Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Az elfogadóhelyek mennyire...

Az elfogadóhelyek mennyire tartják be, hogy csak a tulajdonos használhatja a SZÉP és Erzsébet Plusz kártyákat?

Figyelt kérdés
Ez a szabály csak papíron létezik vagy tényleg figyelnek rá? Sajnos nem fogják azt hinni, hogy én vagyok a tulaj, a barátnőmét használnám fel.

2016. máj. 4. 17:56
 1/4 anonim ***** válasza:

Semennyire.

Ezért is veszélyes, mert ha elhagyod, bárki használhatja, mivel minden egyes kártyának ugyanaz a pin kódja.

Szerencsére nem tudsz rajta több százezret vagy milliót felhalmozni.


Mégis hogy tartanák be?

Személyi kérnének a használatakor?

Ahhoz nincs joguk.

Ha egy gyrosz-os kérné a személyimet, azonmód sarkon fordulnék, és otthagynám a már elkészített, kifizetetlen gyroszt.


Egyébként bankkártyánál se nagyon kérik.

1x-2x futottunk bele a Tescoban, hogy ha együtt voltunk a párommal, és egyikünk pakolt, a másik adta oda az ő kártyáját, akkor megkérdezték, hogy kié. De ekkor ugye együtt voltunk, és a pénztárosoknak belső utasításra csak annyit kell nézniük, hogy férfi vagy női név van-e rajta.

Személyazonosítást ők sem kérhetnek, nem hatóság.

Egy kisebb bolt meg főleg nem fog akadékoskodni, mindegy nekik, mivel fizetünk, csak hagyjuk ott a pénzünket náluk.

2016. máj. 4. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Mint említettem a barátnőm kártyájáról van szó, szóval nyilvánvalóan látszani fog, hogy nem ő használja.


De azért köszi a választ!

2016. máj. 4. 18:16
 3/4 anonim ***** válasza:
Volt hogy pl Tescoban a párom nem használhatta az én Erzsébet kártyámat, de csak azért meg a nemünk különbözik.
2016. máj. 4. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
#1: "Ezért is veszélyes, mert ha elhagyod, bárki használhatja, mivel minden egyes kártyának ugyanaz a pin kódja." - Már hogy lenne miindn kártyának azonos a PIN kódja?
2018. jún. 18. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!