Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Honnét lehet megtudni, hogy...

Honnét lehet megtudni, hogy kik vannak bejelentve állandó lakcímre a lakásomra?

Figyelt kérdés

Vannak albérlőim, és gyanakszom hogy esetleg bejelentették magukat állandóra...honnét tudnám kideríteni?

Köszönöm előre is.


2016. ápr. 18. 10:54
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
24%

Önkormányzat . Hát hol szokták intézni a lakcím változást, annak bejelentést az emberek ? XD

Bemész, megmondod tulajdonos vagy, érdeklődnél, ugyanis felmerült benned gyanú ...

2016. ápr. 18. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
17%
** bejelentését
2016. ápr. 18. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
59%

Remélhetőleg bejelentették magukat, ugyanis jogszabály írja elő a bejelentési kötelezettséget.

Feltételezem, a málészájú kérdező jogszabálykövető derék magyarember.

2016. ápr. 18. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
78%
Kérdező, ugye tudod, hogy téged bérbeadóként nem érint hátrányosan, ha bejelentkeznek oda állandó lakcímként? Anélkül is ugyanannyira problémás lenne őket kirakni, mint állandó lakcímmel.
2016. ápr. 18. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
47%

És ahhoz mi közöd van, hogy bejelentették-e magukat?


Bérbe adtad az ingatlant, lakhatási célra, még jó, hogy bejelentik magukat. Egyrészt jogszabályi kötelezettség, az övék, tőled függetlenül, tehát nyilvánvalóan te ebben nem korlátozhatod őket. Másrészt orvoshoz járáshoz, iskolába beíratáshoz, szavazati jog gyakorlásához, stb. stb. elengedhetetlen, hogy be legyen jelentve a megfelelő lakcím.


Ha ez téged zavar, akkor nem kell bérbe adni a lakást, gondolom senki nem kényszerített rá.

2016. ápr. 18. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:
Van nekik is állandó lakcímük! Nekem a lakásom az állandó lakcímem, de nem ott lakom. Nekik maximum ideiglenes lakcím lehetne az én lakásom. Oké, persze jelentsék be magukat csak kijelenteni fogják elfelejteni...Én is voltam korábban albérlő, soha nem engedtek állandóra bejelentkezni de nem is kértem volna! Látom, nagyon értetek hozzá. Nem muszáj ám minden kérdésre válaszolni, ami megjelenik a képernyőn!
2016. ápr. 18. 12:02
 7/26 anonim ***** válasza:
44%

"Van nekik is állandó lakcímük!"

Igen, az a hely, ahol állandóan laknak. Ami valószínűleg a lakásod, amit kiadtál, és ezért pénzt kapsz, tehát nem hiszem, hogy a te dolgod, csak látom szereted az orrod másokéba beleütni.


"Nekem a lakásom az állandó lakcímem, de nem ott lakom."

Akkor te sérted meg a szabályokat. De ez a te szívügyed. Ettől még gondolom tudod, hogy nem mehetsz oda, amikor csak akarsz, hiszen ők bérlik tőled, vagyis ők mondják meg, ki léphet be, hiába lobogtatod a lakcímkártyád.


"Nekik maximum ideiglenes lakcím lehetne az én lakásom."

Hát ezt meg majd eldöntik ők, mivel ők tudják, hogy ideiglenesen laknak albérletben, vagy állandóan. Illetve nyilván a jogszabály előírásait kell követniük, amit nekik kell betartaniuk, nem neked.


"Oké, persze jelentsék be magukat csak kijelenteni fogják elfelejteni..."

Nem a te problémád, ők sértik meg a jogszabályt, ha valótlanul vannak bejelentve. Neked ebből hátrányod nem származik. A közhiedelemmel ellentétben - ahogy előttem is leírták - semmilyen jogot nem keletkeztet a lakcímbejelentés.


"Én is voltam korábban albérlő, soha nem engedtek állandóra bejelentkezni de nem is kértem volna!"

- Mi az, hogy nem engedték? Azzal engedik, hogy aláírjátok a bérleti szerződést! Külön engedély nem kell a lakcímbejelentéshez, hiszen a bérleti szerződés igazolja a lakhatási jogot. Értelemszerűen külön megtiltani sem lehet, hiszen jogszabályi kötelezettség. (Zárójelben jegyzem meg, az állandó és az ideiglenes lakcímbejelentéshez ugyanaz szükséges, mindössze máshova kell X-et tenni a papíron.)

- Miért jó neked, hogy nem kéred? Egyrészt szabályt sértesz vele, de oké, nyilván sokaknak ez nem számít. Az viszont már fontosabb, hogy az ügyeidet hogyan tudod intézni.


"Látom, nagyon értetek hozzá."

Jobban, mint te.

2016. ápr. 18. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
65%

Kormányablaknál tudod lekérdezni, kik laknak adott címen.

Amikor én ideiglenesen bejelentkeztem egy lakásba, kellett a tulajdoni lap (másolata tán) és a tulajdonosok beleegyező nyilatkozata. Nem olyan egyszerű kijátszani ezt. :S


(Állandó lakcím hadd ne legyen már albérlet...)

2016. ápr. 18. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
26%

A szállásadó hozzájárulása kell, vagyis bérbeadás esetén a bérlőé, mivel övé ez a jog.


"Állandó lakcím hadd ne legyen már albérlet..."

Ez milyen érv? Akkor mi legyen? Ha valakinek nincs más, akkor mi van? Amúgy meg kinek mi köze hozzá (rajtam és a hatóságokon kívül), hogy nekem állandó vagy ideiglenes lakcímem van?

Ja, és azt ugye tudod, hogy az állandóhoz is ugyanaz a papír kell, vagyis tök mindegy, mihez ad állítólagos engedélyt a bérbeadó?

2016. ápr. 18. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
28%

Önkormányzatnál, földhivatalban, kormányablakban le tudod kérni az ingatlanodban bejelentett lakok számát és születési idejüket. (A nevük személyes adat és azt csak a saját írásos beleegyezésükkel)


Egyébként ha be is vannak jelentve állandóra, a bejelentés semmilyen jogot nem teremt nekik.

2016. ápr. 18. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!