Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ti mennyi zsebpénzt kaptok?

Ti mennyi zsebpénzt kaptok?

Figyelt kérdés

Gimnazisták, egyetemisták, ti mennyi zsebpénzt kaptok?


Most fejeztem be első évemet egyetemen, de szüleim semmi zsebpénzt nem hajlandóak adni és sajnos egyetem mellett nem tudok elmenni dolgozni sem. Pedig viszonylag jól keresnek.

Nem adnak semmi zsebpénzt, nem engedték azt sem, hogy másik városba menjek egyetemre (pedig kollégium olcsóbb lett volna, mintha otthon maradok).


Teljesen ki vagyok nekik szolgáltatva és így is állandóan az orrom alá dörgölik, hogy mennyit fizettek eddig rám, illetve hogy ha esetleg megbukok valamiből akkor kitesznek otthonról. Ha mégis megtudják, hogy van valami pénzem, pl. nagyszülőktől akkor tankönyvekre annyival kevesebb pénzt adnak így még azt se tudom megtakarítani vagy félretenni.


Illetve sokszor úgy vannak vele, hogy biztos van pénzem ezért tankönyvekre vagy ruhára direkt kevesebb pénzt adnak mint ami kell.


Mindezt annak ellenére is, hogy apukám mérnök Németországban és ott havonta 68000 FT-ot kap arra Német államtól, hogy én továbbtanulok, persze ebből semmit nem ad. Anyukámnak is van rendes állása.


Ez már több éve így megy és elég frusztráló, még gimiben reméltem hogy egyetem alatt el tudok majd költözni kollégiumba és kicsit könnyebb lesz, de végül ezt sem engedték meg.

Ha meg szóba hozom a témát apám rögtön azt mondja, hogy menjek el dolgozni, de akkor kifizetteti velem a rezsimet.


Ti ezt hogy oldanátok meg? Ti mennyi zsebpénzt kaptok szüleitektől?



2016. jún. 19. 08:43
 1/10 anonim ***** válasza:

Miért lett volna olcsóbb a kollégium, mint otthon????

Egyébként el kell menni keresni valamilyen munkát, amit tudsz csinálni egyetem mellett! Ez nem egyértelmű?

2016. jún. 19. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Orvosi mellett nem igazán lehet dolgozni.

Nyáron meg kötelező gyakorlatok vannak.


Kollégium kb 8-9 ezer, szerintem olcsóbb mint ha csak a rezsit fizetném egy nagyobb lakásban.

2016. jún. 19. 09:00
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


A jelek szerint szüleidnek egyáltalán nincs pénzügyi intelligenciája, annak ellnére, hogy eleget keresnek..

Ha lenne, akkor inkább arra bíztatnának, hogy spórolj pénzt magadnak (akármiből, akár abból hogy ők adnak keveset), mert ha ezt teszed, közelebb kerülhetsz céljaidhoz, de ehelyett tiltják tőled, ami szélsőéges esetben oda vezethet, hogy soha nem tanulsz meg bánni rendesen a pénzzel, hisz nincs min gyakorolnos kis összegben...

De ehelyett kvázi tiltják tőled a saját pénzt.

Ez egyrészt nem jó a pénzügyi fejlődésednek (talán ezt meg lehetne próbálni megértetni velük), másrészt meg a kiszolgáltatottság, függőség gyakran vezet pszichológiai problémákhoz, szélsőséges esetben akár öngyilkossághoz (mondjuk ez esetedben nem hiszem, hogy fennáll, de azért mindenképpen egy erős érvelési alap).


Dolgozni orvosi közben valóban nem nagyon fogsz tudni (bár nem tudom miért jelölted meg a BME-t címkeként), viszont használhatod ezt is ütőkártyaként, hogy téged ez már annyira frusztrál amit tesznek, hogy inkább lemondassz a jövődről, az orvosiról, bár szereted, de inkább elmész németországba segédmunkásnak, és akár örökre elköltözöl otthonról, csakhogy végre már azt érezhesd, hogy nem frusztrál ez a probélma és nem vagy ennyire kiszolgáltatva nekik.. Ez persze nem kell hogy igaz legyen, csak mint kommunikációs eszköz bevethető és megnézheted, mit reagálnak rá szüleid...


Egyébként egyetemista koromban én kb. heti 5 ezerrel kaptam többet az összeghez ami a rendszeres havi költségek kifizetéséhez kellett.. Nem volt sok, de beosztottam. Ennyit sem tudsz félre tenni?

2016. jún. 19. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

"Kollégium kb 8-9 ezer, szerintem olcsóbb mint ha csak a rezsit fizetném egy nagyobb lakásban." Ezt nem értem, ha otthon laksz és nem dolgozol, akkor nincs rezsi költséged.

Egyébként 8-9 ezerért nincs kollégium!

2016. jún. 19. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Ahogy látom, a szüleid egyszerűen csak magukhoz akarnak láncolni. Orvosi mellett nehéz lenne dolgozni, de ha kifizettetnék veled a rezsit, akkor úgyis buknád azt a pénzt.

Ha azonos városban laksz, mint ahol az egyetem van, az azért is baj, mert így nem fognak koliba felvenni.

Ebben a helyzetben, ahogy látom, csak három dolgot tehetsz (és egyik sem jó megoldás, sajnos):

- tűrsz, de még öt év az rengeteg idő

- elmész egy magánkoliba vagy betársulsz egy közös albérletbe és felveszel a megélhetésedre diákhitelt, de öt év alatt egy vagyon tartozást halmozol fel (mondjuk orvosként legalább lesz fizetésed, amiből törleszthetsz)

- megszakítod a tanulmányaid, és elmész külföldre dolgozni, összegyűjtesz annyi diákhitelt fel kellene venned. Ha nem gyűlik össze elég gyorsan, akkor akár többször is passziváltathatnál 1-1 évet, amikor és ahogy a tanulmányi szabályzat megengedi - így viszont amellett, hogy éveket veszítesz, a tanulmányaid biztosan megsínylik a kihagyásokat.

2016. jún. 19. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

9 ezer a legolcsóbb kollégium, legalábbis én egyetememnél ennyi, de van drágább is.


Nem írtam, hogy fizetnék rezsit, azt írtam hogy nincs semmi pénzem és ha mégis kapok szüleim annyival kevesebbet adnak ruhára tankönyvre hogy az is elmegy. Ezen felül pedig semmit nem adnak, pedig már német egyetemi támogatásból bőven kijön a rezsi kaja és még felette is maradna pártízezer.


Nem tudom ez mennyire normális, nincsenek olyan igényeim mint az osztálytársaimnak (pc, konzol vagy iphone, sound bérlet, kocsi) , csak ez így elég fruszráló, hogy rámkényszerítettek egy nehéz és hosszú egyetemet ami után még pénzt is kapnak rám és elvárják hogy csak a tanulásnak éljek. Ne mennyek el szórakozni sehova.

Illetve nem engedik hogy elszakadja tőlük, nem mehettem másik városba, vagy albérletbe.

2016. jún. 19. 09:44
 7/10 A kérdező kommentje:

Utolsó:

Tudom hogy nem vesznek fel koliba ha közel lakom, ezért akartam másik városba menni, de azt mondták akkor nem támogatnak semmiben.

2016. jún. 19. 09:46
 8/10 anonim ***** válasza:
0%

Mindig lehet dolgozni, csak nem mindig fehér és nem mindig napi 4-6-8 órában. Mondom a példákat: skype-os korrepetálás több tantárgyból (skypesulin például), adok-veszek dolgok a neten (veszel valamit, drágábban eladod), takarítás, pakolás (délutáni és esti, hétvégi munkák, diákmunkák), másoknak segítség (fordítások, szerkesztés, gépelés, igen, van, aki a házidogáit is megíratja mással, stb.)


Szükség esetén van munka, akár orvosi mellett is, csak nem főnökkel, előre fix bérért, bejelentve és adott időben. Akarni kell, ennyi. Könnyebb a szüleidet szidni (megváltozni nem fognak), beosztani gondolatban az ő keresetüket (fáj, vagy nem fáj nincs közöd hozzá), stb. Tegyél magadért és ennyi. Akkor mész kollégiumba, amikor akarsz. Felnőtt ember vagy! Minél előbb FELELŐSSÉGET vállalsz a tetteidért, annál előbb szabadulsz! Nem egyszerű (átéltem), de valamit valamiért. N32

2016. jún. 19. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm, majd megnézem mit tehetek, de annyit biztos nem fogok tudni keresni, hogy csak foghassam magam és beköltözzek egy kollégiumba.


Mint mondtam egyetem mellett nem igazán tudok dolgozni, ha mégis akkor is ehhez legalább 40000 kéne keresnem havonta. Nyaranta mikor tudtam így is elmentem dolgozni, abból vettem a tankönyvek nagy részét is, de egész havi munkával heti 5x8 órában (hétfőtől péntekig) is csak valamivel több mint 80 ezret kaptam.

Idén pedig nyári gyakorlatom van, amire nem kapok semmi fizetést.


Én örülnék a legjobban, ha ilyen egyszerűen el lehetne intézni.

2016. jún. 19. 14:37
 10/10 anonim ***** válasza:

#4 "Egyébként 8-9 ezerért nincs kollégium!"

Már hogyne lenne, BME-n 9300-at fizetek havonta a kollágiumért...

2016. jún. 20. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!