Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ismerősömet be szeretném...

Ismerősömet be szeretném jelenteni Dömsödre állandó lakcímmel. Ha ő a XI. ker-be ideiglenesen van bejelentkezve. Lehet-e Pesten intézni a bejelentést? Kell a tulajdonos, vagy csak alá kell írni a nyomtatványt. Köszönettel: Diószegi Erzsébet

Figyelt kérdés
2013. máj. 26. 13:00
 1/3 anonim ***** válasza:

Kedves Diószegi Erzsébet!

Ott kell intézni a bejelentést,ahova bejelenti, tehát adott esetben Dömsödön!

2013. máj. 26. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Dömsödón de jol meggondolta e hogy bejelenti őket? Mert azzal jogot ad nekik és ha ugy tartja kedvük és be akarnak cuccolni n tudja megakadályozni csak hatóságilag par hónap alatt esetleg év
2013. máj. 26. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
37%

Én úgy tudom, hogy ott helyben kell a lakcímbejelentést intézni, ahová állandóra akar valaki bejelentkezni...


1./ A Tulajdonosnak is személyesen jelen kell lennie...

2./ A Tulajdonosnak igazolnia kell a tulajdonjogát (Telekkönyvi kivonattal vagy Adásvételi Szerződéssel és igazolvánnyal)...


Azért alaposan gondold meg, mert ha valakit állandóra bejelentkeztetsz a lakásodba (ill. házadba) onnantól kezdve nagyon nehéz lesz kitenni, egy sor bonyodalmad lehet ebből...


Pl.: ha hitelt vesz fel és később nem törleszt rendesen, akkor az állandó lakcímére mennek majd ki a végrehajtók és simán lefoglalják majd a te bútoraidat, vagyontárgyaidat (mivel nem tudod majd számlákkal igazolni, hogy azt te vásároltad)...


Pl.: ha megromlik köztetek a viszony, nem fogod tudni kitenni a lakásból (házból), mert a lakcímkártyája a te lakásodba szól, akár rendőrségi segítséget is kérhet a lakásodba (házadba) való bejutáshoz...


Én soha senkit (még rokont sem!) engednék bejelentkezni a saját lakásomba (házamba)!...

2013. máj. 26. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!