Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Lakásbérlésnél ilyen mi a...

Lakásbérlésnél ilyen mi a helyzet?

Figyelt kérdés

Egy ismerősöm bérel egy lakást. Mindent fizet rendesen.

Azonban a rezsit nem úgy fizeti, hogy postán megérkezik a csekk és feladja, hanem a csekk a tulajnak érkezik meg, ő adja fel, meg se mutatja ismerősömnek. Ehelyett odamegy hozzá a lakásba, megnézi az óraállást,hogy miből mennyit fogyasztott és van nála egy táblázat, ami az árakat tartalmazza és arról számolja ki szorzással-összeadással, hogy mennyi rezsit kell fizetni.

Ez így kóser? Szerintem nem.


A másik, hogy semmilyen bizonylatot sem ad a befizetésekről, tehát semmi nyoma sincs annak, hogy oda lett neki adva a lakbér+rezsi, plusz általában kp-ban kéri a pénzt. Pedig tudtommal kellene adnia minden tulajnak valamilyen jellegű bizonylatot a bérlőjének. Tehát lehet, hogy nem is jelentette be és nem adózik utána.

Ha ez tényleg így van, akkor gondolom a NAV jól megbütetné. Milyen összegű bírságot szabnak ki ilyenkor?



2016. máj. 23. 22:21
 1/5 A kérdező kommentje:
*ilyenkor
2016. máj. 23. 22:26
 2/5 anonim ***** válasza:
64%
Neked frankón ennyire silány az életed, hogy az ismerősöd szállásadójával foglalkozol? Ha az ismerősödnek nem tetszik valami, miért nem tudja ő a saját szállásadójával megbeszélni? Mi fog változni attól, hogy mi itt a gyikon bármit is mondunk?
2016. máj. 23. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Hogy jobban képben legyek vele, mert ő nem foglalkozik vele, viszont lehet,hogy a tulaj kifogja rakni és valamivel vissza kellene vágni.
2016. máj. 23. 22:34
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem biztos hogy kirakja, én mindig magamtól mentem el egy idő után. És az ilyenektol sose bucsuztam bekeben.
2016. máj. 23. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Whispering Tree ***** válasza:
100%

Szia!



Azért nem kapsz bizonylatot, mert nem akar adót fizetni.


Az adó idén 15% SZJA, illetve 14% EHO, ha az ingatlanbérletből több, mint 1 millió forint a bevétele.


A bírság ilyenkor többrétű. Fog kapni egy adóbírságot, ami a fenti módon számíott adóhiány 50%-a, ezen felül ki kell fizetnie az adót és a késedelmi kamatokat (pótlék).


Kellemetlen.


A mérőkről: a módszer nem jó, de ha jó árakkal számol, akkor nagyjából eltalálja vele a fizetnivalókat. Semmi esetre sem fair és precíz, de neki így kényelmes. Mert így bizonyíthatatlan a bevétel.

2016. máj. 24. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!