Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mikor fog a soproni ingatlanlu...

Mikor fog a soproni ingatlanlufi kipukkadni?

Figyelt kérdés
Eszméletlenül magasak Sopronban az ingatlanárak, ráadásul az ingatlanosok is nagyon el vannak már szemtelenedve. Ha egy vevő hitelből akar ingatlant, szinte kinevetik, mondván, öt másik készpénzes vevő áll az ajtójukban ugyanazért az ingatlanért, majd a későbbiekben sokszor nem is foglalkoznak már a vevővel, ha hiteles. Ócska, rossz minőségű lakásokat, házakat adnak át hatalmas összegekért, egyszerűen nem értem, honnan van ennyi pénze magyar magánszemélyeknek. Mi is vásárolni akartunk tavaly egy új lakást a városban, 15 millióért hirdették, de 1/3-át le kellett volna tenni előlegbe (mikor a lakás még sehol nem volt), akkor nem vettük meg, de ugyanilyen lakásokat most, 1 év után már 17 millióért hirdetnek. Az albérletek is ugyanennyire drágák, 50-60 m2-es lakások 150 ezer körül vannak meghirdetve. Lassan az osztrák árszínvonalat érik el a soproniak. Az egész olyan, mint egy nagy lufi, ami nő-nő és egyszer csak ki fog pukkadni. De mikor jön el ez a pont? Ha szigorítanak az osztrák szociális rendszeren, ahogy tervezik? Vagy magától is vége lesz ennek a hatalmas áremelkedésnek?
2016. márc. 17. 13:46
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Én vagyok a siránkozós. :)

Köszi a válaszotokat, mondhatom úgy is, hogy igazatok van.

Irigy vagyok másokra, mert a város ahova születtem, magyar munkahellyel számomra szinte alig élhető. De biztos vagyunk még így páran. Senkire nem fogom rá, az osztrák határ miatt lett ilyenné, mindenki a pénz miatt csinál amit csinál, mint ahogy én is tenném.

Nem a munkától félek, 14 éves folyamatos munkaviszonyom van. Ez a második állásom. Nehezen beilleszkedő, kicsit antiszociális személyiség. Viszont mindkét munkahelyemen megbecsült alkalmazott voltam/vagyok.

De eddig nem sikerült kijutnom. Vágytam/vágyok rá, de csak a pénz miatt, hogy jobbá tegyem a magam, és szeretteim életét, és nem az a célom, hogy miután megszedem magam, játszom a királyt, sajnos zavar, hogy sokan elfeledkeznek honnan indultak. Próbálkoztam, belefáradtam. És most itt görcsölök. Ez van, nem szoktam panaszkodni, de akkor kijött belőlem.

És köszönöm, hogy elfogadható, és igaz kritikával válaszoltatok.

2016. márc. 26. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!