Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Működő szépségszalonban...

Rabbgabor kérdése:

Működő szépségszalonban milyen feltételekkel kezdhetnék el tetoválni, úgy, hogy semmilyen végzetségem sincs erről, csupán tapasztalat és vendégkör?

Figyelt kérdés

2016. ápr. 24. 13:23
 1/8 anonim ***** válasza:

vállalkozói kiváltása,

helypénz kifizetése

2016. ápr. 24. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
41%

Legálisan sehogy sem csinálhatod.

nem viccből van szükség a végzettségre.

Ha nem tanultad, komoly fertőzéseket vihetsz be az emberek bőre alá, amik éveken át tartó kezeléseket, vagy legrosszabb esetben halált is okozhatnak.

Ha feljelentenek, akkor nem egy "hoppá" lesz, és el van intézve, hanem veszélyeztetés, emberölés, ilyesmik.

Persze ez a legdurvább, de őszintén szólva én sem bíznám magam egy olyanra, akinek nincs erről semmije.

Ez a vendégkör sem lehet túl komoly, 1-2 haver, de basszus, ha olyan kiterjedt vendégkörös lenne, hogy mindig van vendég (azért ez nem egy kozmetika, ahova havonta visszajár az ember...), vagy egyik vendég viszi a másikat, akkor nem keresnél szalont, meg nem akarnál adózni.

Én is tudok műkörmözni, mert magamnak csináltam évekig, de nincs meg a szakmám, ezért nem csinálom hivatalosan.

Ha nem akarsz bajt magadnak, tegyél le róla, mert nem lesz jó vége. Elég, ha csak egy vendégnél nem úgy sikerül, ahogy ő elképzelte, esetleg tényleg elkap valamit - és elkéri a papírodat. Gyártasz egyet magadnak?

Egyébként is, ezek az oklevelek, bizonyítványok normális helyeken kint vannak a falon, bekeretezve.

2016. ápr. 24. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Azért nem egy két havernak mondanám a vendégkört.konkrét tetováló szalonba nem mennék dolgozni,ahhoz még kevésnek tartom magam,hiába csináltam már pár száz tetoválást.jogos lehet a kérdés,hogy akkor hogy mernék egyedül belevágni...nos a helyzet az,hogy nem akarok tovább itthon a nappaliban tetoválni,vagy éppen házhoz járni.fertőzés?nos....én úgy gondolom,hogy egy józan paraszti ésszel gondolkodó hétköznapi ember is tudja teljesíteni a higiénia feltételeket,ehhez nem kell iskola.és tegyük fel ha elvégez az ember nem olcsón egy tetováló tanfolyamot,nem arról kapja a papírt,hogy milyen sterilen dolgozik.....a tehetséghez szerintem nem kell iskola.persze ezzel nem arra célzok,hogy egy istenadta tehetség vagyok,de kontárnak se mondanám magam és ugyanolyan sterilitást biztosítok mint egy papíros tetováló
2016. ápr. 24. 15:00
 4/8 anonim ***** válasza:
24%

szerintem meg a képzés nem vicc, és hiába pontozol le, szerencsére sokan gondolják így, hogy nem mennek ilyenhez.

ennyi erővel én is tudok pattanásokat nyomkodni meg bekenni az arcod bármivel, mégsem vagyok kozmetikus.

az meg, hogy nappaliban tetoválsz, eleve egy vicc.

több száz tetoválás... aha :D

figyi, pontozz csak le nyugodtan, de ez egy névtelen oldal, mindenki azt ír, amit akar. jó hogy nem már több ezer... mi lesz a következő, te csináltad Tysont?

na megyek enni adni az unikornisomnak.

2016. ápr. 24. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Annyira nem vágom,hogy mit értesz a lepontozás alatt,de biztos igazad van.végülis a tiéd is egy nézőpont.és hogy ki mit hisz el...a saját döntése.köszönöm a te véleményedet is
2016. ápr. 24. 15:18
 6/8 anonim ***** válasza:
47%
Szerencsére végzettség nélkül legálisan nem tetoválhatsz
2016. ápr. 24. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 SzilKa ***** válasza:
100%

Amúgy nem is létezik hivatalosan tetováló képzés, szóval olyat nem is kérhetnek sehol ... Steril vizsgát kérhetnek max, meg a vállalkozóit. A tetoválás esetében még a mesterről tanítványra száll a tudomány jó esetben. Igen, vannak baromi drága tanfolyamok, de ezek nem akkreditáltak és többnyire nem is érnek sokat.

Szóval csak a munkaviszonyt kell legalizálni bejelentéssel vagy vállalkozóival (pl KATA).


egy tetováló

2016. ápr. 25. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Az előttem szóló jókat írt, én írnék még hozzá.

Itthon nincs semmiféle államilag elismer (akkreditált) képzés. Így szabad a nappaliban is tetoválni.

Ha a szépségszalon befogad, akkor:

Szükséges egy ÁNTSZ engedély a helynek, ha még nincs. Ha olyan a helyiség/helyiségek, akkor megfelelő zajszigetelés kell (tetoválógép hangos, bizonyos hangnyomás és hangteljesítmény felett szükségesek bizonyos munka és balesetvédelmi dolgokat betartani).

Ha a sterilitás megvan és el van fogadva, akkor természetesen kell magánvállalkozói, vagy ha a szépségszalonnak van törzsvállalkozói engedélye (evidens munkáltatói joga), akkor csak munkaszerződés szükséges.

A munkahelyre vonatkozó jogszabályokat a Mtk. online elérhető változatában megtekintheted. De minden mást is. Lényeg az, hogy mindent a törvényeknek megfelelően kell biztosíts. (Beleegyező nyilatkozatok, utókezelési útmutatások, stb.)

Remélem hasznos voltam ;)

2016. ápr. 25. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!