Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mennyire bízhatok meg a...

Csypszy kérdése:

Mennyire bízhatok meg a www.top-of-software. De oldalban? Sikerült csinálnom egy 99eurós számlát. Kérném az illetőt aki így járt írjon nekem, hogy oldotta meg, fizetett-e? Sajnos én is így jártam. Az összeg amit követelnek nem kis pénz. Egy anyuka

Figyelt kérdés
2010. ápr. 10. 13:32
1 2
 1/14 anonim válasza:
Ugyan ez történt velem is, és fogalmam sincs mihez kezdjek! Önök mit csináltak? Tőlem is 99 eurót követelnek, bírósággal és ügyvéddel fenyegetőznek. gondolom önöknél is. Mit szándékoznak csinálni?
2010. ápr. 10. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Sajnos fogalmam sincs mit csináljak. Van egy 4 hónapos kislányom, és nem szeretnék még többet fizetni. Alaposan árvertek
2010. ápr. 11. 08:03
 3/14 A kérdező kommentje:
Tőlem összesen 138 eurót követelnek. Nem kis össszeg egy gyesen lévő anyukának. Pedig egy ismerősöm is utána nézett. Azt mondta az ingyenes oldal.
2010. ápr. 11. 08:04
 4/14 anonim válasza:

Nem tudok németül,de ez érdekes lehet :

[link]

2010. ápr. 11. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:

Nokéremszépen.

Először is: NEM KELL BESZ@RNI!

Másodszor is: NEM KELL FIZETNI!


Olvassátok el:


de még előtte pár gondolat:

- egyáltalán nem hasznos segítség az olyan tanács, hogy "minek mentél oda, ha nem tudsz németül", jobban jársz, ha fizetsz, stb."


Én is ráugrottam, nekem is küldtek számlát, én is betojtam elsőre. De aztán: Gugli Barát 3 perec alatt megmondta.

Kár, hogy nem tudtok németül, náluk a helperek olyan dologat is írnak, hogy a szerződés, amit "aláírtál" félrevezető, megtévesztő, ami azért megnyugtatja az egyszerű földi halandót.

Nem beszélve arról, hogy az ilyen cégek a németeknél már rég tiltólistán vannak...



[link]

2010. ápr. 14. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Köszi a jó tanácsot. Egyébként ismerősökkel is megnézettem az oldalt és a levelet is megmutattam. Mindenki azt mondta átverés, ne fizessek!
2010. ápr. 16. 16:37
 7/14 anonim válasza:

Sziasztok!


A kérdés sajnos a mai napig aktuális ezért kiegészíteném az én tapasztalataimmal, információmmal:

Szintén a fent említett honlapon regisztráltam egy freeware programért és mint mindenki én is megkaptam a kis számlámat. Teljesen tanácstalan és felháborodott voltam és természetesen egyáltalán nem állt szándékomba fizetni egy olyan programért, amit bárhonnan letöltök ingyen. Ezért elkezdtem kutatni és nagy megnyugvást jelentett számomra, hogy számtalan magyar és német fogyasztó-felhasználó küzd ezzel a problémával. Sőt németországban elég komolyan foglalkoznak az üggyel (riportok, cikkek). Az egyik ilyen cikk és a benne található riport nagyon tanulságos volt, aminek a datálása 2010. 05. 01.-jei.

Megszólalnak benne a fogyasztóvédelemtől, ügyvédek, sértettek...

Nem vagyok perfekt németes, de amit ki tudtam hámozni az a következő:

Elmentek a cég feltüntetett címére: egy iroda épület helyett egy átlagos bérház a székhelye, ahol a házmeste (gondnok) elmonta, hogy múlt év Októbere óta senkit nem látott.

A számlán megnevezett személy nem ismeretlen a német fogyasztóvédelemnek, már több panasz érkezett rá.

És a riport három zárógondolata:

Ne vizessenek! Utasítsák vissza a követelést! Ne bizonytalanodjanak el! (Ezt gondolom arra értik, ha esetleg ügyvédekkel, bírósággal fenyegetőznének)

Ha valaki a teljes anyagra kíváncsi:

[link]

Nekem ennyi elég volt, hogy nyugodtan aludjak!:)

2010. máj. 12. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:

Sziasztok!


Én is átmentem ezen, felhívtam őket, mondtam, hogy elég sok ez a két év, főleg, hogy nem tudtam, hogy fizetni kell, és az oldalt egyáltalán nem tudom mire használni, mert valójában csak egy ingyenes programot akartam letölteni.

Mondták, hogy semmiképpen nem lehet, hogy nem fizetek (egy hét után), mert ha hétfőig nem fizetek, már jön az ügyvédi levél. Kérdeztem, nincs-e valami kibúvó, hogy pl. külföldi vagyok, stb. Azt mondták, nincs, ha nem tudok németül (ami szerencsére nem igaz, csak figyelmetlen voltam), akkor minek töltök ki ilyen szerződéseket.

Kérdeztem, hogy tudok-e az ügyvezetővel beszélni, hát azt persze nem, és ő már úgyis a team vezetője.

Aztán elkezdtem olvasni az interneten, hátha valakivel már előfordult. És szerencsére igen.

Az üzletvezető, egy ún. Alexander Varin, aki egy "kissé" elhízott orosz "üzletember", több hasonló üzletet futtat.

A németek úgy hívják, hogy szolgáltatás nélküli pénzkereset, mert valóban semmit nem nyújt, ingyenes szoftverekért kell bejelentkezni az ő honlapjára mint tag, (ahol egyébként ingyenes szoftvereken kívül semmi nincs), és ha két héten belül nem mondod le, akkor nincs visszaút, két évre fizethetsz.

A német fogyasztóvédelem is felkarolta, ügyvédek is írtak levelet, mit érdemes válaszolni, és semmiképpen sem fizetni. Az úrnak ugyanis van egy ügyvédje, aki képes tényleg szerződést kötni bankokkal, és inkasszó jog alapján (a bank csak a számlákat látja), behajtja az emberek pénzét a számlájukról. Egyelőre sajnos jogosan. Vannak bankok, akik már nem kötnek velük szerződést.

A lényeg: hogy nem történt jogszerű szerződéskötés, így nincs mit fizetni. Érdemes megkérni őket, hogy tájékoztassanak arról, hogy mikor és milyen ajánlatot tettek nekem, és mikor és hogyan fogadtam el az ő fizetésköteles ajánlatát. Mivel nem kaptunk rendes lemondási formulát, ennek sem érvényes a két hetes lejárati ideje.


Üdv,

Koppány Léda

2010. aug. 18. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
Egy kérdésem lenne mindenkitől: Van olyan akinek letelt az egy éves szerződés és kapott vmit? Mer ugye onnan már jogosan küldenek ki ügyvédi levelet vagy nem? Ugye nem bannolják le az accofat szal a felhasználó aktív. lejár a szerződés, nem fizettél mi lessz? Amúgy egy másik kérdés : Én is ebben a helyzetben vagyok és én lerendeztem velük annyit hogy egy személyi másolattal kell bizonyítanom azt hogy 18 alatt vagyok biztonságos lenne elküldeni a személyim másolatát nekik????
2010. szept. 3. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:

Sziasztok!!!

Hát Én is igy jártam ezzel a maffia céggel.Az első e-mailban írták,hogy 98 Eur-t fizessek egy évre a szoftver használatáért.Fölhívtam őket,közöltem velük,hogy nincs sehol föltüntetve a fizetési kötelezettség,majd elmondtam,hogy rokkant nyugdíjamból(48000Ft)nem tudom kifizetni ezt az összeget.Egy hölgy akivel beszéltem ,azt válaszolta,küldjek a nyugdíjamről egy másolt számla kivonatot és mellé a kódot amit tőlük kaptam.Ezt megtettem,utána csönd.Azt hittem vége.Kettő napja kaptam egy levelet,amit egy ügyvéd kreált a számlával és természetesen az ő "kevés" munkadíjával valamint alul egy banki papirral,ami egyben volt az A4 papírral????,és ezzel együtt 138 Eur-os számlát,ami nyolc napon belül fizessek ki.Egész nap próbáltam elérni az "ügyvéd urat???"de a telefon állandóan foglalt volt.Igy hát főttem a saját levemben mindaddig amig rátaláltam erre a fórumra az interneten.Nagyon megörültem amikor elolvastam az írásokat és rögtön tudtam,hogy még véletlenül sem jut eszembe kifizetni!!!!Így hát teljes lelki nyugalom tört rám .Köszönöm a többi hozzászólónak,hogy írtak erről a témáról.

2010. szept. 17. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!