Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Fizessem ki a tartozasaimat,...

Fizessem ki a tartozasaimat, hiteleimet vagy vegyek egy lakast?

Figyelt kérdés
A kérdésem , szerintetek melyik az okos dontes?Van 3 hitelem. Auto,személyi hitel es folyószámla. Megkapom az oroksegem amibol ezeket ki tudnam fizetni. Kb 3 milliot kapok. Alberletben lakok egy gyerekkel es parommal. Sokszor kelletr mar költözni alberletrol alberletre de a hitelekre os nagyon sok elmegy kozel havi 60 ezer ft. Ehez a 3 milliohoz vehetnek fel szocpolt amibol mar vehetnek egy 4 millios lakadt kb de a hitelek maradnanak csak lenne sajat lakasom. Ha kifozetem a hiteleket akkor meg ugyanugy maradhatok alberletbe.
2016. máj. 20. 02:25
 1/5 anonim ***** válasza:
61%
Ha a lakás vásárlás után is tudod fizetni a hiteleket, akkor mindenképp jó döntés egy saját lakás vásárlása. A megmaradó albérleti díjból tudsz hitelt is fizetni.
2016. máj. 20. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
53%

Elvileg én is azt mondanám, hogy vegyél lakást, DE!

előtte mindenképpen gondold át, ülj le, és matekozd ki, melyikkel járnál jobban, ugyanis:

- 1 gyermek és minimum 40 nm-es lakás esetén 600.000 ft szocpol vehető fel. tehát, ami tisztán meglesz, az 3.600.000 ft. Nem tudom, hol laksz, de 40 nm-es lakást 3.600.000 -ért nem nagyon lehet kapni, tehát ez igen kevés, ráadásul még a lakásvásárlás után átírás, illeték, költözési költségek,stb van. Tehát azért jóval több kellene...

Egyenlőre ennyi :-)

2016. máj. 20. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
53%
Vegyél lakást, és ha megvan, váltsd ki a hiteleidet egy adósságrendező hitellel, ami jelzálog alapú. Sokkal alacsonyabb lesz a törlesztője, mint az autó-, személyi és folyószámlahitelnek, mivel a kamatok is sokkal alacsonyabbak.
2016. máj. 20. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
38%

Ha a pároddal terveztek még gyereket, akkor megelőlegező CSOK-ot is lehet kérni rá, csak házasodjatok össze legalább papíron, és legyetek 40 alatt.


Itt vannak az összegek és a nm-ek: [link]

2016. máj. 20. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
53%

Én is a lakást tartom ésszerű döntésnek.

Hiszen most fizetsz az albérletért.

Amit arra fizetsz, az egy az egyben megmaradna.

Ha veszel fel egy kis hitelt is az örökség mellé, akkor is kijön a törlsztő az albi díjából.


Gondolom nem Budapestről van szó. Sokan el sem tudják képzelni, hogy azon kívül is van élet.

Én HAjdú-Biharban lakom, itt 5-6 millióért már jó állapotú, közeped méretű családi házak vannak. Nyilván nem Debrecen belvárosában, de van normális közelekés, és munkalehetőség is. Biztos nem olyan, mint a Dunántúl, nem tudom, ott még nem éltem.

De itt van munkám, és állandóan épülnek új gyárak, fejlődnek az ipari parkok, ismerőseim/barátaim 90%-a dolgozik.


Az az igazság, hogy ennél olcsóbban is lehet házat kapni, csak az kicsi.

De most is tudok 2,5 milliós eladó házat.

Jófogáson szét lehet nézni.

És még csak nem is cgánysoron van.

2016. máj. 20. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!