Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Ezek a kis boltok (Pl. Könyvku...

Ezek a kis boltok (Pl. Könyvkuckó, Marika butikja, Angol használt ruha) miből élnek, hogyhogy nem mennek csődbe 1 hónap után?

Figyelt kérdés

Az utcánkban van vagy 20 ilyen kis 15-30 m2-es bolt (pék, könyves, ruhás, órás, horgász, kismamaruha, gyógycipő, fodrász, kulcsmásoló, ötvös,...)

Általában olyat árulnak, amire semmi kereslet, óránként max 3 ember téved be (nem vesznek sokmindent), a tulaj, vagy alkalmazott általában a bolt előtt beszélget...

Akárhogy számolom:

-Bérleti díj 40-70 /hó

-Alkalmazott 80-100 /hó

-Tulaj (minimum) 100 /hó

-Rezsi 30 /hó


Minimum 300 kell az alap dolgokhoz, erre még jön kb. 200 adó-tb-nyugdíjelőleg-illetékek-könyvelő...

Tehát ki kell termelniük 500.000 Ft tiszta hasznot, ha 25%-os nyereséggel számolunk (ami szerintem jónak számít), havi 2 millió Ft értékű kutyafülét kell eladniuk.


Vagyis napi 100-ért, ami képtelenség! Jól számoltam? Hogyhogy nem mennek tönkre ezek a boltok?



2015. jún. 24. 15:08
 1/5 anonim ***** válasza:
Ülj le mindennap 8-tól 4-ig és számold a forgalmat egy hónapon át. Meg fogod látni hogy óránként nem 3 ember téved be.
2015. jún. 24. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
60%

Szinte minden tételed változhat. Pl:


"ha 25%-os nyereséggel számolunk (ami szerintem jónak számít), havi 2 millió Ft értékű kutyafülét kell eladniuk."


Nem nyereség, hanem árrés, és ha nem 25, hanem 50%, akkor máris csak 1 milliót kell árulniuk. 22 munkanappal máris csak ~45 ezer (persze akkor nagyvonalúan az áfától eltekintettünk - könyveken mondjuk csak 5% van).



Amúgy ennek ellenére a számolásnak vannak valós alapjai, és a kérdés is jogos. Én vállalkozóként sem tudom, hogy mások hogyan élnek meg.


A példában szereplő egyes dolgokon persze lehet csökkenteni, a kisboltok jelentős része némileg a feketegazdaságból is él.

Nem annyira bejelentve, nem minden tétel beütve, adó/járulékcsaláson sokat lehet fogni.

2015. jún. 24. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Ez a főtér mellett egy kis mellékutca, (van itt egy középiskola), diákokon kívül valamiért a kutya se téved erre.

Ablakból látom... a pék, élelmiszeres, és a dohánybolt megy (középsuli miatt).

A kismamaruhás, használt angolruhás, horgász, gyógycipős látszólag haldoklik (az alkalmazottak kint egymással beszélgetnek), ha naponta 40 ember bemegy, az már ünnepnap :)

Nem tudom mekkora lehet az árrés (találomra írtam a 25%-ot), de szerintem nem lehet több - azért kell valamilyen szintet tartani, hogy ne a nagyáruházba menjen az ember...

Az nyilvánvaló, hogy nem mindenről adnak számlát, de azért az sem akkora megtakarítás, hogy működjön a rendszer.


Szerintem naponta max 30.000 Ft lehet a bevétel, ami a csődhöz bőven elég - de akkor miért csinálják?

2015. jún. 24. 19:14
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha alkalmazott dolgozik, akkor lehet, hogy több boltja is van a tulajnak, így elvegetálhatnak ezek az üzletek.


De az is lehet hogy, hogy nem is bérelt, hanem saját tulajdonban lévő helyekről beszélünk, ahol a tulaj dolgozik, így elég kevés állandó költség jelentkezik.


Ezen kívül lehetnek még pályázatok, amik miatt köteles csinálni x ideig, de lehet munkanélkülit kedvezményekkel foglalkoztat. Csinálhat mellette webshopot is (pl gyógycipő), de akár számlázhat is más cégeknek.

2015. jún. 25. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Angliaban vallakozni válasza:
Van olyan akinek van egy nyereseges es tobb veszteseges vallalkozasa / uzleti partnerei. A vegen senki nem fizet adot, max jarulekot de azt meg sokan igyis ugyis be akarjak maguk utan fizetni. Ill en is ugy gondolom, hogy van fekete gazdasag es az nem papiron megy es nem a betevedo ugyfelektol szarmazik feltetlenul a bevetel.
2015. szept. 18. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!