Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Megőrizzem ezeket az iratokat,...

Megőrizzem ezeket az iratokat, vagy kidobhatom? Lent

Figyelt kérdés

Egy csomó papír felgyűlt nálam, és most költözöm. Kb. semmit sem dobtam ki az elmúlt 5-10 év alatt.

Ilyenek vannak, mint:

régebbi munkahelyemről munkaszerződés, munkaköri leírás

mikor munkanélküli lettem hatósági bizonyítvány, álláskeresőként való nyilvántartásba vétel, egészségügyi szolgáltatásra való jogosíultság, FHT-t megállapító papírok

banki papírok, kb egy tonna, mivel ugye jó magyar szokás szerint egy tranzakcióról is egy tucat papírt adnak

régi kocsim, amit már eladtam annak abiztosítási papírjai, adásvételije



Ezek közül mit tartsak meg, mit nem? A banki papírokat semmi kedvem egyesével átválogatni, de gondolom nem lenne okos ötlet az egészet kicsapni a szemétbe ( bár azt tenném,mert csak foglalja a helyet az amúgy is kicsi lakásban). Amit szerintem kidobhatok: a munkanélkülis időszakomról a papírok, régi munkaszerződések...


Előre is köszönöm a válaszokat!


2016. máj. 14. 16:10
 1/5 A kérdező kommentje:
Azt az egyet tudom biztosra, hogy az adóbevallást x ideig meg kell őrizni.
2016. máj. 14. 16:12
 2/5 anonim ***** válasza:
79%
A munka szerződéseket érdemes eltenni, jól jöhet nyugdíjba menéskor. A banki papírok szerintem mehetnek a kukába.
2016. máj. 14. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Gondolom, a munkaügyis szerződések is mehetnek? Mondjuk ez már késő kérdés, mert kicsaptam őket... :D

A munkaszerződéseket eltettem, meg szerintem a kocsi biztosításos papírok se ártanak, bár nem tudom van e haszna őrizgetni.

2016. máj. 14. 18:17
 4/5 A kérdező kommentje:
nem munkaügyis szerződések, hanem munkaügyis papírok, elírtam..szóval amikor munkanéküli voltam, azzal kapcs cuccok. Ebből is vagy kismillió volt.
2016. máj. 14. 18:18
 5/5 A kérdező kommentje:
amgy még 30 se vagyok, hol lesz még az a nyugdíj, de azért megőrzööm őket.
2016. máj. 14. 18:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!