Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Vaterán hogy nyerhetem meg a...

Vaterán hogy nyerhetem meg a licitet?

Figyelt kérdés
Nem szoktam vaterázni, most is csak kizárólag ezért a termékért regisztráltam, de most ugye még "nem ellenőrzött felhasználó" vagyok. Most olvasom a szabályzatot, hogy ilyen felhasználó az aukció lezárása előtti egy órában már nem vásárolhatok. Ez pontosan mit jelent? Hogy akkor én már nem licitálhatok, akkor se ha többért is hajlandó lennék megvenni a terméket? Vagy ha már korábban licitáltam akkor licitálhatok tovább, csak abban az egy órában nem adhatom le az első licitem? Illetve mondjuk, hogy az aukció most 2000Ft-on áll én 10000Ft-ot állítottam be autómatikus licitáláshoz, akkor ha az utolsó órában nem éri el senki a 10000-et akkor én nyerem a terméket?

2016. márc. 12. 20:58
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
70%
Nincs esetleg villámár beállítva a termékhez? Mert ha van, akkor annyiért rögtön el is vihetnéd.
2016. márc. 12. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Nincsen sajnos.
2016. márc. 12. 21:15
 3/15 anonim ***** válasza:
39%

"A regisztráció nélküli vásárlók:

- nem licitálhatnak, csak fix- vagy villámáron vásárolhatnak..."

[link]


Mi nem világos?

Nem is licitálhatsz - hogyan nyerhetnéd meg akkor a licitálást?!

2016. márc. 12. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
74%

"A regisztráció nélküli vásárlók:

- nem licitálhatnak, csak fix- vagy villámáron vásárolhatnak;"


Ez azt jelenti, hogy olyan aukción, ahol licitálással megy fel a termék ára, egyáltalán nem licitálhatsz. Csak fix áron vásárolhatsz.


Ezen kívül - ez egy másik eset - az aukció utolsó órájában szintén nem vásárolhatsz, még fix árasat sem.


Regisztrált, de nem ellenőrzött

- A vásárlás feltételei megegyeznek a regisztráció nélkülieknél meghatározottakkal, de biztonsági okokból a Vatera korlátozhatja vásárlási jogosultságaikat (vásárlási limit). A nem ellenőrzött regisztrációval rendelkező Felhasználók számára lehetőség van arra, hogy a vásárlási limit ellenére mégis licitálhassanak egy adott termékre. Az eladók nem kötelesek ezt engedélyezni, azonban ha az eladó mégis engedélyezi a részvételt, úgy erről e-mail értesítést küldünk.

- Meghatározott számú sikeres tranzakció után a vásárlási limit megszűnik a regisztrált, de nem ellenőrzött Felhasználók számára.


Ezek a szabályok azért lettek meghozva, mert sok regisztráció nélküli leütötte a terméket és aztán nem vette meg - az eladó csak levelezett, meg várt, stb. Szerencsére én nem sokszor jártam így, de más eladók nagyon panaszkodtak.


Kérd meg az eladót, hogy engedjen licitálni. Valahol kellene lennie egy olyan funkciónak, ahol effélét ír:

" Engedélykérés az aukcióin való részvételhez"


Nekem legalábbis nemrég egy ilyen jött:

xy felhasználónk szeretne részt venni az Ön aukcióin és ehhez kéri az Ön engedélyét.

2016. márc. 12. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Tudok licitálni, már licitáltam is, nem ez a kérdés.
2016. márc. 12. 21:26
 6/15 anonim ***** válasza:
43%

Ja, bocs, hogy segíteni akartam (4-es)


"Illetve mondjuk, hogy az aukció most 2000Ft-on áll én 10000Ft-ot állítottam be autómatikus licitáláshoz, akkor ha az utolsó órában nem éri el senki a 10000-et akkor én nyerem a terméket?"


Igen. De csak akkor, ha nincs rajta minimálár, illetve ha van, de elérted. Ha van rajta minimálár és nem érted el (mert mondjuk 15.000), akkor hiába tettél 10 ezret és az utánad jövő 2 ezret, akkor senki nem nyeri meg.

2016. márc. 12. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
A kedves, jóindulatú 3as-nak írtam, téged felpontoztalak 4es.
2016. márc. 12. 21:55
 8/15 anonim ***** válasza:
10%

Ja, jó - szent a béke :-)

Sajnos nem tudom pontosan, de szerintem az utolsó órában már nem licitálhatsz - de ez nem 100 %.

2016. márc. 12. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

"lletve mondjuk, hogy az aukció most 2000Ft-on áll én 10000Ft-ot állítottam be autómatikus licitáláshoz, akkor ha az utolsó órában nem éri el senki a 10000-et akkor én nyerem a terméket?"

Igen!

2016. márc. 12. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
20%

Ja, meg a vatera egy fura dolog...

Ha rosszabb az értékelésed, 99,999999999999%-nál nem vesz tőled senki semmit.

Mert valaki kitalálta, hogy ez így OK. Mert fél a konkurenciától, félti az eladásait!


Ha meg nincs 10 000 értékelésed, nem vehetsz szinte semmit. Csak arra nem gondolnak, hogy valahogy el kell kezdeni a vaterás pályafutást. Ez egy ostoba dolog, a hőbörgők is a nulláról indultak.

2016. márc. 12. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!