Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogyan tudnák egy kevés...

Hogyan tudnák egy kevés pénzhez jutni viszonylag rövid időn belül?

Figyelt kérdés

Annyi lényeg hogy 15 éves vagyok és szeretnék egy kicsit fejleszteni a gépemen (nagyjából 100e. forint lenne) de nem a szüleim pénzéből...

Valamilyen lehetőségem lenne arra hogy úgy fél-egy éven belül összejöjjön a fent említett összeg?

(diákmunka sajnos még nem lehetséges a korom miatt)



2016. febr. 23. 10:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
52%

Most így hirtelen azt tudom mondani hogy nem.

100e Ft azért nem annyira "egy kevés pénz" sok felnőtt egy hónap alatt nem keres meg ennyit.


Megpróbálhatsz esetleg üzletelni, ebayről lerendelsz valamit, aztán itthon valamivel drágábban tovább adod, de ehhez érzék kell.

2016. febr. 23. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Arra én is gondoltam már csak kicsit furcsának tűnt :P

Azt is tudom hogy nem kevés pénz de lentebb írtam hogy fél-egy év alatt kellene :)

2016. febr. 23. 10:45
 3/13 anonim ***** válasza:
72%

Nem túl jó ötlet az Ebay-ről rendelgetni, aztán továbbadni - ehhez ugyanis vállalkozói kiváltása szükséges, mert ez üzletszerű tevékenységnek minősül. Vállalkozóit viszont csak 18 éven felül lehet kiváltani.


Kérdező, ha 15 évet betöltötted, akkor nyári diákmunka szülői engedéllyel már mehet. Amúgy már egyszer feltetted ezt a kérdést, szerintem...

2016. febr. 23. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
60%

@10:54


Akik ezeket szerinted űzik, abból mit gondolsz hányan vállalkozók ténylegesen? Amúgy meg ha nem túl nagy mennyiségbe űzi, akkor simán azt lehet mondani, hogy használt termékként adtad tovább, és ennyi.

2016. febr. 23. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
68%

#4

Nem engem, kell meggyőzni, hanem a NAV-ot:


http://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__adozas-kon..


És mindig van az embernek "jóakarója", ha más nem egy szomszéd, aki felnyomja, mert jobban mennek a dolgok.


Én csak azért írtam, mert ha nem adózik a jövedelemből, akkor nem legális a dolog.

Ja, és a NAV sem hülye ám, hogy ha valaki megvesz valamit, aztán 2 nap múlva eladja, mindezt 20-30-szor egy hónapban, akkor az saját használatra van? na neee.

2016. febr. 23. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
60%
Csak azért mondtam mert nyilván a kérdező is "egy kevés pénzhez akar jutni", nem pedig vagyonokat felhalmozni.
2016. febr. 23. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Ebay-es rendelősdi amúgy sem tetszett annyira nyári munkát meg nem hiszem hogy tudok vállalni a környéken.
2016. febr. 23. 12:59
 8/13 anonim ***** válasza:
60%

Miért, nincs a környéketeken fagyizó vagy Tesco, stb? Ők szívesen alkalmaznak diákokat, mert kevesebb a munkáltatói költségük így.

Ha vidéken élsz, akkor meg a földeken, szőlőkben mindig elkel nyáron a segítség - főleg idősebb embereknél.

2016. febr. 23. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Majd megpróbálkozom vele köszi :)
2016. febr. 23. 16:36
 10/13 anonim válasza:
100000et nem tudsz vele keresni de talán próbáld meg az AppNana nevű appot
2016. febr. 24. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!