Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Angliából hogyan tudom biztons...

Angliából hogyan tudom biztonságosan hazavinni a pénzem?

Figyelt kérdés
Mindenem a Barclaysben van de otthon nincs Barclays.

2016. márc. 26. 21:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
89%
Például úgy, hogy nyitsz Magyarországon egy bankszámlát (ha még nincs), és arra átutalod az angol számládról a pénzed.
2016. márc. 26. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha bízol a Transferwise-ban, akkor az átutalást azzal elvégezheted a forintszámládra.

Nagyobb összegeknél érdemes megfontolni a GIRO rendszert, ugyanis bizonyos összeg felett lejelentik a NAV-nak.

2016. márc. 26. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
84%

"ugyanis bizonyos összeg felett lejelentik a NAV-nak."


Most komolyan, szerinted ez miért gond, nálatok a családban alap, hogy pénzt csak adócsalás révén lehet szerezni, vagy mi?

2016. márc. 26. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
45%
Egy kicsit gondolj már bele. Ha Magyarországon nincs bejelentett munkahelye / vállalkozása, akkor felmerül a kérdés, hogy honnan van a pénz. Mégha látják is, hogy az OEP-nél kijelentkezett (azaz külföldön dolgozó), akkor honnan tudják, hogy az a pénz legálisan keletkezett és megfizették utána az adót?
2016. márc. 26. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
83%
#4: miért, magyarországon szerzett jövedelemről honnan tudja a nav hogy legálisan szerzett, ha nem onnan, hogy van munkáltatói igazolása megfelelően magas összegről és szépen megírta az adóbevallását? Ezeket a dokumentumokat (külföldi adóbevallás, munkaszerződés) nyilván be tudja mutatni egy tisztességes külföldön dolgozó.
2016. márc. 27. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
33%

Én úgy hoztam haza hogy kivettem, betettem a belső zsebembe, felültem a gépre és hazajöttem.

10 ezer EU/ személy alatt nem is kell megemlítenie senkinek mennyi van nála, de gyakorlatilag a kutya nem nézi.

2016. márc. 27. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
57%

#5: Nem is arról volt szó, hogy nem lehet igazolni a NAV felé a szerzett jövedelmet. Hanem arról, hogy kevésbé tűnik furcsának egy saját magától küldött összeg, mint egy bejövő pénz a Transferwise / PayPal, stb. nevével.

Gondolom Neked biztosan nem szúrna szemet 1 millió Ft a Transferwise-tól.


A legrosszabb pedig amit tenni lehet, hogy készpénzben hozni a pénzt - egyszerűen azért, mert ha elveszik v. ellopják, akkor annyi volt.

2016. márc. 27. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
És ha kirabolnak útközben?
2016. márc. 27. 23:04
 9/11 anonim ***** válasza:
Magyarországon nyitsz egy bankszámlát, azután hazautalod a pénzed. Ez teljesen biztonságos, de ha hozzá akarsz jutni, nagyon sokba fog kerülni. Ha zsebben hazahozod nem kerül semmibe. Erre szokták azt mondani: Ön dönt, reszkíroz, vagy fizet
2016. márc. 27. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem tudom, de ha téged ki szoktak rabolni akkor megértem. Engem sosem raboltak még ki, nem kell elvenni a pénzt és akkor nem leszel kirabolva.
2016. márc. 28. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!