Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogy tudom nyomon követni a...

Hogy tudom nyomon követni a postai csomagomat, ha nem tudom a számát?

Figyelt kérdés
Az a helyzet hogy elég drága dolgot rendeltem, amiért 1 hete már nagyon izgulok. Németországból, Dresdenből adtak fel nekem egy csomagot, DHl-el, ajánlottan nyomkövetéssel és hiába kérem a számát hogy letudjam ellenőrizni merre jár, nem tudom felvenni az illetővel a kapcsolatot. Nincs erre valami program, ha beírom a saját adataimat, meg a küldőét, megmutassa? Vagy csak azt hogy úton van? Azt sem tudom, hogy múlthét hétfőn vagy kedden adta e fel, de 816 km-t kell összesen leutaznia a csomagnak ide hozzám, Nyíregyházára. Már meg kellett volna érkezni vagy esetleg holnap várjam?

2016. márc. 9. 21:12
 1/5 A kérdező kommentje:
Még annyit, hogy azt sem tudom megakadt e a vámon vagy valami történt e, 90 ezer forint értékben vettem ásványi kövekből kiöntött dolgokat. Hiába kérem a követési számot, csak annyit ír hogy később megadja, meg bocsássak meg elfelejtkezett róla de azért még elküldeni mindig nem küldtem el, valami hihetetlenül felidegesít már ez a dolog 1 hete. Biztos hogy nem vág át, rengeteg rendelése van és még csinál másoknak is folyamatban, olvastam volna ha lenne róla panasz vagy valakinek nem küldi el nem hiszem hogy én lennék pont az. Arról is mondta hogy küldd képet, a csomagról mielőtt feladja de a facebookot hibáztatta hogy nem küldi el a levelet. 12-edjére kérném el megint, már nem szeretném többet, ezért akarok rákeresni neten erre nincs lehetőség? Vagy csak úgy hogy a nevem, címem stb. megadom, a feladóét is, és hogy átjött e már Magyarországra?! Nincs valami lehetőségem? gondolom postán se tudnak segíteni követési szám nélkül..
2016. márc. 9. 21:20
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Anélkül sehogy...

A vámon biztos nem akadt fenn, mert EU-n belülről érkező csomagnál nincs vámolás.

2 hét után kezdj izgulni. Ha az eladó nem együttműködő és Paypal segítségével fizettél, indíts eljárást ellene.

2016. márc. 9. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 _Jessy_ válasza:
Úgy néz ki, hogy téged sajnos átvertek. Vagy esetleg akarnak (bár ez még nem biztos). Előzőnek igaza van, ha PayPal-al fizettél, esetleg ebay-ről vetted és kártyával fizettél ebay-n keresztül, akkor nyithatsz vitát és jó eséllyel visszakapod a pénzedet.
2016. márc. 10. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Hogy azért ne kapjon teljesen frász a kérdező :-), leírok valamit:

"rengeteg rendelése van "


Sok éve aukciózok, bár jómagam nem csináltam, de tudom, hogy van ilyen: ha hirtelen sok rendelés érkezik be (amit az eladó ugye nem tud előre kiszámítani), akkor elképzelhető, hogy meghaladja az emberi kapacitását, sorba állítja a rendeléseket (időrendi) és aszerint próbál teljesíteni. Nos, elképzelhető, hogy az illető eladónak pusztán nem volt még ideje becsomagolni, rosszabb esetben elfogyott a megrendelt termék és annak beérkezésére vár, s emiatt húzza az időt és emiatt nem tud csomagszámot adni. Szóval kérdező, várj még, mert lehet, hogy csak megcsúszott.

Esetleg óvatosan kérdezz rá, hogy nem erről van-e szó, mert ha igen, akkor mondja meg, vársz türelmesen. Vagy írd meg neki, hogy ha pl. húsvétra kellene, hogy eddig és eddig érkezzen meg.


Egyáltalán nem biztos, hogy átvert, nem biztos, hogy rossz szándékú - lehet, hogy csak hirtelen feltornyosultak a dolgai. (mondjuk úgy már én is jártam, hogy egyszerre hirtelen annyi megrendelésem lett, hogy aznap a főállásommal szinte nem is tudtam foglalkozni, mert szinte egész nap csak csomagoltam).

2016. márc. 10. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, úgy néz ki nincs probléma. Megadta nem rég a követési számot, múlthét pénteken érkezett meg célországba és szombaton lett továbbküldve a címemre. Reménykedem hogy most szerda, csütörtök vagy pénteken megkapom, mivel ma meg holnap nincs munkanap..
2016. márc. 14. 16:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!