Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » 32 évesen édesapámtól örökölte...

32 évesen édesapámtól örököltem 70 000 000 forintnyi összeget. Sosem volt ennyi pénzem életemben. Mibe lehetne befektetni vagy mit csináljak, hogy ebböl jöjjön havi szinten pénz? Fel lehet vásárolni boltot esetleg?

Figyelt kérdés
2016. febr. 20. 15:25
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
46%

Szerintem ne vegyel üzletet. Inkabb ingatlan kisebb az ésely rá hogy átvágnak es értekben meg marad a pénzed.


Nem tudom hogy hol élsz és hogy van saját házad / lakásod.


Ha 50 milliót raksz lakásokba évi netto 7% kamatal az évente 3,5 millió. És meg marad 20 milliód saját cégre. Egy tipp elöször csak egy lakásd vegyel és probald ki hogy neked bejönn ez az üzletiformá.


Meg egy ötled részemröl: Mivél festö vagy gondolom épitoiparban dolgozol ezert van kapcsolátod. Talán megérni el gondolkozni azon hogy épitesz kis társasházakat. (3-4 lakásost) Telked megveszed, behitelezed, azt a lakasokad meg utána eladot. Jól lehet vele keresni. Ha nagyon profin akarod csinalni és biztos vagy abban amit csinálsz akor 2 négy (lehet több is, csak ahoz már több pénz kell) épitesz 4 lakás el van adva amiböl a másik 4 "szinte" ingyenben van azokat meg kiadot. Így nagy vagyonra lehet szert tenni.


Ez egy kis bevezetés volt, természetesen nem mentem bele minden részletbe.


Amuyg ha ápukádnak ennyi készpénze volt akor volt gondolom saját háza azal mivan? Vagy azt nem örökölted? És ez a 70 millió azonal rendelkezésre ál vagy levan kötve?


Remélem tutam kicsit segíteni. :)

2016. febr. 20. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
44%
Igen, szörnyen irigy vagyok arra, hogy meghalt az apád, nyilván. Vagy a sok eszedre irigykedjek, hogy egy ilyen oldalon kérsz befektetési tanácsadást? Hogyne, arra is nagggyon irigy vagyok.
2016. febr. 20. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
45%
Ingatlant vennék belőle, mondjuk a fővárosban 3-at. Kiadnám, pár év múlva, amikor emelkedik az ára, eladnám. Magasak az albérlet árak, egy normális 1,5 szobásért elkérhetsz 80-100 ezret minimum. 3 lakással számolva ez havi 300 ezer körül van.
2016. febr. 20. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
48%

Mivel sose volt ennyi pénzed és itt kérsz tanácsot, nyilván nem rendelkezel azokkal a készségekkel, melyek egy ilyen összeg megtartásához szükségesek - az értelmes felhasználásáról és gyarapításáról nem is beszélve.


Emiatt szerintem a legjobb, amit tehetsz, hogy egyelőre bankba - illetve a legelsőként kapott válaszban említett okokból inkább bankokba - teszed a pénz nagy részét, egy apró töredékéből pedig elkezded képezni magad pénzügyi és üzleti területen. Önfejlesztő könyveket és tanfolyamokat is nagyon fontos igénybe venned, mert jellemben és személyiségben egyaránt fel kell nőnöd ehhez a hatalmas feladathoz.


Nagyon vigyáznod kell, nehogy úgy járj, mint azok a lottónyertesek, akik pár évvel a nyeremény átvétele után anyagilag és emberileg egyaránt olyan rossz helyzetben találták magukat, mint azelőtt soha. Ennyi pénz nem hozzáértő kezekben szó szerint életveszélyes!


Amiket kezdésnek javasolok:

- Dr. Tóth András: Ősember a pénztárcámban

- Robert T. Kiyosaki: Gazdag papa, szegény papa

- Stephen R. Covey: A kiemelkedően eredményes emberek 7 szokása (a 25. jubileumi kiadásnak jobb a fordítása és plusz tartalmat is tettek bele, ami a régebbi - "A kiemelkedően sikeres emberek 7 szokása" címmel megjelent - kiadásban nincs benne)

- Szabó Péter: Állj félre a saját utadból!

- Szabó Péter: Van élet a halál ELŐTT!


Ha személyesen ismernélek téged, talán kölcsönadnék neked még legalább egy olyan könyvet, melyet egyébként könyvesboltban (akár offline, akár online) aligha találsz meg. Ja, és esetleg összehoználak egy építőipari vállalkozóval, akiről tudom, hogy maximálisan tisztességes és mind szakmailag, mind üzletileg magas színvonalat képvisel. Ha ismernélek annyira, hogy tudjam, nem rabolnád fölöslegesen az idejét.


Valahogy kapcsolatba kell kerülnöd becsületes üzletemberekkel, akiktől a gyakorlatban is tanulhatsz. Ám hozzájuk nem egyszerű ismeretlenül bejutni.


Vagy megtanulod, hogyan bánj felelősséggel egy ekkora összeggel, vagy lesznek olyanok, akik örömmel átveszik tőled ezt a terhet - a pénzzel együtt.


Szándékosan nem írok arról, én mihez kezdenék ennyi pénzzel. Ahhoz, amit én tennék, önmagában a pénz nem lenne elég. Kéne az az elméleti tudás és gyakorlati tapasztalat is, ami neked még nincs meg.

2016. febr. 20. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
0%
Vegyél belőle tehenet és Én kibérelem az összeset évi 10 % nettó hozamért !
2016. dec. 5. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Itt ha jól látom mindenki baromi okos és nagyszerű tanácsokat ad, és óvva intenek a bankoktól, befektetési tanácsadóktól, ám én mégis azt mondom hogy szerintem inkább abból a 70-ből legalább 1 milliót szánj rá tanácsadókra. Nyilván nem az OVB, meg ilyenekre értem hanem normális befektetési tanácsadásra. Illetve legalább egy évig még kepezd magad, tanulj, elemezd a piacot, olvass, vedd körül magadat okos, pénzügyileg művelt és gazdag emberekkel akik tudnak segíteni. Saját tapasztalatból mondom hogy ha valakire örökölt vagyon, szükséges hattertudas nélkül razuhan, annak nem lesz jó vége. Barátnőm apja meghalt, örökölt egy budai lakást, ami ma már kb a te általad említett összeget érne nagyjából. Viszont kb 20 éves volt amikor megörökölte és sorozatos rossz ingatlan vásárlás donteseknek köszönhetően közel 10 év alatt nagyjábol 10 millió forintot bukott belőle, pedig ugye az ingatlan árak azóta kb meg 4x-eződtek. Szóval tanulni, tanulni, képezni magad, informálódni, fiatal vagy még, nem fogsz veszíteni semmit, ha csak 1 év múlva fekteted be. Addig tedd mondjuk állampapírba, ha penzben van az összeg, hogy ne inflálódjon. Utána meg a kulcs a portfólió diverzifikálása. Ne egy lapra tegyél fel mindent.
2021. ápr. 5. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!