Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mikor fog a soproni ingatlanlu...

Mikor fog a soproni ingatlanlufi kipukkadni?

Figyelt kérdés
Eszméletlenül magasak Sopronban az ingatlanárak, ráadásul az ingatlanosok is nagyon el vannak már szemtelenedve. Ha egy vevő hitelből akar ingatlant, szinte kinevetik, mondván, öt másik készpénzes vevő áll az ajtójukban ugyanazért az ingatlanért, majd a későbbiekben sokszor nem is foglalkoznak már a vevővel, ha hiteles. Ócska, rossz minőségű lakásokat, házakat adnak át hatalmas összegekért, egyszerűen nem értem, honnan van ennyi pénze magyar magánszemélyeknek. Mi is vásárolni akartunk tavaly egy új lakást a városban, 15 millióért hirdették, de 1/3-át le kellett volna tenni előlegbe (mikor a lakás még sehol nem volt), akkor nem vettük meg, de ugyanilyen lakásokat most, 1 év után már 17 millióért hirdetnek. Az albérletek is ugyanennyire drágák, 50-60 m2-es lakások 150 ezer körül vannak meghirdetve. Lassan az osztrák árszínvonalat érik el a soproniak. Az egész olyan, mint egy nagy lufi, ami nő-nő és egyszer csak ki fog pukkadni. De mikor jön el ez a pont? Ha szigorítanak az osztrák szociális rendszeren, ahogy tervezik? Vagy magától is vége lesz ennek a hatalmas áremelkedésnek?
2016. márc. 17. 13:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Mostanában biztosan nem. A felkapott varosok, környèkek mindig dràgàbbak fognak lenni. New York, Parizs, London, Zürich, stb. Magyarorszàgon is vannak ilyen helyek. Budapest, Sopron, stb. Mostanàban nem fog kipukkadni a lufi
2016. márc. 17. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Én soproni vagyok, de pont emiatt (is) költöztünk ki Bécsbe. Ugyanannyiért bérlünk itt lakást és nem kell naponta ingázni melóba. Egyébként ki lehet fogni, mi laktunk már új építésű lővéreki 50nm-es lakásban havi 45-ért, haverok közül is van aki ilyen áron bérel. Ehhez ismerős, rokon, haver kell, ezeket nem hirdeti senki.


Ez a lufi szerintem sem most fog kilyukadni, ott van Ausztria, a fél vàros kint dolgozik, aki soproni és ki akar menni az akkor is kiment amikor még munkavállalási engedély kellett. Ha egy családból 2-en kint dolgoznak akkor nem gond kp-ban letenni 15 milliót, csak a 13-14 havi fizetésük annyi mint amennyit egy magyar munkahelyen megkeres valaki egy év alatt.

2016. márc. 17. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

egyértelmű, hogy Ausztria miatt drágább.

Próbálkozz külterületen, vidéken.


a kérdésed pusztán politikai, azt meg nem lehet előre tudni.

Az ingatlanpiac eléggé pörög már egy ideje, senki sem tudja, hogy ez a következő 10 évben is így marad-e, vagy jövőre jön egy újabb nagy válság.

Az ingatlanárak nőnek, ez biztos, a pénzintézeti csődök óta akinek van esze, nem bankban tartja a megtakarítását, hanem ingatlant vásárol, ergo nagyobb a kereslet, mint a kínálat. Így meg hülyék lennének az eladók olcsón adni a lakást, ha drágán is van rá vevő.

2016. márc. 17. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Ez csak Herr Faymannon múlik. Fél év alatt be tudná dönteni Sopront az osztrák kancellár.

Kérdés, komolyan gondolja-e az agymenéseit.

2016. márc. 18. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
87%
Remélem minél előbb. Nem vagyok kíváncsi a sok nagymenőre aki kint összeszedi magát itthon meg játssza a janit. Én meg mint örök soproni csak lesek hogy 95ezer forintból semmit nem tudok kezdeni az életemmel. Nem akarok németül tanulni itt születtem itt a munkahelyem, itt akarok boldogulni, de nem ekkora hátránnyal csak azért mert magyarországon dolgozok. Tönkretették ezt a várost, mert mindenki ugródeszkának használja, és így akar meggazdagodni. Sokan meg csak lazán vesznek egy lakást aztán kiadják 150ért, 2 év alatt meg behozza az árát. Tudnék még mit mesélni undorító a jelenlegi helyzet itt, ha itthon dolgozol.
2016. márc. 18. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Mesélj bátran az ott hallottakról, kiváncsi lennék ezekre. :)
2016. márc. 18. 21:22
 7/11 anonim ***** válasza:

:) Igazából csak fel fogom húzni magam. Sokan néznek hülyének mert itt a határ mellett élek és itthon dolgozok. Persze próbáltam én is kijutni, próbálok is, ha látok esélyt a kijutásra. Ha azt mondom hogy vannak olyan rokonaim akik kint dolgoznak, és van aki nem kis beosztásban van kint, nekem vajon mennyire lehet elegem az egészből? Mert nem vagyok egy nyalógép, nem fogok senkinek könyörögni hogy szerezzen ki, mert azt tudni kell, hogy itt legtöbbször csak az jut ki, akinek van kapcsolata, vagy valami igen nagydumás, vagy jófej gyerekről van szó. Na én egyik se vagyok. Én olyan vagyok, hogy kiadják a munkát, és megcsinálom legjobb tudásom szerint. Ezzel meg nem tudok bevágódni egy kinti felvételin.


Lakás témáról meg annyit, hogy éppen azon görcsölök, hogy anyu lakását, ahonnan kínomban még elköltözni se tudok, miből fizessem ki az ablakcserét, a havi 95 ezremből, amire 450ezer forintos árajánlatot tettek a kedves szakemberek. Igazából még csak kifizetem, mert közben tudok félrerakni, de azt saját magamra, meg a jövőmre szánom. Ilyen a helyzet jelenleg.

2016. márc. 18. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Igen, a dolog kétélű. Vannak akik kint dolgoznak, soknak ehhez csak lánynak, szőkének és szépnek kellett születni (nem 1 ilyet ismerek), az sem baj hogy makogja a németet. És vannak akik otthon próbálnak egy sima magyar átlagbérből élni egy magasan átlag felett árazott városban, ahová születtek. Aki kint dolgozik az nyert, mert a város magyar szemmel drága, de osztrák keresettel futja mindenre, király tudsz lenni. Aki otthon dolgozik, pl a soproni kórház vérellátójánál havi 90-ért és ember életekkel játszik az vesztesnek érzi magát.

Sokkal jobb volt a helyzet korábban, jobban mentek a helyi vállalkozások is a sok átjáró osztrák miatt, valamint nem volt fullon a város multikkal, akik a megjelenésük után megölték a helyi családi kisvállalkozásokat.

2016. márc. 19. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Azért ez elég furcsán hangzik, remélem, te is érzed.

Irigy vagy azokra, akiknek sikerült, mert neked nem sikerült. Ne mondd, hogy nem.

Az írásod elején még úgy tűnt, hogy nem is érdekel ez a dolog, és elveid vannak, de aztán kiderül, hogy ja, te is ki akartál ám menni, csak nem jött össze!

Persze akinek összejött, és sok pénzt tud összegyűjteni, meg lakást venni, azt már fikázod, hogy játssza az agyát, stb, de igazából neked is ez volt a célod, csak nem volt kapcsolatot, tehetséged, elszátságod, türelmed, vagy bármi.

Érdekes egy hozzáállás, hogy én is akarok valamit, de nem jön össze, de ha valaki mnásnak összejön, akkor ő egy bunkó vadparaszt.... hát...

nem a várost tették tönkre, és mit fáj az neked, hogy valaki 2 év munkából lakást tud venni? Ne siránkozz, csináld utána!

A 450 ezres árajánlat meg átverés is lehet, bár nem tudom, mennyi ablakról van szó. De egyenként is meg lehet csinálni szép lassan, és akkor nem visz el egyszerre fél milliót. Bár ezt megint csak te tudod, de megint csak siránkozol.

Mégis mit vársz, a szakmunka alapból drága, és ha van rá kereslet, akkor hülye lenne a mester olcsón dolgozni, mikor ennyiért is van igény a munkájára. Vagy azt város, hogy majd neked kedvezményt adjon?

Nagyon irigy ember vagy, de miért másokat okolsz a saját sikertelen életedért?

menj, csináld utánuk! Miért nem tanultál többet, vagy voltál kitartóbb? Nekem is sok ismerősöm van kint, de nem buta szőkék, hanem dolgoznak. Van, aki asztalosként, van, aki burkolóként, vannak vendéglátósok, stb. Egyik sem azért ment ki, mert szép és nagymellű.

Csak kva könnyű erre ráfogni, és beleragadni egy alulfizetett állásba és panaszkodni. Nem a város, nem az ottélők hibája, sőt senkinek sem a hibája, hogy ők próbálnak egyről a kettőre jutni, és ezért hajlandóak is tenni valamit.

2016. márc. 19. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"legtöbbször csak az jut ki, akinek van kapcsolata, vagy valami igen nagydumás, vagy jófej gyerekről van szó"


de hát épp előtte írtad le, hogy több rokonod is van kint! nem kell nyalni, a rokonok, barátok azért vannak, hogy segítsék az embert.

rohadtul nem kell egy munkához sem jófejnek, sem nagydumásnak lenni.

tudod, mit kell? DOLGOZNI!

épp, ahogy leírtad: kiadják a munkát, és te megcsinálod! ezt szeretik a munkáltatók!

és rohadtul nem szeretik a nagydumásokat.

nem sok tapasztalatod lehet a munka világában, vagy nagyon fiatal vbagy, vagy a túlzott negatív hozzáállásod a baj.

mindenhol csak a kifogást keresed.

2016. márc. 19. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!