Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A motivációs trénerek valóban...

A motivációs trénerek valóban segíteni akarnak az embereknek, vagy csak színtiszta üzlet az egész nekik?

Figyelt kérdés
2016. febr. 19. 13:32
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Üzlet, ők ebből élnek úgy, mint más a gyógyításból, tanításból, kasszázásból.


Ez nem jelenti azt, hogy amit mondanak, az nincs úgy, vagy nem hasznos (van olyan is persze). De ez neki elsősorban megélhetési forrás.

2016. febr. 19. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Tartalmaz hasznos módszereket igazságokat de többnyire körítés és fanatizálás a lényege . Az oktatók megnyerőek akarnak lenni , hivatkoznak híres emberekre bruttó százmilliókkal dobálóznak és saját sikereiket mesélik amire semmi bizonyítékot nem mutatnak fel . Dianetikát egyéb manipulációt értékesítenek tíz-százezres tanfolyamaikon amik csak csomagba és fokozatokba használhatok . Önámításra egó növelésre jó , a koppanást és a bukást sokkal többen élik meg mint a csúcsra jutást . Az pedig hazugság hogy a pénz egy idő után maga dolgozik és csak a hasznot hozza . Ők ebből élnek agitálnak és megtévesztenek .
2016. febr. 19. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Én is így gondolom. Rengeteg könyvet elolvastam a témában, meg is próbáltam a benne lévő dolgokat, de szerintem is csak nagy szavak. :/


Persze biztos van benne igazság, de túl szép, hogy igaz legyen. Ettől függetlenül az ember jellemén csiszolhatnak, de nem hinném, hogy valaki ezek által lesz milliomos. Több gazdag ismerősömet megkérdeztem, fogalmuk sincs róla mik ezek a könyvek, vagy mi hasznuk...

2016. febr. 19. 14:15
 4/14 A kérdező kommentje:
Szabó Péterről mi a véleményetek? Valaki esetleg követi a munkásságát?
2016. febr. 19. 14:16
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha motiválódni akarsz, olyan emberektől, emberekről olvass, olyanokat kövess, akik letettek valamit az asztalra.


Ha megnézed ezeknek a sikerkönyveknek a szerzőit, miben sikeresek? Abban, hogy sok embert rábeszélnek, hogy vegyék meg a könyveiket. Ők nem értenek az igazi üzlethez, mégis arra biztatnak, hogy tőlük tanulj.


Szerintem az önéletrajzi könyvek sokkal motiválóbbak. Pl. Steve Jobsról, vagy bárkiről, aki nagyot alkotott olyan területen, ami téged érdekel.

2016. febr. 19. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Igen, én is ezen szoktam gondolkodni. Kíváncsi lennék, hogy milyen sikereket érnének el, ha nem olyan vállalkozást/céget kellene csinálniuk, ami nem arról szól, hogy másoknak megmondják a "frankót"...


Lehet inkább az önéletrajzi könyvek valóban hasznosabbak, mert rengeteg személyiségfejlesztő könyvet olvastam, a benne olvasottakat alkalmaztam, de nem igazán vittek előre... Lehet én csinálom rosszul.

2016. febr. 19. 14:46
 7/14 anonim ***** válasza:
Az üzleti érzék vagy adott vagy sem , ezt lehet csiszolni vagy kihasználatlanul hagyni . Az üzleti vacsorák amiken gazdasági szakemberek politikusok vesznek részt szintén csapdák . Miért közölne ott bárki titkokat azért hogy téged gazdaggá tegyen ? Jobs és a többi materiális tuskó meg belepusztult a korlátolt létébe és a cégén kívül nem foglalkozott az életével és szinte mással se . Azokat se engedik hogy teljesen önállóak egyenek , kormányoknak más tőkéseknek szintén az ellenfeleik , vagy belépnek vagy csatáznak a végsőkig . A család vagy élettársuk környezetük is elárulja őket irigységből vagy csak mert nem szimpi nekik . Erről nyíltan nem beszélnek .
2016. febr. 19. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Akkor hallgassunk inkább magunkra? A belső hangra? Lehet furcsán hangzik, de amíg úgy mentem előre, hogy nem törődtem semmilyen motivációs anyagokkal, talán még sikeresebb is voltam, mint ezeket követve...
2016. febr. 19. 14:48
 9/14 anonim ***** válasza:
62%

Vannak azért jó motivációs könyvek.


Pl. Andrew Matthews könyveit nagyon ajánlom, mindenféle témában írt már a hogyan barátkozzunktól a hogyan birkózzunk meg a nehézségekkelig, lényegretörően, frappánsan fogalmaz és vicces illusztrációi vannak. Facebookon is van oldala, én azt is követem. Soha nincsen szó üzletről meg pénzszerzésről, csakis arról, hogyan éljük túl a nehézségeket, vagy éppen hogyan motiváljuk magunkat bármiben.


Ez az igazi személyiségfejlesztés. Inkább a "pszichológia" címkénél érdemes keresni a jó könyveket a témában, a "személyiségfejlesztés" vagy "motiváció" helyett.


Andrew Matthewsnak egyébként szinte minden könyve fent van a nagy magyar torrent oldalon, vagy ha szeretnéd szívesen át is küldöm.


Vagy most jut eszembe, F. Várkonyi Zsuzsa - Tanulom magam című könyve, ami önismeretről, valódi önfejlesztésről szól, nagyon olvasmányos, de nem humbug, hisz egy pszichológus írta. Ez is megvan ha gondolod. :)

2016. febr. 19. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
84%

Sziasztok!


Évekig olvastam motivációs trénerek könyveit, faltam azokat. Próbáltam átültetni a gyakorlatba is azt, amit lehetett. Az eredmény mégsem lett az a fellegekbe repítő, rózsaszín ködben lebegő...ahogy azt sokszor ígérik a szerzők.

Persze, mondhatják azt, hogy lehet, rosszul értelmeztem a leírtakat, nem adtam elég időt a dolgoknak, de ha már egy kicsit is jobb pozitívabb a szemléletem, mint az olvasása előtt, mégis működnek a könyvben írtak.


Érdekes, hogy éppen most, amikor azon gondolkoztam, hogy sutba dobom a nagy trénerek könyveit/videóit, szembe találom magam ezzel a konkrét kérdéssel! Köszönöm szépen a kiírónak, és a válaszolóknak is.


Bennem az alábbi dolgok vetődtek fel a motivációs trénerekkel kapcsolatban:


1. Ha nem motivációs trénerek lennének, vajon a hétköznapi életben ugyanolyan sikeresek lennének a munkájukban, alkalmazva az általuk ismételt sokszor közhelyes szlogeneket? Vagy csak bejött nekik ez a trénerkedés, mert van rá igény, ezt meglovagolják, és tulajdonképpen másokból élnek meg?


2. Sok tréner úgy mutatkozik be, hogy munkásosztály családból származik, milyen rossz volt a gyerekkora, Szabó Péter pl. még hajléktalan is volt, most pedig milliókat keresnek. De mégis, érdekelne sokkal részletesebben, hogy HOGYAN küzdötték fel magukat a közel nulláról, vagy éppen a mínuszról? Ha megnézzük, Szabó Pétert felkarolta a média, miután állítólag egy-két barát megsegítette. Tehát kell a self-made manséghez egy jó háttér, ami ráállít a pályára, nem? Ha ez nincs meg, lehet, éppen Szabó P. is kukázna (nem bántom, csak reálisan gondolkozom). Honnan lett olyan ruhája, amivel elmehet olyan helyre, ahol munkába állhat, stb.? Megint ugye a külső segítség nagyban befolyásoló tényező.


4. Sok motivációs tréner amerikai vagy ausztrál (angolszász területről való). Ezt sokan figyelmen kívül hagyják a könyveik olvasásánál, ugyanis más környezetben élnek a könyv szerzői, és egy egészen más környezet (kulturális, oktatási, politikai, jogi, stb.) vesz körül minket, magyarokat pl. Ami működik amerikai rendszerben, kisebb eséllyel működik itthoni rendszerben.


4. Elhangzott egy kérdés konkrétan Szabó Péterről is, hogy mit gondolunk róla. Nos, ez csak az én személyes véleményem elolvasva sok könyvét Brian Tracy-nek, majd egy-két könyvét Szabó Péternek is. Szabó könyvét olvasva SEMMI újat nem tanultam. Ugyanis azok olyanok, mintha Brian Tracy technikáit, tanácsait írná le magyar nyelven. Néha egy-egy történetet átír, de azokat sem olyan szinten, hogy aki már ismeri Brian Tracy könyveit, ne ismerné fel benne az ő gondolatait.

Szabó - véleményem szerint - Brian Tracy-t utánozza egytől egyig. Akkor már érdemesebb a gondolatok eredeti gazdájától olvasni, nem?


Hirtelen ezeket jutottak eszembe, hogy leírjam. Kíváncsi lennék mások meglátására is a dolgokkal kapcsolatban.


Persze, nem azt mondom, hogy szó szerint ki kell dobni a könyveiket, vagy el kell utasítani. Hanem azt, hogy kritikus gondolkozással kell olvasni azokat. A kritikus gondolkozás és előítélet persze nem azonos. :)

2016. febr. 29. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!