Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Kinek/hol kell jelezni, ha...

Kinek/hol kell jelezni, ha egy üzlet semmibe veszi a nyitvatartási időt?

Figyelt kérdés

Nagyon felbosszantott a dolog, és anyagi kár is ért.

Súlyos beteg hozzátartozónak kellett volna beszereznünk néhány orvosi segédeszközt, mire kiengedik a kórházból.

A szomszéd településen, 5 km-re van egy segédeszköz bolt, ahová 3 alkalommal mentem át feleslegesen, mert egyszer sem volt nyitva.

Nem szabadság, vagy technikai probléma volt, ugyanis 3-ból 2x fel is hívtam.

Dolga volt, bezárt hamarabb. Ennyi.

Az ajtón semmiféle tájékoztatás.

Gondolom nem volt vevő egész nap, és délután 4 helyett 2-kor úgy gondolta, hogy akkor bezár.

Tehát 3 alkalommal tettem meg az oda-vissza utat, ez 6 buszjegy távolsági buszon.

Tudom, nem nagy költség, de a betegség miatt amúgy is egy csomó plusz kiadásunk van.

És mivel 3x nem sikerült, többször itt már nem is próbálkozok, így a 20 km-re lévő nagyvárosba kellett beutaznom, hogy megvegyem a szükséges dolgokat.

Szeretném valahová jelezni, mert nem egy hamburgeresről van szó.

Gondolom a boltoknak nem viccből van nyitvatartási idejük.



2016. jún. 20. 13:57
 1/5 anonim ***** válasza:
A bolt vezetőjének tudod jelezni. A hatóság nem felügyeli a nyitvatartási idő betartását. Ugyan a kereskedelmi törvény előírja, hogy az üzlet köteles tájékoztatni a vásárlókat a nyitvatartási idő változásáról, de ennyi, semmi részlet, semmi szankció.
2016. jún. 20. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

"Dolga volt, bezárt hamarabb. "


Miért akarod megszabni másoknak hogy mikor legyenek nyitva? Dolga volt, bezárt, elesett pénztől és kész. Nagyon unatkozhatsz ha ez a fő problémád...

2016. jún. 20. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó, ez nem úgy van, hogy akkor nyit zár, amikor akar. Ha megvan a nyitvatartási idő, akkor ahhoz kell magát tartania.
2016. jún. 20. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Jó, bizonyítsd be, hogy nem volt nyitva. Nem fogod tudni. Se ezt,s e azt, hogy nem valami masszív hasmenés jött rá az eladóra/tulajra pl. és a legkisebb gondja is nagyobb volt annál, minthogy kiírja, miért zárt be. 3x ez már nyilván abszurd, de soha nem lehet tudni. A 2. buszozgatás már helyett inkább egyszerűbb lett volna házhozszállítással megrendelni a termékeket.
2016. jún. 20. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Bunkóskodni minek jössz ide?

Nem akarom megszabni, hogy legyen nyitva, de ő egy kereskedő, ő szabja meg magának, amit tudat a vásárlóval, akkor tartsa is be!


NEm, nem unatkozom, hogy ez a legnmagyobb problémám, mint írtam, nem arról van szó, hogy nem tudtam egy hamburgert megenni.


Nem rendelek úgy, hogy nem láttam a terméket, mert lehet, hogy nem jó.

Idős, beteg emberről van szó, nem mindegy, mit veszek meg.

Egyébként meg házhozszállítást nem is láttam egyik boltnál sem, de akkor is inkább megnézném személyesen.


Trollkodni minek jössz ide?

Ha nem vagy képes a kérdésre válaszolni, második, akkor menj a humor kategóriába, bár ezt a bunkóságot ott sem fogja senki értékelni.

2016. jún. 21. 11:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!