Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Intrum kft. Küldött sms-t....

Intrum kft. Küldött sms-t. Átverés lenne? Ki a felelős azért, hogy a személyes adataimat megszerezték?

Figyelt kérdés
Ma reggel sms-t kaptam az Intrum kft-től, amiben tájékoztatnak, hogy a tartozásom miatt (?) azonnal keressem fel őket, telefonszám mellékelve.. Felhívtam őket, az ügyintéző tájékoztatott arról, hogy 6000 valahányszáz forint tartozásom van, amit rendeznem kell. Javasolta, hogy keressem elő a bizonylatot a decemberi keltezéssel. A szerződés a nagyapám nevén van, hogyhogy nekem küldték az sms-t? Honnan szerezték meg a privát telefonszámomat? Miért engem akarnak kötelezni a hátralék kifizetésére?
2010. márc. 31. 19:28
 1/3 anonim ***** válasza:

Tudakozó, és a kapcsolati oldalak (iwiw, myvip). Innen gyűjtik elsődlegesen az adatokat.

Amúgy azért te kaptad, mert valószínű, hogy nagyapád címe a tiéddel azonos, így téged megtaláltak. Elvileg nem szabályos, tehetsz panaszt, de semmit nem fogsz vele elérni. De egy próbát megér.

Azt a tartozást, amely nem hozzád köthető, neked nem kell kifizetni. Téged senki nem fog kötelezni semmire. Ők csak az adóst próbálják elérni - sokszor vitatható módszerekkel.

2010. márc. 31. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
[link] inen megtudhatod én is így jártam
2012. márc. 7. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 zoknikukac válasza:
Nekem is küldenek egy ideje ilyen leveleket a mocskok és amikor megpróbáltam fölhívni őket akkor meg nem elérhetők.
2014. márc. 27. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!