Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » 1 hónapja vettem egy használt...

1 hónapja vettem egy használt telefont. Hülyeség lenne 1 hónap után visszakérni a pénzemet?

Figyelt kérdés
Sok gondot okoz a telefon... :/ Hazudtak nekem a hirdetésben, tökéletes állapotúként jellemezték, de másnak reggel kiderült a hiba, amikor is egyszer csak minden előjel nélkül kikapcsolt. Azt hiszem régi már az aksija, nem értek hozzá, ezt el is mondtam nekik a találkozón... Az egyik gomb egyáltalán nem működik, a töltőkábel törött, és a legrosszabb, hogy nem jelentkezett ki az előző tulajdonos az icloudjából, tegnap egész nap próbáltam valahogy megoldani a problémát, de nem sikerült. Azt gondoltam, felhívom őket, és megmondom nekik, hogy adják vissza a telefonomat, amúgy kedves emberek voltak, de akkor is átvertek, vagy hagyjam? Szükségem lenne a pénzre, hogy vegyek egy új telefont, mert ezzel nem bírok már.
2016. febr. 22. 22:33
 1/5 anonim ***** válasza:

ha nincs pénzed telefonra, akkor máskor egy olcsóbb újat vegyél garanciával, mert ilyen ez a használt piac, lutri. Vagy hibátlan terméket kapsz olcsón, vagy egy rosszat.

Amúgy meg teljesen felesleges erőlködnöd hogy adják vissza, a máltai szeretet szolgálat sem adná vissza a pénzed ekkor már.

2016. febr. 22. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Egy hónap után senki nem fogja visszaadni a pénzed... Minek vettél át egy "tökéletes" állapotú telefont aminek 100 baja van?!
2016. febr. 23. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

"tökéletes állapotúként jellemezték, de másnak reggel kiderült a hiba, amikor is egyszer csak minden előjel nélkül kikapcsolt"


Na ebben a pillanatban kellett volna vagy jelezned az eladónak és visszakérni a pénzt vagy pedig elvinni egy telefonoshoz megnézetni és ha javítható, az eladón "behajtani" a javítási költséget.


1 hónap után nem fogja Neked visszaadni a pénzt - mire is adná vissza? Ennyi idő alatt akár Nálad is elromolhatott.


Tanulság: vagy ne vegyél a neten műszaki cuccot vagy ha veszel, akkor csakis és kizárólag ellenőrzött eladótól, akinek sok pozitív értékelése van.

2016. febr. 23. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
3-as vagyok. bocsánat, még mielőtt megsértődnének a webáruházak: természetesen korrekt webáruházakban is nyugodtan vásárolhatsz, de jó eséllyel te a Jófogáson vetted...
2016. febr. 23. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem hülyeség, csak nem fogod visszakapni. Ha reálisan gondolkodsz, honnan tudja az eladó, hogy nem nálad ment tönkre? Vegyél új telefont, garanciával de lehetőleg ne a sufni webshop kínálatából, mert akkor újabb csalódás következik.
2016. febr. 24. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!