Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Örökség elkérése - de milyen...

Örökség elkérése - de milyen áron?

Figyelt kérdés

Szülők még élnek, a gyermek meg akarja kapni a házból az örökségét.Csakhogy sem a szülők, sem a követelő testvére nincsenek olyan anyagi helyzetben, hogy ki tudnák fizetni neki az örökség ráeső részét, tehát csak úgy tudnák kifizetni őt, ha személyi kölcsönt vagy valami hasonlót vennének fel, ergo eladósodnának ezáltal a szülők vagy a testvér vagy mind akár.


Másik része a dolognak, hogy örökség téma ejtve, de csak úgy kapna hitelt a banktól az illető, ha a szülők házára ráterhelnék a hitelt, ha az illető nem tudja fizetni a részleteket, ergo vinnék az egész házat fejük fölül.


Ha veletek tenné meg ezt valaki, ti mit szólnátok hozzá? Csak szerintem durva ez, vagy ugyan már, nincs ebben semmi?



2016. márc. 21. 07:58
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
91%

1. Sosem kérném el az örökséget a szüleimtől, amíg élnek. Az az ő pénzük. Személyi kölcsönt felvenni kifizetni a gyereket a legnagyobb hülyeség, amit tehettek, a kamata irtózatosan magas. Akkor inkább szabad felhasználású jelzáloghitel a házra.


2. Nem tudom, mire kell a hitel, ha lakásra, akkor engedném, hogy talán ráterheljék a szülői házra is a jelzálogot, hiszen az csak pótfedezet, első körben a gyerek lakását vinnék. Más esetben nem engedném. Nem olyan nagy wasistdas hitelképessé válni, csak rendes bejelentett munkahely kell hozzá normális fizetéssel. Ha ezt nem tudja a gyerek, akkor a szülők házának is annyi lesz. Ha tudja, akkor meg nem kell a szülői segítség.

2016. márc. 21. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

1. Az örökség nem jár, előre meg pláne nem! Ezzel mindent elmondtam. Ez nem azt jelenti, hogy nem segítem, nem támogatom a gyerekem.

2. A fősulin a közgáz tanárunk azt mondta: "kezesnek még anyánknak sem" nos nem hallgattam rá, sokba került a lecke!

2016. márc. 21. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Még nem történt meg, de valószínűleg meg fog. Tehát még nem lépett senki semmit, csak fura módon a család hajlana arra, hogy kifizetnék előre az örökséget. Én még ilyenről nem hallottam sosem, ráadásul elég önzésnek érzem az illető részéről ezt az egészet...
2016. márc. 21. 09:22
 4/20 A kérdező kommentje:

"Nem olyan nagy wasistdas hitelképessé válni, csak rendes bejelentett munkahely kell hozzá normális fizetéssel."


Pontosan erről van szó! Már szinte dobálják a hitelt a másik után, de itt az a szemétség, hogy nem az illető fizetné a kamatokat a felvett kölcsön után, hanem a családtagjai, a vérei! Az illető megkapná a házból az örökség ráeső részét, kamatmentesen, míg a szülők vagy a tesó meg fizethetné a kamatos kölcsönt vissza. Nekem nem lenne pofám ilyen helyzetbe hozni a vérrokonaimat..

2016. márc. 21. 09:26
 5/20 A kérdező kommentje:
Ja, és az egyik szülő azt mondta, ugyan már, fizetné a hitelt (ha a házra terhelős részről beszélünk), mert olyan ember, aki fizetné, de visszakérdeztem, hogy ember, itt nem arról van szó, hogy akarná-e fizetni, mert minden jóérzésű ember akarná..itt arról van szó, hogy mi van, ha nem tudja fizeti, ha akarja, de nem tudja, nincs rá lehetősége?
2016. márc. 21. 09:29
 6/20 anonim ***** válasza:
91%

Egyrészt olyan nincs, hogy örökség, amíg élnek a szülők. És ha még élnek 30 évet, és mindenüket felélik? És mire meghalnak 0 Ft jut az örökösnek? Akkor mi van???


Másrészt soha nem tennék ilyet, hogy a szülők házát terheljük be. Azt ők teremtették, nem azért, hogy a gyerek "elherdálja" ha úgy alakul.


Oldja meg az életét, ahogy tudja. Mi is "csak" anyagi segítséget kaptunk, azt tettük be önerőnek, és úgy vettünk házat, hogy az lett beterhelve. Az életünk más részét meg megoldjuk magunknak (hitel/kölcsön nélkül).


Mire kell ennyire a pénz?

2016. márc. 21. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Házat akar venni az illető, de a vicc az, hogy nem valami lepattant századik emeleti, ötvenéves panelből akarna menekülni, hanem a párjának(!) az amúgy kicsi, de összkomfortos kertesházát akarják eladni és nagyobb kertes házba költözni.
2016. márc. 21. 09:38
 8/20 anonim ***** válasza:
69%

Akkor minden ok. Annak az árát beteszik önerőbe, a maradékot felveszik hitelbe, és kész. Fizetik.

Minek kell ehhez a család többi része? Mert nekik megnőttek az igényeik? mIndenki élje a saját életét, és mindenki oldja is meg azt.


Mint mondtam, amíg élnek a szülők NINCS örökség. Hisz azt felélhetik akármikor.

2016. márc. 21. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
78%

Szóval nőnek az igények, de nem elég hozzá a fedezet. Hát az kellemetlen. Ezt meg kell oldani saját erőből.

Nem írtad, de gondolom, Te vagy a "testvér"?!

Nos én elzárkóznék minden előre kifizetem, és majd(!) csak "Te" örökölsz dologtól, ne játszunk az örökségre, mert undorító dolog.

Másrészt, ha nem fizet - mivel a bank mindkét ingatlanra bejegyezteti a jelzálogjogot - azt adják el amelyik hamarabb elkel. Mindkettő árverésre kerülhet.

2016. márc. 21. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
60%

Akkor tényleg nincs szükség az örökségre, ha van egy másik ingatlan. A régit el lehet adni, és önerőnek beszámítani. A jelzálogot az újra is rá lehet terhelni, ehhez tényleg nincs szükség a szülők házára, sem készpénzre.

Ha ezt nem veszik tudomásul, férjenek el a kis kertes házban.

2016. márc. 21. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!