a területeken valamit megspórolni, akkor viszont a kaják között kell szétnézned, hogy az eddig vásároltak közül mi az, amit elhagytok, amiről lemondotok, vagy esetleg valami olcsóbb minőséget vásároltok.

2016. jan. 10. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ha jut mindenre így is és minden okés, akkor nem nagy gond. De nyilván van jó pár felesleges dolog amikre költöd a pénzt értelmetlenül, mint a kapszulás kávé, okos aki kitalálta és ebből él, hülye aki veszi. Drága sminkek... találhatnál ugyanolyat olcsón is ha odafigyelnél és érdekelne egyáltalán hogy ne szórd a pénzt feleslegesen...
2016. jan. 10. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
66%

Bár én egész pontosan nulla forintot költök sminkekre s még tusfürdőre sem (kapok ajándékba eleget :D), azért el tudom képzelni, hogy valakinek ez fontos. De attól még luxus. Úgyhogy ha nem telik rá, ne vedd. Ha megoldod, hogy teljen, akkor ez a Te döntésed.

Nekem a motorozás ilyen. A lelkemnek szinte kötelező, fontosabb, mint egy új cipő a 10 éves helyett... De most arra sem telik (cipőre inkább, mert az jóval olcsóbb, 20-30 ezer elég rá, a motort pedig traileren el szerelőhöz, leműszakiztatni, ésatöbbi... mivel műszakira sem telt már). Úgyhogy jelenleg szinte csak ételre költök, takarékosan, de azért aprócska luxusok (olcsó instant kávé, jobbféle kakaó a gyengébbe keverve, eritrit és xilit, kevéske kesu, mandula) benne vannak, mert kellenek és kész, minek éljek, ha ez sincs? A jelen helyzet úgyis tarthatatlan. DE nyilván igyekszem lassítani a süllyedést.


Az ember tud változni s tud legalább ideiglenesen leadni az igényeiből. Van, amiből nem, de azért drága sminknél s kapszulás kávénál még vannak lehetőségek. Még én is tudnék faragni az ételköltségeimen, bár nem sokat, mert tényleg olcsó, jó cuccokra alapozok, a luxuselemek csak sormintának vannak.

2016. jan. 10. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
85%

"Tudom, hogy rosszul csinálom, de....."


Ha tudod, hogy így rossz, akkor változtass. Fontos, hogy az ember jól érezze magát, de próbálj kompromisszumot kötni. Pl. olcsóbb kozmetikai termékeket vásárolsz, kapszulás kávéról átállsz a hagyományosra...stb. Az édességet is vissza lehetne fogni, régen rossz, ha attól érzed jól magad.


Tudomásul kell venni, hogy amit szeretnénk, meg ami belefér a keretbe, az nem mindig egyezik meg. Ha jön egy váratlan, fontos kiadás, és nem lesz rá pénzed, akkor aligha vigasztal meg egy doboz bonbon vagy egy finom kapszulás kávé.

2016. jan. 10. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
100%

Sokaig csak a markas sminkeket kremet hasznaltam... jött 1 mélypont es lecsereltem. Mara megtehetnem h 10E ert vegyek alapozot v szempillaspiralt.. de hozza szoktam az Essence hez es imadom! :)

A samponrol (Syoss) nem mondtam le mert akkor korpas lettem volna.. de vannak dolgok amikbol van olcsobb is es ugyanolyan jp v meg jobb... ha most szukosen vagytok akkor probalj meg kevesebbet kolteni addig ameddig egyenesbe nem.jottok....

2016. jan. 10. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg nézz utána, hogy ezeket hol tudod olcsóbban beszerezni. Leárazások, kupon, akció, stb.
2016. jan. 10. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
YES!
2016. jan. 10. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Azért keresel. Neked ezek fontosak. Valaki elfüstöli ezt a pénzt. Hónap végén kétségbeesik hogy nincs pénz majd idegében rágyújt.

Nálunk a macska csirkemellet eszik. Én meg turkálós ruhát hordok. Bár nem a kompenzálás miatt.

2016. febr. 4. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!