Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » 48 órás munka. Akkor hogy is...

Paradicsom31 kérdése:

48 órás munka. Akkor hogy is van ez?

Figyelt kérdés

Alkalmi munkavállalóként dolgozom, mindig aznap jelentenek be 8 órába, amikor dolgoznom kell.

Na már most a főnökömék egyre dilisebbek, a megkérdezésem nélkül beírnak 2 nap munkára (ott alvós munkahely), 2 napot kell itt töltenem, dolgoznom, és meg se kérdeztek. Elvállalom, mert kell a pénz.

De én ezért egy fillérrel sem kapok többet, és a szabadnapom is egy fél nap kb: munkavégzés lejárta az délelőtt, akkor hazamegyek, az a napom van pihenni, utána megint megyek dolgozni.

Egyébként felmondok, mert van más lehetőségem is, csak kíváncsi vagyok, hogy ez így okés, vagy mi van ilyenkor?


25/nő



2016. jún. 5. 13:26
 1/8 anonim ***** válasza:
6%

Szia! Ernő vagyok 17éves , biztos igazad van,

de én az egészből amit leírtál semmit nem értettem!!

2016. jún. 5. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Vendéglátós vagyok egy kicsi apartmenban, ahol 1 dolgozó elég 1 napra, így váltjuk egymást naponta. DÉlelőtt 9-re járok dolgozni, az apartmanban van egy dolgozóknak kialakított iroda, ott alszunk, mivel 24 h a recepció. Másnap reggel 9-kor ér véget a munkaidőm.


De a főnököm gané, és a kérdezésem nélkül beír 48 órára, tehát haza sem mehetek 2 napig. 48 órás melóért jár-e plusz fizetés, illetve mennyi szabadnap jár 2 nap ledolgozott munkanap után?


Illetve mivel alkalmiként vagyok bejelentve aznapra, amikor dolgozom, és felmondok, kötelezhetnek-e felmondási időre? Nyilván itt maradok magamtól 2 hetet, de ha addig sem találnak valakit, akkor nem kötelezhet itt tartani, ugye?

2016. jún. 5. 14:03
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Mit akarsz felmondani, ha nincs munkaszerződésed? Egyszerűen otthagyod és kész, alkalmival megteheted.
2016. jún. 5. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

És mi van, ha kötelezni próbál? :D

Az a baj, hogy ha mondom neki, hogy "bocsi, de holnaptól ne számítsatok a munkámra, mert ennyi volt részemről", akkor nincs, aki a helyemre jöjjön azonnal, mert nincs embere, így nem tud bejönni senki, az apartmant meg nem lehet üresen hagyni, mikor fullon van vendéggel...

Valamiben akkor csak meg kell állapodni.

2016. jún. 5. 14:15
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem a te apartmanod! Nincs olyan, hogy "kötelezni próbál". Olyan van, hogy rábeszél, te meg engedsz neki. De semmi törvényes eszközzel nem kényszeríthet. Kit érdekel, hogy üres-e az apartmanja? Legyen ott ő maga, ha nem talál senkit!
2016. jún. 5. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Igen, igazad van. Annyiban egyezek ki vele, hogy hónap végéig itt leszek, aztán ha kellek még, maximum július 14-ig, tovább nem. Köszi!
2016. jún. 5. 14:42
 7/8 A kérdező kommentje:
felmondtam
2016. júl. 1. 18:22
 8/8 anonim ***** válasza:
Jól tetted
2016. júl. 17. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!