Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Vaterán megvették egy hírdetet...

Vaterán megvették egy hírdetett termékemet, de gond van, mi tévő legyek?

Figyelt kérdés
Jófogáson is hírdettem, de elötte vették meg, jófogáson és este volt már így nem tudtam törölni. Reggelre érkezett licit/vásárló vaterán, de nem fizette még ki. Mi tévő legyek, törölhetem a vaterás hírdetésem?

2016. márc. 2. 06:42
 1/10 anonim ***** válasza:
52%
Egy licit nem sokat ér. Én fent hagynám még mindkettőt és várnék.
2016. márc. 2. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
52%
Gondolom még nem adtad át a terméket. Mivel a jófogáson csak hirdeted, de a vaterán szavatosságot vállalsz, hogy megvan a termék, ezért a vaterásnak add el, ne a jófogásos vevőnek.
2016. márc. 2. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
69%

A kettes válaszolóval értek egyet. Ha a vaterás nem megértő, akkor kapsz egy nagy negatív értékelést, ha nem lesz meg a termék - jogosan.


Én magam is jártam már így, hogy a vaterás elkezdett magyarázkodni. De vevőként licitálva vagy 2-3 alkalommal is arcomba tolja a Vatera, hogy ha licitálok, kötelességem átvenni/megvenni a terméket. Visszakérdeztem, hogy eladáskor erre nem figyelmeztet vajon, hogy ha vásárló akad, akkor kötelessége átadni???

2016. márc. 2. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
48%

Ha már elvitték tőled.

Vatera aukció törlése, termék állapota megváltozott, tönkre ment cimszóval.


Ha még nem, beintesz a jofogasos vevőnek.

2016. márc. 2. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Jól írják: Vaterás vevő mindenképpen elsőbbséget élvez - köteles vagy neki átadni.

Jófogáson meg sokszor csak hülyítik az embert, aztán nem is fizet, nem jön, stb. Ott nincs vásárlási kötelezettsége.


És igen, ha mi, eladók elvárjuk a vevőtől, hogy megvegye a licitált terméket, akkor az eladónak is kutya kötelessége átadni az eladott dolgot - én legalábbis így gondolom.

2016. márc. 2. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
nem tudom mi tévő legyek. A vaterás vásárló csak leütötte, de még nem fizette ki, mivel utalja majd. Addig a csomagot gondolom ne küldjem el neki. Azonban a másik vásárlómnak nemtom mit mondjak, mert este elkértem tőle sms-be a lakcímet stb, hogy majd küldöm. Istenem, most aztán bajba vagyok :D Ha a vaterásnak nem adom oda, kaphatok valami komoly kis pénzbüntetést vagy valamit?
2016. márc. 2. 14:54
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj, de leírtam már: A Vaterás vevő elsőbbséget élvez, mert neki köteles vagy odaadni.

A Jófogáson nem kötelező sem megvenni, sem odaadni - az egy hirdetési oldal, ha nem adod, maximum így járt a vevő, de nem tud sem negatív értékelést adni, sem bünti nem jár érte.


A Vateránál az a legkevesebb, hogy kapsz egy negatív értékelést, de ha a vevő az ügyfélszolgálatnak "felnyom", akkor komoly gondok lehetnek - akár fel is függeszthetik a fiókodat, amíg oda nem adod a terméket (még mielőtt többen lehúznának, benne van a szabályzatban.


A Jófogásos vevőnek meg szépen megmondod azt, hogy sajnálod, de a Vaterán is hirdetted, ott is megvették és köteles vagy ott odaadni - ennyi.

2016. márc. 2. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

"A vaterás vásárló csak leütötte, de még nem fizette ki,"


Miért, a Jófogásos vevőd kifizette? Az sem - vagy legalábbis nem hiszem, hogy ilyen rövid idő alatt megtette volna.

2016. márc. 2. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

5,7,8 vagyok:

Már csak azért is a Vaterás vevőnek adnám, mert a Vaterán sokkal jobban lehet eladni, sokkal stabilabb, ott, ha leütik a terméket, akkor nagy valószínűséggel meg is veszik, de a Jófogáson sok az érdeklődő, kevés a vevő. Sokszor csak az idő megy vele. De ha eladni akar az ember, akkor mégiscsak a Vatera a jobb...

2016. márc. 2. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Ember!

A vaterás leütötte, tehát megvette, nem csak licitált rá, ahogy először írtad!!!


Mit foglalkozol a jofogasos muksóval? Házhoz viszed neki? ott meg majd azt mondja, mégsem kell?!


te tudod...

2016. márc. 2. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!