Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Kivándorláshoz mennyi tartalék...

Kivándorláshoz mennyi tartalék pénzt érdemes félretenni?

Figyelt kérdés

Nyugat-Európára vagy Észak-Amerikára gondoltam. És kb. olyan 1,5 millió forinttal vágnék neki. Az elegendő a kezdeti költségek rendezésére gondolom.


Nézegettem egy kanadai oldalon infókat Express Entry-ről stb. És láttam, hogy ez egy viszonylag alacsony összegnek számít.


Legyen inkább 3 millió forint?


Képzetten vágnék neki. 3 felsőfokú nyelvvizsgával és Corvinus-on szerzett közgazdász BA-val.


Ha valakinek van esetleg hasonló tapasztalata, tippje, akkor azért nagyon hálás lennék! Akár más országgal kapcsolatban is. (pl USA, UK, Fro. stb.)



2016. máj. 24. 14:16
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Kanadában pontrendszer van. Ha van diplomád, nemzetközi nyelvvizsgád(IELTS vagy TOEFL), akkor esélyes vagy. Addig csak úgy kiutazni turistaként tudsz. Amúgy kanadába a pontrendszer alapú bevándorlás esetén is minimum 10.000 CAD-al kell rendelkezned.(cca. 2millió200ezer Ft)


EU-ba könnyebb a dolgod, pláne így hogy több nyelvet is beszélsz és még értesz is valamihez. Gyakorlatilag bármelyik EU-s ország megfelelhet neked. 1,5 millió Ft-nyi pénz meg gyakorlatilag mindenhova elég.

2016. máj. 24. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nyugat-Európában ez bőven elég pénz, Észak-Amerikáról sajnos nem tudok mit mondani, mert egyetlen ismerősöm sincs ott.


Viszont már kb. a haverjaim fele kint van valahol(UK, Németország, Svájc), és mindegyikük 1 misi alatti tartalékkal utazott ki, és nem volt ismerős akiknél lakhatnak vagy ilyesmi. Nem dőzsöltek az elején, csak szobát béreltek, így bőven ki lehet húzni addig amíg találsz munkát.

2016. máj. 24. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Értem.

Egyébként a Cambridge-féle vizsgákat mennyire fogadják el kint?


Mert gondolkozom azon, hogy csinálok egy C2-est. (CPE)

De ha jól látom, az IELTS vagy a TOEFL közismertebb...


Nekem meg csak Orgióm van. :O

2016. máj. 24. 14:33
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha EU-n kívül tervezel, akkor mindenképpen IELTS vagy TOEFL vizsga kell. EU-n belül meg a kutyát nem érdekli hogy van-e papírod róla. Vagy tudsz kommunikálni vagy nem.
2016. máj. 24. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Svájc: Ha találsz állást, és kijössz, akkor az elején, amíg nem kapsz tartózkodási engedélyt, mindenképp valami serviced apartmanban kell lakni, ez olyan 2000 CHF/hó. Ha megjön az engedély (ez olyan 1 hónap), akkor nekiállhatsz lakást keresni, Zürichben az érdemi lakások 1500 CHF-nél kezdődnek, általában 3 havi kauciót kérnek, szóval olyan 4500-5000 frank erre kelleni fog. A megélhetés az első hónapban, amíg nem kapsz fizetést az durván olyan 500 frank lesz, szóval én olyan 7000 frank induló költséggel mindenképp számolnék, ami forintban 2 milla körül van.
2016. máj. 25. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!