Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A Nyugaton élő magyarok miért...

A Nyugaton élő magyarok miért mindig csak a fizetésekről beszélnek, a költségek miért maradnak ki a meséikből?

Figyelt kérdés

Ugye a józsikák kürtölik hazafelé hogy Németbe, meg Osztrákba 1000 eurókat keresnek.


Arról miért nem beszélnek hogy 3-4 euró egy sör a kocsmában, 10-15 euró egy szimpla fogás egy OLCSÓ étteremben, 100 ezer euró egy garzon lakás egy nagyobb városban.


MInden szolgáltatás annyival több mint a bér, ahogy a reálértékek is.


Aztán kihangsúlyozzák talán hogy a PC meg a parizer az milyen olcsó.


Az átlag magyarok meg nagykanállal zabálják azt az ócska dajka mesét hogy Németországban a proli is nagyon jól él.


2016. ápr. 25. 05:03
 1/10 anonim ***** válasza:
60%

Jaj, majd mindjárt jól megkapod, hogy:

1.Te csak egy irigykedő, gyűlölködő, rasszista magyar vagy.

2.Osztrákban nem 3 euró a sör, hanem csak 0,3 euró.

3.Menj aztán legyél boldog Putyinnal stb.

2016. ápr. 25. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
67%
Hogy ki mit "kürtöl", az molyfing. Ha visszamegy, akkor te tudod rosszul. És hát visszamegy...
2016. ápr. 25. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
78%
#1-es: ő már nem kap meg semmit, ő balázska, a nyugaton élő segédmunkások bukott védőszentje, aki hol a magyar fizetéseket ekézi, hol arról beszél, hogy bezzeg nyugaton a kerítés is kolbászból van.
2016. ápr. 25. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
73%
Aki étteremben kajál meg kocsmában vedel annak otthon is gyorsan elfogy a 60 ezres fizetése. Ez itt sincs másképp, de az átlagos cuccok mint kaja ruha stb hasonló árban van, támogatásokkal a lakás olcsóbb mint pesten. És az meg egy másik dolog hogy itt mindig van feljebb lépés több pénzért otthon meg életed végéig minimálbért kereshetsz ha csak nincsenek gazdag szüleid akik alád raknak mindent vagy politikus ismerőseid. Persze a magyar mentalitás miatt sokan itt valóban nem jutnak semmire. Én is sok magyarral találkoztam akik nem voltak hajlandóak nyelvet tanulni meg beilleszkedni és állandóan csak szidták hogy milyen sz@r itt kint is. Nem mindenkinek való, ez meg a jobb életért dolgozni is kell a láblógatós magyar mentalitást meg gyorsan el kell felejteni.
2016. ápr. 25. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Azért nem beszélnek a költsegekről, mert a kinn élők jelentős resze minimàlbèrèrt keres ès csak eszik meg alszik. Aki kicsit is többre vitte, az nem vegyül ilyenekkel. Még facebookon sem. Nekem ezért van csak 3 magyar baràtom itt kinn, mert csak velük vagyok azonos gondolkodàsban, stb. Laktam egy ideig tömegszàllàson, hàt, finoman szólva sem fènyes tàrsasàg volt. Anglolul egy sem beszélt, de szidott mindent ami angol. A többség egyszerűen a mentalitàsànak köszönheti hogy külföldön is sza*ul él.
2016. ápr. 25. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

"támogatásokkal a lakás olcsóbb mint pesten."


Ja igen, mindenféle szociális transzferrel olcsóbb, vagy még úgy se.


És mennyibe kerül az ingatlan amit bérelsz?


Meg tudod e valaha venni?

2016. ápr. 25. 11:15
 7/10 anonim ***** válasza:
62%

Itt élek az osztrák határnál és itt is megy a vergődés az ausztriai bérekről a kocsmai szövegekben mindenki 2-3-4000 ezret keres , de reálisan 1200 €urot fizetnek egy magyarnak. Max. 1-2 milliós autókkal járnak ki többed magukkal ... Aki ennyit keresne és nálunk élne azon pár év után már látszana némi minőségi változás. Azt mondom én is, hogy kint 1200 egy embernek társbérletben elég, de családdal, kinti házzal nem. 3500 - 4000 kell havonta kint egy családnak és ez kb. a magyar 5-600000 Ft-os családi színvonallal egyenlő.

Ez már egy jobb élet, de messze nem a luxus világa.

Balázska csókoltatlak :)

2016. ápr. 25. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%
En nem dolgozom kinn a ferjem orvos.3millio a havi bevételünk ftban. De ahogy latom a szakmunkások is jól élnek nem csak mi. Ha akarnánk mar vehetnénk sajat házat, de inkább berlünk. Itt más a mentalitas nem az van mint otthon hogy ez bizonytalanság. Ellenben pesten vettünk befektetés céljából lakasokat folyamatosan és van ami már a dupláját éri 4 év alatt. Itt stagnálnak az árak és az ingatlanárak is. a közértben kb ugyanazok az árak mint M.on még olcsóbb is pl a Rakoczi szalami. Étterem valamivel drágabb de a fizetéshez viszonyítva arányaiban nem sok. A gyógyfúrdő olcsóbb mint a szecska
2016. ápr. 25. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

#6

Jóval olcsóbb, a fizetés arányában meg fényévekkel.

Ezt konkrétan nem árulják de hasonlókat néztem olyan 150-160 ezer euró körül mozognak. Van egy kis önerőm erre kapnék már egy kedvező hitelt amit belátható időn belül vissza is tudnék fizetni, és a törlesztő sem lenne sokkal több mint amit most fizetek. Csak 27 évesen még nem gondolkodok ilyesmiben.

2016. ápr. 25. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nem tudom miről beszélsz, mivel globalizáció van, a multik ugyanannyiért értékesítik a termékeiket az egész világon, egy nike nem fogja feleannyiért árulni a ruháit Magyarországon, mert itt kevesebbet keresnek az emberek, egy BMW nem fogja a kocsijait tizedannyiért adni Budapesten, mert itt tizedannyi tehetős ember van, mint Münchenben, csak hogy mindent eladjon itt is. Maximum nincs annyi szalon, meg nincs annyi áruház itt, mint Németországban.. de szerintem ezt már mindenki észrevette :D

Persze vannak olyan termékek, amikkel nem csinálhatod azt, hogy maximum megrendeled egy másik ország webshopjából, ha már itt ilyen k_rva drága, az albérlet ilyen, vagy az étterem... Ezt a pár példát mindig sikerül felhozni.

Ott pedig a kereslet-kínálat érvényesül, és eszerint lövik be az árakat.

De még így is jobban ki lehet jönni a minimálbérekből, mert nem a létminimum alatt vannak, mint Magyarországon.

Amúgy meg aki nem érettségivel meg ki komissiózni 1200 euróért, nagyságrendekkel többet keres, pl. orvos, közgazdász, mérnök, 4x-5x nagyobb fizetést kapnak, mint az itteni, nettó 200 ezerért dolgozó pályakezdők.

2016. ápr. 25. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!