Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ebben az esetben ti perelnétek?

Ebben az esetben ti perelnétek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Elég kacifántos a történetem, de megpróbálom a legegyszerűbben leírni.Mivel nem vagyok egy jogtudós, ezért az esetleges tévedéseim kérlek javítsátok ki.

Másfél évig dolgoztam egy multi cégnél, lényegtelen, hogy melyiknél...

a szerződésünkben fel van tüntetve béren kívüli juttatás, kettő helyen is, melyek így néznek ki:


" A munkavállaló részére a munkáltató a juttatási szabályzatban meghatározott egyéb juttatásokat biztosít"


valamint


"A munkáltató a Munkáltatónál érvényben lévő juttatási szabályzat szerint a Munkavállaló részére biztosítja a szabályzatban foglalt juttatásokat"


Ha jól értelmezem ez a béren kívüli juttatás lenne, ami nálunk a medicina ep. és az Erzsébet utalvány.

Nálam az a probléma állt fenn, hogy a kettőből csak az Erzsik kaptam, mivel nem megfelelően tájékoztattak a szerződéskötéskor nem is tudtam a medicináról, és 13 hónap munkaviszony után egy dolgozói fórumon volt szó a juttatásokról, és akkor szembesültem vele, hogy én bizony a medicinát nem kaptam meg. Ezt akkor jeleztem, ígértek fűt fát, de csak nem kaptam a medicinát. Attól a hónaptól kezdve, mivel új rendszer lépett akkor érvénybe akkor nem igényelhettem a medicinát ( amit sajnos szóban, de megígértek, hogy visszamenőleg kifizetik nekem) ezért kaptam Szép-kártyát. A medicinát is megrendeltük, de be lett fagyasztva, mert a rendszer egyenlőre nem engedte annak igénylését. Hónapokig mentem a dolog után, és közben felmondtam, de a medicinámról még mindig semmi hír...folyamatosan telefonálok a volt munkáltatómnak, de még mindig csak ide oda küldözgetnek, senki nem mondd semmit, csak hogy mindjárt visszahívnak, vagy hívjam fel ezt, vagy hívjam fel azt....a kilépési papírjaimat megküldték, amit én sajnos saját hibából kifolyólag meg se néztem, küldtem tovább a munkaügyi központnak, mivel a lakhelyemtől 200 km-re vagyok megbeszéltem a munkaügyessel, hogy így rendezzük a dolgot, és amint lesz lehetőségem utazok személyesen is... időközben hazatudtam menni intézni a munkaügyi hivatalba a dolgokat, és ott szembesítettek vele, hogy a papírokon se egy aláírás, se egy pecsét, semmi, és így teljesen feleslegesen kidobtam közel 10.000 Ft-ot az ablakon, azért, hogy beregisztráljak, ami így sajnos nem történhetett meg.


Őszintén szólva fel tudnék robbanni a méregtől, mivel gyakorlatilag úgy érzem, hogy a volt munkáltatóm igen keményen szívat, és már a medicina miatt eddig is gondolkodtam munkaügyi peren, mert nem 2 fillérről van szó, és a csodálatos munkaügye a cégnek olyan jól bérszámfejtett, hogy minden hónapban rosszul kaptam fizut, volt, hogy a minimálbért se érte el, pedig az alá hivatalosan nem is mehetne, és amikor szóvá tettem közölték, hogy az így van rendben, és nem történt semmi... a végére már nem is szóltam ha kevesebbet küldtek, mert annyit kellett telefonálgatni pár ezer forintért, hogy nem érte meg, mert ha megkaptam a fizetéskor elmaradt kis összeget azt rákölthettem telefonszámlára...szóval nagyon nagyon tele lett a hócipőm, főleg most, hogy megint meg lettem szívatva, ezzel a papírral, és most már komolyan gondolkodok a munkaügyi per lehetőségén. Túl sok pénzemet benyelték már, és lehet, hogy nem egy eget rengető összeg ez a medicina, de ezt már nem akarom ott hagyni nekik.


Ti megtennétek a helyemben a jogi lépést, vagy lenyelnétek ezt a békát is?

Illetőleg aki tapasztaltabb tőlem a hasonló ügyekben, ő szerinte egyáltalán van nekem esélyem egy multival szemben?



2016. febr. 18. 11:21
 1/3 anonim ***** válasza:

Konkrétan 10 ezret vesztettél, mármint ami a te kiadásodat illeti.

Mennyi lett volna havonta ez a juttatás?

Ez egy egészségkártya, nekem is volt, a páromnak most is van. Havi 3-4 ezret tettünk rá a cafeteria keretből.

Sokkal több nálad sem lehet.

Mire tudod felhasználni? Gyógyszerre, vitaminra, gyógycipőre.

Én mindig az igazság pártján állok, én sem tűröm, hogy átverjenek.

De ekkora összeg miatt biztos nem pereskednék. Évekig elhúzódik, ebben biztos lehetsz, és addig biztosan nem fogsz tudni megnyugodni. Majd mindig jól felidegesíted magad, mert a munkáltató el sem fog menni a perre.

Ráadásul ha kiderül, hogy nem követtek el hibát, hanem anno te nem voltál elég körültekintő, azaz neked kellett volna ezt az egészet megigényelni, még a perköltséget is a nyakadba varrják.

2016. febr. 18. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A medicinát igényelni kell. Ha nem igényelted akkor nem jár. Azt az életbe nem bizonyítod a bíróságon, hogy téged nem tájékoztattak megfelelően (főleg, mert feltehetően aláírtad, hogy tájékoztattak).


Ennyi, rosszul jársz ha perelsz.

2016. febr. 18. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

havonta 6000 ft ment volna a medicinára.

Most újra beszéltem a volt munkáltatóm központos munkaügyesével, ő azt mondta, hogy onnantól járna, hogy beregisztráltak, de a 13 hónap kiesik... amikor lejárt a 3 hónapos próbaidő elvileg akkor kellett volna megkapnom a medicinát, de ez nem történt ugyebár meg, de még így is 10 hónap a kiesés... azt mondta, hogy ő nem tud mit csinálni, a cég hibázott, pontosabban az akkori munkaügyesünk, kivizsgáltatja az ügyet....meg mondta, hogy beszéljek a mostani munkaügyessel, és mindent megtesznek....csak ezt a szöveget nekem szeptember óta nyomják, amikor is kiderült, hogy nem kapom a medicinát...azért 60.000 forint barátok közt is 60.000 forint, és azok után ahogy a munkavállalóikkal bánnak, nem csak velem, hanem minden volt kollégámmal is nem akarok lemondani erről a pénzről... komolyan inkább vállalnám az elhúzódó pereskedést, de ezt már benyelni nem akarom....a folyamatos kifizetetlen túlórák, az állandó megmagyarázhatatlan levonások, az, hogy egy hónapban 4 napot voltam pihenőn, mert elrendelték a 100%os túlórát, és úgy is épp hogy meghaladta a 100-at a fizum nagyon betett... annyi a tüske, hogy ez a 60.000 bármennyire is nem tűnik sokaknak soknak nekem rengeteg pénz, és hiába, hogy csak gyógyszerre tudom költeni, ha már nem kell a készpénzemből áldozni a gyógyszerekre akkor már beljebb vagyok...

Sajnálattal látom, hogy szerintetek meddő gondolat a pereskedés, de biztos, hogy körbejárom még vagy 10X, és ha látok egy csöpp esélyt is arra, hogy nyerjek nem fogok habozni ellenük menni.

2016. febr. 18. 13:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!