Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Honnan tudhatom, hogy valódi-e...

Honnan tudhatom, hogy valódi-e egy ügyvéd és, hogy hivatalos-e az adás-vételi szerződés, amit nála kötök egy eladóval?

Figyelt kérdés

A konkrét helyzet, amiben vagyunk most:


Családi házat veszünk és jövő héten rendeznénk el az adás-vételt. Én úgy tudtam, hogy az ügyvédet ilyenkor a vevő fizeti (azaz nekünk kéne). Ennek ellenére az eladó azt mondta ők majd hozzák a saját ügyvédjüket és ők fizetik. Ennek először nagyon megörültünk nejemmel, mert az ügyvédi díj több, mint 100 ezer Ft lesz számításaink szerint.


De aztán elbizonytalanodtunk! Honnan tudhatom, hogy valódi ügyvédet hoznak-e ha az eladandó üres házban találkozunk? Vagy ha mondjuk egy magánlakásba invitálnak, ahol az ügyvéd lakik, de semmi jel nem utal arra, hogy ügyvéd az illető? Ha esetleg nem is igazi ügyvéd az illető még a végén úgy eladnak nekünk egy házat hamis papírokkal, hogy sosem volt az övék.


Szeretnék megbizonyosodni róla, hogy az általuk hozott ügyvéd valódi és az adás-vételi szerződés is hivatalos.

Hogyan tehetem ezt meg anélkül, hogy megvádolnám vagy vérig sérteném őket? Elutasítani nem akarom, hogy ők hozzák az ügyvédet, de meg akarok róla bizonyosodni, hogy nem vernek át.



2016. ápr. 27. 10:47
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Csekkold le az ügyvèdi kamarànàl nèv alapjàn.
2016. ápr. 27. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

"Csekkold le az ügyvèdi kamarànàl nèv alapjàn."


Köszönöm a választ, ez már egy jó kiindulási alap!

Viszont a Magyar Ügyvédi Kamara honlapján csak név, telefonszám és cím van megadva, fotó természetesen nincs.


Tehát ha mondanak nekem egy nevet és nem azon a helyen akarnak találkozni, amely cím az Ügyvédi Kamara honlapja szerint az ügyvéd irodájának címe, akkor honnan tudhatom, hogy tényleg ő az vagy sem? Mivel egy nevet bárki kinézhet az Ügyvédi Kamara oldaláról! Kérjek tőle személyi igazolványt? Nem durva ez? Mégsem vagyok azért rendőr. Nem is lenne nekem köteles megmutatni.

2016. ápr. 27. 11:11
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Kèrjèl tőle! Nem, nem durva, hisz több milliót kèszülsz kiadni lakàsra, gondolom megdolgoztàl azert a pènzèrt, jogod van olyannal üzletelni, akiben 100%-ig megbízható. Ha mismàsol, tereli a szót, azonnal àllj el az üzlettől.
2016. ápr. 27. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
És ügyvédi igazolványt is kérhetsz, ez is fényképes, személyi adatokkal ellátott igazolvány.
2016. ápr. 27. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
92%
plusz az adásvételire szárazbélyegző kerül, ami egyértelműen azonosítja az ügyvédet, szóval ilyen esetben kizárt a csalás - ha nincs nála szárazbélyegző akkor tipli
2016. ápr. 27. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
62%
Ne viccelj már, ha valaki odamegy jogi tudással, előkészített adásvételi szerződéssel és ellenjegyzéshez szükséges szárazbélyegzővel, akkor ki lenne, a takarító!?!?
2016. máj. 11. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Megyei kamarák honlapján rákeresel, Budapesten: www.bpbar.hu
2016. máj. 17. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Viszel saját ügyvédet az a tuti. Simán lehet külön ügyvédje az eladónak és a vevőnek is.
2019. febr. 11. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Budapesten keresd ki az illetekes foldhivatalt es te szemelyesen menj el megnezni,h az adott cimen es helyrajzi szamon milyen tulajdonos neven van az ingatlan es van-e rajta haszonelvezet vagy jelzalog stb!!

Csak a szemednek higgyj.


Aztan:

Mindig a vevo viszi a sajat ugyvedjet,soha nem az elado.

Az ugyvedjiket keresd ki az ugyvedi kamara nyilvantartasaban.


Szemelyit es ugyvedi igazolvanYt kerj tole. Ha ezt megtagadja,ne irj ala semmit.


Csak banki atutalassal fizetnek ingatlan adasvetelnel. Keszpenzzel mar nem a penzmosas miatt!!


Jobb lenne,ha sajat ugyvedet vinnel,mert sok dolgon elcsuszhatsz es kisemmizhetnek!!

2020. jún. 15. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!